BOON-ÉLŐ – Videoton vs. DVTK 1-2 (1-2)

Videoton vs. DVTK
Videoton vs. DVTK - © Fotó: Homoky György
Miskolc – A labdarúgó OTP Bank Liga NB I 1. fordulójában a Diósgyőri VTK gárdája idegenben lépett pályára a Videoton FC ellen vasárnap 18.00-tól Felcsúton. Az összecsapásról élőben tudósítottunk a Borsod Online-on!

Labdarúgó OTP Bank Liga NB I, 1. forduló

Videoton FC vs. Diósgyőri VTK

1 – 2

BOON-LIVE – Videoton vs. DVTK – 2016.07.17, 18.00
20:59 | live

„Ez az akarat és a szív diadala volt”

„Nagyon örülök, hogy ilyen jól sikerült a bemutatkozás” – mondta Horváth Ferenc, a Diósgyőri VTK vezetőedzője a Videoton FC elleni idegenbeli 1-2-es győzelmet követően.
19:52 | live

90+4' Vége a mérkőzésnek, győzött a Diósgyőr. A végeredmény: 1-2.
19:51 | live

90+3' Nego közelről egyenlíthetett volna, de lövése szögletre pattant.
19:49 | live

90+2' Antal újabb bravúrt mutatott be, már bőven helyrehozta a találkozó elején vétett hibáját.
19:48 | live

90' A játékvezető 4 percet hosszabbít.

89' Oláh B.-t támogatták le a pályáról. Még ugyanebben a percben Antal védett egy óriásit, ezzel megakadályozta a hazaiak egyenlítését.
19:41 | live

84' Fejes buktatta a 16-oson belül Bognárt, a játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott. A leállított labdának a sértett futott neki, de úgy tűnt, hogy egy kicsit bizonytalanul, jobbal lőtt a bal sarokra. A labdát Kovácsik gyors vetődéssel mentette.
19:40 | live

82' Dausvili csúnyán beleszállt Negoba, kijárt neki is a sárga lapos figyelmeztetés.

81' Lázár elrúgta a labdát, sárga lapot kapott érte, s mivel neki volt már egy ilyen figyelmeztetése, Andó-Szabó a pirosat is felmutatta a DVTK játékosának.
19:37 | live

80' Nego kapott jó indítást, de a diósgyőri ötös sarkából a kapu felé bombázott.
19:36 | live

78' Kihasználta utolsó cseréjét a Videoton: Oliveira ment le, Suljic állt be a helyére.
19:34 | live

77' Géresi szeretett volna beadni oldalról, azonban a saját lábába rúgott, a labda pedig elhagyta a játékteret.
19:31 | live

74' Cserél a DVTK: Ugrai helyett Okuka a pályán.
19:30 | live

73' Pátkai rúgott utána a megiramodó Eleknek, sárga lapos figyelmeztetést kapott a megmozdulásáért.
19:24 | live

67' Szolnoki 20 méterről, jobbal emelt a keresztléc felé.

66' Ide-oda pattogott a labda a Diósgyőr kapujának közelében, a hazaiak közül többen is kapura lőtték a játékszert, amely viszont rendre elakadt a tömörülő védőkben.
19:22 | live

65' A Videoton is cserélt, Feczesin helyett Géresi a pályán.
19:20 | live

62' Cserélt a DVTK: Bacsát küldte be Nikházi helyére Horváth Ferenc vezetőedző.

61' Juhász szabálytalankodott Bognárral szemben, ő is besárgult

59' Kovácsot buktatta Lázár, ez is sárga lap.
19:18 | live

A szurkolásra ezúttal sem lehet panasz.
19:15 | live

57' Szolnoki távolról, laposan célozta meg a kaput. Antal Botond azonban magabiztosan ölelte mellre a labdát.
19:13 | live

56' Sárga lapos figyelmeztetésben részesült Nikházi. A középpályás rátartott Kovács lábára a diósgyőri térfél bal oldalán.
19:09 | live

52' Cserélt a Videoton: Barczi helyett Lazovic a pályán.
19:07 | live

48' Tamás mentett az ötösön belül szögletre, szorongatott helyzetben. A gólra éhes Feczesin elől. Utána nem sokkal pedig Antal öklözte ki a labdát az ötösön a Videoton játékosai elől.
19:03 | live

46' Útnak indult a labda, elkezdődött a második félidő.

A félidőben cserélt a DVTK: Ternován helyett Dausvili a pályán.

18:50 | live

45' Vége az első félidőnek, az eredmény 1-2 a Diósgyőr javára.
18:46 | live

42' A kispados Videoton játékos, Suljic kapott sárga lapot.
18:41 | live

38' Vezet a Diósgyőr! Ugrai, majd Elek volt a labda útja, utóbbi kiugratta a leshatáron álló Bognárt, a középpályás pedig - aki a televíziós felvételekből jól láthatóan nem volt lesen - 13 méterről, jobbal a kapu közepébe lőtt. 1-2.
18:40 | live

37' Hosszas várakozás után szögletet mutat fel az oldalvonali asszisztens, a Videoton jöhet majd szöglettel.
18:39 | live

A stadionban csak a vendégszurkolók hangját lehet hallani, remek hangulatot teremtenek a Pancho Arénában.
18:36 | live

33' Bognár adott remek labdát Ugrainak a jobb oldalra, aki egy hanyag csel után adhatta be a labdát. A játékszer elszállt a 16-oson belül, a labdát váró játékosok felett.
18:34 | live

31' Barczi kapott jó labdát, azonban Tamáson nem tudta átfűzni magát.
18:30 | live

28' Pátkai indíthatta volna Feczesint, azonban a diósgyőri védők elcsípték a játékszert. Az ellentámadásból, egy gyors előrejáték végén Elek lőhetett volna kapura, de a hazai védelem tisztázni tudott.
18:27 | live

25' Kecsegtető lehetőség adódott a Videoton előtt. Egye eladott labdát követően, lábról lábra vándorolt a labda, amely végül a jobb oldalon Barczi elé került. A DVTK-ból Videotonhoz került támadó középpályás betört a 16-oson belülre, majd jobbal, 14 méterről méterekkel bombázott a bal sarok mellé.
18:24 | live

21' Eleket lökték meg egy indítás után az ellenfél 16-os vonalának környékén, a játékvezető sípja azonban néma maradt. A kérdés az volt, hogy a védő "cselekedete" a 16-oson kívül vagy belül történt.
18:20 | live

17' Egyenlített a Diósgyőr! Ternován szerzett labdát, amely Bognárhoz került, a középpályás a 16-oson befelé cselezett, majd a vonalról ballal, nagy gólt lőtt a kapu jobb oldalába. 1-1.
18:19 | live

16' Bognár végezhetett el szabadrúgást az oldalvonal mellől, a hosszú oldalra szánt beívelése azonban nem érte el Liptákot.
18:17 | live

15' A DVTK hátul adogat, igyekeznek támadást építeni, azonban a hazaik már a középpályán letámadnak.
18:14 | live

11' Feczesin csúsztathatott a diósgyőri kapura egy beadást követően, a játékszer azonban elgurult a kapu előtt, majd az alapvonalon távozott.
18:13 | live

10' Szöglettel jöhetett a Videoton csapata, de Oliveira próbálkozását blokkolták a vendég védők.
18:10 | live

7' Egyenlíthetett volna a vendégcsapat: Bognár a Videoton térfelének közepéről kiugratta a védők mögül induló Nikházit, lesről szó sem lehetett, a szőke középpályás átvette a labdát, néhány méteren keresztül vezette, aztán tíz méterről, abszolút helyzetből, jobbal célozta meg a kaput, de Kovácsik lábbal hárítani tudott.
18:05 | live

2' Máris vezet a Videoton. Oliveira balról ívelt a kapu elé, a labdára kimozdult kapujából Antal Botond, a portás azonban csúnyán a játékszer mellé ütött, Feczesin emelkedett a legmagasabbra, és három méterről úgy fejelt a kapuba, hogy a labda a bal kapufát is érintve "vánszorgott" át a gólvonalon. 1-0.
18:03 | live

1' A Videoton együttese kezdte a mérkőzést.
18:02 | live

A Videoton FC csapata piros-kék mezben, míg a DVTK tiszta fehérben lép pályára.
18:00 | live

Az összeállítás másik érdekessége az, hogy a diósgyőriek kezdőcsapatában ezúttal egyetlen idegenlégiós sem kapott helyet. Ilyenre pedig a "legöregebb futballrókák" sem emlékeznek.
17:59 | live

A DVTK játékosai közül többen új mezszámot választottak, így Tamás Márk a 4-es, Lipták Zoltán 5-ös, Boros Gábor 14-es, míg Kitl Miklós a 17-es mezben játszik majd.

Az új igazolások a következő számokat választották: Diego Vela 6-os, Murtaz Dausvili 23-as, Karan, Dejan 48-as, Ugrai Roland 70-es, míg Lázár Pál a 88-as.

Az első csapathoz felkerülő fiatalok pedig a következőket: Mahalek Marcell 3-as, Oláh Bálint 8-as, Szabó I Balázs pedig 11-es.
17:53 | live

Meglepetést keltett, hogy Horváth Ferenc, a DVTK új vezetőedzője kezdőcsapatába jelölte Oláh Bálintot és Ternován Patrikot is. Ebből arra következtethetünk, hogy a szakvezető bízik a fiatalokban.
17:50 | live

Alig 10 perccel a kezdés előtt a csapatok bevonultak az öltözőbe. Érdekesség, hogy az öltöző a közvetítés szemszögéből szemközti oldalon található, így a mérkőzés kezdésére szemből érkeznek majd a játékosok.
17:46 | live

A kezdőcsapatok:

Videoton FC: Kovácsik - Szolnoki, Juhász, Lang, Fejes - Pátkai - Kovács, Barczi, Oliveira, Nego - Feczesin. Vezetőedző: Henning Berg

DVTK: Antal - Lázár, Lipták, Tamás, Nemes - Oláh B., Elek - Nikházi, Bognár I., Ternován P. - Ugrai. Vezetőedző: Horváth Ferenc
17:41 | live

A DVTK csapata már 40 perccel a mérkőzés kezdete előtt elkezdte a bemelegítést.
17:37 | live

Az utóbbi napok esős időjárása ellenére a pálya állapota tökéletes, sőt, még locsolták is a játékteret. Inkább a szél okozhat majd gondot a játékosoknak.
17:34 | live

Diego Vela és Dejan Karan játékengedélye nem érkezett meg, ezért a mai mérkőzésen biztosan nem léphetnek pályára.
17:30 | live

Így fest alig 30 perccel a mérkőzés kezdete előtt a felcsúti pálya

17:16 | live

A Videoton FC hazai mérkőzéseit a fehérvári stadion újjáépítése miatt Felcsúton játssza. A helyszínen egyébként az időjárás úgy tűnik kegyes lesz, elállt az eső.

Ön szerint mi lesz a Videoton - DVTK mérkőzés végeredménye?

Eredmények megtekintése

Loading ... Loading ...

1 – 2  (1 – 2)

Felcsút, 2069 néző. V.: Andó-Szabó (Theodoros G., Kóbor P.).

Videoton FC: ​Kovácsik – Szolnoki, Juhász, Lang, Fejes – Pátkai – Kovács, Barczi, Oliveira, Nego – Feczesin. Vezetőedző: Henning Berg

Diósgyőri VTK: Antal – Lázár, Lipták, Tamás, Nemes – Oláh B., Elek – Nikházi, Bognár I., Ternován P. – Ugrai. Vezetőedző: Horváth Ferenc

Gólszerző: Feczesin (1-0) a 2., Bognár (1-1) a 17., Bognár (1-2) a 38. percben.

Sárga lap: Suljic a 42., Nikházi az 56., Lázár az 59., Juhász a 61., Pátkai a 73. percben

Kiállítás: Lázár a 81. percben.

Csere: Ternován helyett Dausvili a 45., Barczi helyett Lazovic az 52., Nikházi helyett Bacsa a 62., Feczesin helyett Géresi a 65., Ugrai helyett Okuka a 73., Oliveira helyett Suljic a 78., Dausvili a 82. percben.

Ön szerint hányadik helyen végez a DVTK a 2016/2017-es szezonban?

Videoton vs. DVTK – Így állhat fel a Diósgyőr Felcsúton

Miskolc – A vasárnap 18 órakor kezdődő Videoton FC – Diósgyőri VTK NB I-es mérkőzés előtt megnéztük milyen összeállításban léphet pályára a DVTK a felcsúti Pancho Arénában.

“Legyen vége az állóvíznek, történjen végre valami”

Miskolc – Ismeri Horváth Ferenc a Videotont és a feleségét is, aki néha meg tudja lepni. A Videoton FC – Diósgyőri VTK NB I-es mérkőzésről élőben tudósítunk vasárnap 18 órától a BOON-on.