BOON-ÉLŐ – Újpest vs. DVTK 2-1 (1-0)

Lipták és Diagne párharca
Lipták és Diagne párharca - © Fotó: Homoky György
Budapest, Miskolc – A labdarúgó OTP Bank Liga NB I 18. fordulójában a Diósgyőri VTK gárdája az Újpest FC vendégeként lépett pályára szombaton 14.30-tól. Az összecsapásról élőben tudósítottunk a Borsod Online-on!

Labdarúgó OTP Bank Liga NB I, 18. forduló

Újpest FC vs. Diósgyőri VTK

2 – 1

BOON-LIVE - Újpest vs. DVTK - 2015.12.05., 14:30
17:19 | live

Sok mindent érdemeltünk, de vereséget nem. Nagyon jól játszottunk...” - kezdte nyilatkozatát Bekő Balázs, a Diósgyőri VTK vezetőedzője az Újpest elleni 2-1-es idegenbeli vereség után.

16:21 | live

90+3' Vége a mérkőzésnek, nyert az Újpest.

90+2' Szabadrúgáshoz jutott a DVTK a saját térfelén a felezővonal közelében, Rados ívelte fel a labdát, a csúsztatás után Koman fejelt 11 méterről, a fejéről a bal felső sarok mellé szállt a labda.
16:17 | live

90' 2 perc a hosszabbítás.
16:16 | live

88' Vezet az Újpest! Diagne tört be a 16-oson belülre, Lipták nem tudta megállítani, Eperjesi bevetődése után is Diagne lőtt maradt a labda, aki 13 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 2-1.
16:15 | live

87' Egy hazai "gyömöszölős" akció végén Litauszki mellett Rados szerezte meg a labdát.
16:11 | live

82' Novothny kapott sárga lapot, mert a megugró Herissel szemben szabálytalankodott.
16:10 | live

81' Bognár ismét jól indította a jobb oldalon Bacsát, akinek a kapu elé ívelt labdáját Novothny elől vágták ki a hazaiak.
16:07 | live

80' A meccs utolsó cseréje: Hazard helyett Sallói állt be.

79' Bognár jó indításával Bacsa iramodott meg a jobb oldalon, jól is adott középre, ahol Griffiths a kaputól 10 méterre estében a bal kapufa mellé lőtt.
16:04 | live

76' A diósgyőri ellen-akció során Heris mellett Novothny ment el és lőtt kapura, a labda kijött Balajczáról, Bacsa ismételhetett, aki a visszafutó Nagy T-t találta el a kaputól 8 méterre.
16:03 | live

75' Andric jobb oldali beadását Diagne vette le, a 16-oson belül fél fordulatból eleresztett lövését Rados fogta meg.
16:02 | live

74' Az utolsó diósgyőri csere: Barczi helyett Bognár jött be.
15:56 | live

68' Hazard balról érkező beadása után középről, 7 méterről Andric továbbította a kapu felé a labdát, Rados ezúttal is jól olvasta a játékot és a takarásból érkező játékszert elcsípte a gólvonal előtt.
15:54 | live

67' Hazai akció végén Diagne a 16-oson belül jól készítette le lövésre a labdát Bardhinak, aki a jobb oldalról a jobb sarok mellé lőtt 12 méterről.

66' Hazard vezette hosszan a labdát, majd 17 méterről lőtt, Rados pedig védett.
15:51 | live

63' Bardhi újabb jobb oldali szöglettét követően a hosszú oldalon Cseke 17 méterről lőhetett, lapos kísérlete elkerülte a bal alsó sarkot.
15:50 | live

62' Bardhi jobb oldali szöglete után ott pattogott a labda a diósgyőri ötösön belül, csak nagy nehézségek árán tudtak szögletre menteni a vendégek.
15:49 | live

62' Csere a Diósgyőrnél: Kitl helyett Griffiths folytatja.
15:47 | live

59' Bardhi jól készítette le lövésre a labdát Andricnak, aki tisztán, 20 méterről a kapu bal oldalát célozta meg, de a kísérlet elkerülte a felső sarkot.
15:45 | live

56' Diósgyőri labdavesztés után Nagy T. adott be jobbról, beívelése után Diagne fejéről a kapu fölé pattant a játékszer.
15:40 | live

52' Egyenlített a Diósgyőr!Koman bal oldalról ívelt szabadrúgására a kaputól 7 méterre Novothny érkezett, aki a jobb alsó sarokba fejelt, 1-1.
15:38 | live

51' Csere a hazaiaknál: a megsérült Balogh helyett Cseke állt be.

49' Barczi középről jobbra tolta ki a labdát, Eperjesi jobbról beadás szerű lövést küldött a kapu felé, amit a berobbanó Novothny elől Balajcza ütött szögletre.
15:33 | live

46' Az Újpest kezdte a második félidőt.

A szünetben cserélt mindkét csapat: Balázs helyett Andric, illetve Tamás helyett Németh M. állt be.
15:18 | live

45' Vége az első játékrésznek.
15:17 | live

45' Eperjesi adta el a labdát hátul, utána az Újpest előtt adódott lehetőség, Balogh középről, 20 méterről a kapu közepét találta el, ahol Rados ölelte maghoz a labdát.
15:15 | live

43' Bardhi próbálkozott távoli lövéssel, ami után a labda méterekkel kerülte el a kaput.
15:11 | live

39' A két 16-os között folyik a játék.
15:06 | live

33' Vezet az Újpest! Kitl szabálytalansága után a kaputól 24 méterre középről szabadrúgáshoz jutott az Újpest. Bardhi végezte el a pontrúgást, bombája a diósgyőri kapu jobb oldalában akadt meg, 1-0.
15:04 | live

32' Az Újpest első gólszerzési lehetősége Diagne előtt adódott, aki befutott a 16-oson belülre, lövése után Rados kapusban akadt el a labda és ha nehezen is, de felszabadított a vendég védelem.
14:58 | live

25' Bardhi ívelte a 16-oson belülre a labdát, amelyre Balogh és Balázs próbált rajtolni, ám Rados résen volt és megkaparintotta a labdát.
14:55 | live

22' Eperjesi jobbról keresztbe ívelt labdáját Barczi próbálta meg kapura lőni,kísérlete magasan a kapu fölé szállt.
14:53 | live

21' Koman előreívelésére Barczi érkezett a 16-oson belülre, de nem tudta ellőni a labdát, megpróbálta azt visszasarkazni, de Novothny elől tisztáztak az újpestiek.
14:50 | live

16' Egy hazai előrevágott labdára Diagne futott Kovács G-vel, a védő előnyösebb helyzetben volt, de elég körülményesen oldotta meg a labdabirtoklást, ám végül sikerült tisztázni a vendég együttesnek.
14:44 | live

11' Novothny futott be a védők mögé, lesgyanús helyzetben, ám a játékvezető nem avatkozott közbe, így egyedül húzhatott kapura a diósgyőri, akit Heris utolért, s a lövés pillanatában hátulról, becsúszva szerelt, így odalett a nagy lehetőség. (A televíziós visszajátszásokból kiderült, hogy nem volt les állás.)
14:37 | live

4' Litauszki tört be a 16-oson belülre a jobb oldalon, majd megpróbált középre adni, ám a bevetődő Liptákról, akinek a földön csúszás közben a kezét is érintette a labda, szögletre csorgott ki a játékszer.
14:35 | live

2' Egy vendég akció végén a 16-oson belülre befutó támadók elől Balajcza szedte fel a labdát.
14:32 | live

1' A DVTK kezdte a mérkőzést.
14:30 | live

A kezdőcsapatok:

Újpest FC: Balajcza - Mohl, Heris, Litauszki, Balogh B., Nagy T., Sanković, K. Hazard, Balázs B., Bardhi, Diagne.

Diósgyőri VTK: Radoš - Eperjesi, Lipták, Kovács G., Tamás - Okuka, Koman, Kitl, Barczi - Bacsa, Novothny.

Ön szerint mi lesz az Újpest - DVTK mérkőzés végeredménye?

Eredmények megtekintése

Loading ... Loading ...

2 – 1   (1 – 0)

Budapest, 2300 néző. V.: Pintér Csaba (Berettyán Péter, Georgiu Theodoros).

Újpest FC: Balajcza – Mohl, Heris, Litauszki, Balogh B., Nagy T., Sanković, K. Hazard, Balázs B., Bardhi, Diagne. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevic.

Diósgyőri VTK: Radoš – Eperjesi, Lipták, Kovács G., Tamás – Okuka, Koman, Kitl, Barczi – Bacsa, Novothny. Vezetőedző: Bekő Balázs.

Gólszerző: Bardhi (1-0) a 33., Novothny (1-1) az 52., Diagne (2-1) a 88. percben.

Sárga lap: Novothny a 82. percben.

Kiállítás: -.

Csere: Balázs helyett Andric a 46., Tamás helyett Németh M. a 46., Balogh helyett Cseke az 51., Kitl helyett Griffiths a 62., Barczi helyett Bognár a 74., Hazard helyett Sallói a 80. percben.

Ön szerint hanyadik helyen végez a Diósgyőri VTK az NB I 2015/2016-os idényében?

Újpest vs. DVTK – Így állhat fel a Diósgyőr a Szusza Ferenc Stadionban

Miskolc – A szombaton 14.30-kor kezdődő Újpest FC – Diósgyőri VTK NB I-es mérkőzés előtt megnéztük milyen változás várható a DVTK összeállításában, felépültek-e a sérültek.

Újpest vs. DVTK – Mintha nem csupán a három bajnoki pont lenne a tét

Miskolc – Az Újpest vendége lesz szombaton a bajnokságban a DVTK élvonalbeli labdarúgó­csapata. A mérkőzésről élőben tudósítunk a Borsod Online-on.