BOON-ÉLŐ – Vasas vs. DVTK 1-3 (0-1)

Vasas vs. DVTK
Vasas vs. DVTK - © Fotó: Szabó Krisztián/dvtk.eu
Miskolc – A labdarúgó OTP Bank Liga NB I 30. fordulójában a Diósgyőri VTK gárdája a Vasas vendégeként lépett pályára szombaton 18.00-tól Angyalföldön. Az összecsapásról élőben tudósítottunk a Borsod Online-on!

Labdarúgó OTP Bank Liga NB I, 30. forduló

Vasas – Diósgyőri VTK

1 – 3

BOON-LIVE - Vasas vs. DVTK - 2016.04.16., 18:00
20:34 | live

„Korábban is voltak lehetőségeink, most végre ki is használtuk a gólhelyzeteinket”

„Az emberhátrány ellenére is sikerült tovább növelni előnyünket” – mondta Egervári Sándor, a Diósgyőri VTK vezetőedzője a Vasas elleni 1-3-as idegenbeli győzelmet követően.

19:53 | live

90+4' Vége a mérkőzésnek. Az emberhátrányban is sokkal jobban futballozó DVTK megérdemelt győzelmet aratott.
19:51 | live

90+2' Mindkét csapatból egy-egy játékost ápolnak.
19:48 | live

90' Három perc hosszabbítás következik.

90' Okuka maradt lent a földön, őt kellett ápolni.
19:46 | live

88' Debreceni a bal oldalról, 14 méterről a hosszú alsó sarkot próbálta bevenni, de a lövés elsuhant a kapu előtt.

87' Korcsmár jobbról eleresztett lapos lövését védte Rados lábbal.
19:44 | live

85' Remili bal oldali szögletrúgásból befelé csavarta a labdát, szándéka szerint úgy, hogy Radosnak legyen védeni valója, lett is, a kapus a ketrecére csavart labdát hárította.
19:39 | live

80' Szépített a Vasas. Egy jobb oldali akciónál nem tudott felszabadítani a vendégek védelme, James lábáról Ferenczi elé került a labda, a cserecsatár 4 méterről, laposan a kapu jobb oldalába lőtt. 1-3
19:37 | live

78' Újabb remek diósgyőri támadás végén Novothny került a védők mögé, és vezethette rá a kapusra a labdát, ám amikor lőtt, Hermány jól helyezkedett és szögletre pattant róla a labda.
19:34 | live

77' Ádám vállalkozott távoli lövésre, 21 méterről, nagy erővel meglőtt labdája a léc fölött suhant ki a pályáról.

76' Újabb diósgyőri támadás végén Koman adott jó labdát a jobb oldalon felfutó Egerszeginek, aki nem tudta egy jó lövéssel befejezni az akciót.
19:33 | live

75' Ádám távoli lövését védte remek mozdulattal Rados, a kipattanó után Müller ismételhetett, az ő közeli kísérletét bravúrral hatástalanította a vendégek kapusa.
19:32 | live

74' Csere a DVTK-nál: Barczi ment le, Novothny jött be.

73' Remili jobbról érkező ívelését a hosszú oldalon Novák fejelte a kapu felé, de a labda elkerülte a ketrecet.
19:31 | live

72' Egy diósgyőri támadás Koman adott remek labdát Bacsának, aki a 11-es ponton állva, senkitől sem zavartatva nem tudta levenni a labdát, pedig ez, ha sikerül neki, valószínűleg újabb DVTK gól született volna.
19:28 | live

69' Csere a hazaiaknál: Berecz ment le, Novák jött be.
19:23 | live

64' Újabb diósgyőri gól!!! Egy gyors kontra végén Barczi futott be a jobb oldalon a 16-oson belülre, majd jól adott középre, Egerszegi 6 méterről, laposan a kapu közepébe lőtt. 0-3
19:21 | live

62' Egy jó hazai akció végén Vida tette be a labdát Ferenczihez, aki a kapu torkában nem tudott lőni, így a hazai védelem felszabadított.
19:19 | live

61' Ádám próbálkozott lövéssel 20 méterről, középről, az életerős lövést Rados tenyerelte szögletre.
19:18 | live

60' Korcsmár kapott labdát a jobb oldalon a 16-oson belül, de lövés közben elesett, így odalett a lehetőség.
19:12 | live

54' Vendégkontra bontakozott ki. Barczi vezette középen a labdát, majd jobbra passzolt Komannak, Koman visszatette a feladónak, Barczi azonban a kaputól 14 méterre sokat tétovázott, végül az őt körbefogó két védőbe vágta a labdát.
19:09 | live

50' Csere a Diósgyőrben: a sérült Elek helyett Kovács G. jött be, így újra módosul a hátsó alakzat felállása, Kovács G. belső védőnek érkezett, Egerszegi pedig előre húzódott védekező középpályásnak.
19:08 | live

49' Elek a gólszerzés közben megsérült, ápolni kellett az alapvonalon túl, a Diósgyőr 9 játékossal játszik 11 ellen.
19:07 | live

48' Gólt szerzett a Diósgyőr! A kezdés után, a második félidő elején a Vasas csak kereste a labdát, Bacsa volt az, aki megiramodott a bal oldalon, visszahúzni sem tudták - elfutott egészen az alapvonalig, majd elrúgta a kapus mellett a labdát, az akciót kísérő Elek és Barczi közül Elek az üres kapuba sodorta be. 0-2
19:04 | live

46' Elkezdődött a második félidő.

Hazai csere a szünetben: Szivacski helyett Ferenczi játszik.
18:53 | live

Az OTP Bank Liga 30. fordulójának további mérkőzésein:

Debreceni VSC - Újpest 0-0 (félidei eredmény)
Honvéd FC - Haladás 0-0 (félidei eredmény)
Paks - Videoton 0-0 (félidei eredmény)
Puskás Akadémia - Békéscsaba 0-1 (félidei eredmény)

Később:

Ferencvárosi TC - MTK Budapest 20:45
18:49 | live

45+3' Vége az első félidőnek.
18:48 | live

45+2' Remili balról keresztbe ívelte a labdát, amit Preklet tett vissza középre. Debreceni a kaputól 7 méterre tisztán lőhetett, de a bal kapufa mellé küldte a labdát.
18:46 | live

45' Három perc hosszabbítás következik.
18:43 | live

41' Csere a Diósgyőrben: Bognár jött le, James ment be védekező középpályásnak, ugyanis Egerszegi lett a belső védő Tamás M. kiállítását követően.
18:41 | live

40' A pontrúgást Vida végezte el, akinek a lövését Rados tenyerelte ki.
18:40 | live

39' Tíz főre fogyatkozott a Diósgyőr: Vida ugratta ki jól Müllert, akit Tamás M. próbált utolérni és elsodorta. A hazai játékos a földre esett, a játékvezető pedig piros lapot adott Tamás M.-nek, szabadrúgást pedig a Vasasnak.
18:38 | live

35' Vendégakció végén Elek középről, a 16-os elől tette ki jobbra a labdát, a felfutó Okuka próbálkozása méterekkel elkerülte a kaput.

34' Csere a hazaiaknál: a sérült Hangya helyett Preklet állt be.
18:32 | live

32' Bognár bal oldali szögletét Tamás M. fejelte 7 méterről a kapu felé.

30' Hazai akció során Müller emelt labdát a kapu torkában álló Korcsmárnak, aki senkitől sem zavartatva emelte tovább, de képtelen volt arra, hogy 7 méterről a kapuba lőjön. Oda lett a nagy egyenlítési lehetőség.
18:30 | live

29' Remili indult be a jobb oldalról befelé, kereste a lövőhelyzetet, de elég sűrű volt a diósgyőri védőfal. A végén egy fehér mezesről vágódott ki a labda.
18:23 | live

22' A vendég védelem bal oldala nyitott ki, Remili került Nemes mögé, majd jó visszagurítása után Müller lőhetett 16 méterről, de méterekkel kapu felé a labdát.
18:20 | live

19' Vezet a Diósgyőr! Lipták-Bognár-Barczi passzok után utóbbi jobbról ívelt a kapu elé, Egerszegi pedig 2 méterről a kapu bal oldalába fejelt. 0-1
18:16 | live

15' Koman passza után Okuka adhatott be jobbról, a hazai védők nem tudtak tisztázni, a 16-oson belül Elekhez került a labda, aki 11 méterről, félmagasan eresztett el lövést, Hermány kapus pedig lábbal mentette meg a kapu felé tartó labdát.
18:15 | live

14' Ádám jobbról próbálta kiugratni középen Müllert, aki elől Lipták mentett becsúszva.
18:11 | live

8' Barczi-Bognár-Nemes volt a labda útja, a felfutó védő a hazai kapu elé lőtte a labdát, úgy tűnt, hogy Hermánynak könnyű dolga lesz Elekkel szemben, de rosszul jött ki és nem tudta megszerezni a labdát. A váratlan lehetőség a diósgyőrieket is "lefagyasztotta".
18:06 | live

5' Zajlik a meccs, helyzet még nem volt.
18:01 | live

1' A mérkőzést a Vasas kezdte.
17:59 | live

Kijöttek a csapatok a kezdésre.
17:45 | live

Némi meglepetésre a DVTK kezdőcsapatából hiányzik Novothny, akinek csak a kispadon jutott hely.
17:35 | live

A kezdőcsapatok:

Vasas: Hermány – Szivacski, Korcsmár, Debreceni, Hangya – Vida, Ristevski, Berecz, Müller – Ádám, Remili. Vezetőedző: Michael Oenning.

Diósgyőri VTK: Rados - Okuka, Lipták, Tamás, Nemes - Egerszegi - Bognár I., Koman, Elek, Barczi - Bacsa. Vezetőedző: Egervári Sándor

Ön szerint mi lesz a Vasas - DVTK mérkőzés végeredménye?

Eredmények megtekintése

Loading ... Loading ...

Vasas FC – Diósgyőri VTK

1 – 3  (0 – 1)

Budapest, 1500 néző. V.: Erdős J. (Erős G., Varga G.).

Vasas FC: Hermány – Szivacski, Korcsmár, Debreceni, Hangya – Vida, Ristevski, Berecz, Müller – Ádám, Remili. Vezetőedző: Michael Oenning.

Diósgyőri VTK: Rados – Okuka, Lipták, Tamás M., Nemes – Egerszegi – Bognár I., Koman, Elek, Barczi – Bacsa. Vezetőedző: Egervári Sándor

Gólszerző: Egerszegi (0-1) a 19., Elek (0-2) a 48., Egerszegi (0-3) a 64., Ferenczi (1-3) a 81. percben.

Sárga lap: -.

Kiállítás: Tamás M. a 39. percben.

Csere: Hangya helyett Preklet a 34., Bognár helyett James a 41.. Szivacski helyett Ferenczi a 45., Elek helyett Kovács G. az 50., Berecz helyett Novák a 69., Barczi helyett Novothny a 74. percben.

Ön szerint hanyadik helyen végez a Diósgyőri VTK az NB I 2015/2016-os idényében?

Vasas vs. DVTK – Így állhat fel a Diósgyőr Angyalföldön

Miskolc – A szombaton 18 órakor kezdődő Vasas – Diósgyőri VTK NB I-es mérkőzés előtt megnéztük milyen változás várható a DVTK összeállításában, felépültek-e a sérültek.

Vasas vs. DVTK – Egyszer volt, lesz-e kétszer?

Miskolc – Az ebben az idényben elért egyetlen idegenbeli győzelmét ismételné meg a Vasas ellen a DVTK. A piros-fehérek angyalföldi vendégjátékáról élőben tudósítunk a Borsod Online-on szombaton 18 órától.