BOON-ÉLŐ – Mezőkövesd vs. DVTK 3-0 (1-0)

Mezőkövesd vs. DVTK
Mezőkövesd vs. DVTK - © Fotó: Homoky György
Mezőkövesd, Miskolc – A labdarúgó OTP Bank Liga NB I 20. fordulójában megyei rangadót rendeztek, a Diósgyőri VTK gárdája a Mezőkövesd Zsóry FC vendégeként lépett pályára szombaton 15.30-tól a Mezőkövesdi Városi Stadionban. Az összecsapásról élőben tudósítottunk a Borsod Online-on!

Labdarúgó OTP Bank Liga NB I, 20. forduló

Mezőkövesd Zsóry FC vs. Diósgyőri VTK

3 – 0

Ön szerint mi lesz a Mezőkövesd Zsóry FC - Diósgyőri VTK mérkőzés végeredménye?

View Results

Loading ... Loading ...

BOON-LIVE – Mezőkövesd vs. DVTK – 2017.02.18., 15.30
17:55 | live

„A kiállítás után teljesen más meccsen játszottunk, mint előtte”

Mezőkövesd, Miskolc – „30 perc alatt leromboltuk, amit a téli felkészülés során építgettünk” – nyilatkozta Horváth Ferenc, a Diósgyőri VTK vezetőedzője a Mezőkövesd Zsóry FC elleni vereséget követően, míg a hazaiak vezetőedzője, Tomiszlav Szivics úgy fogalmazott, „teljes mértékben megérdemeltük a győzelmet”.
17:18 | live

90+3' Vége a mérkőzésnek. A megyei rangadó végeredménye: Mezőkövesd vs. DVTK 3-0.
17:17 | live

90+3' Strestik pörgette ki szélre Váginak a labdát, azonban a diósgyőri védők lecsaptak a próbálkozásra.
17:16 | live

90+1' Eperjesi szánta el magát lövésre, amely csúnyán lecsúszott.
17:15 | live

90' Három perc a hosszabbítás.

89' Vági kapta a labdát a bal oldalon, Strestik pedig középre játszotta azt. Molnárhoz forgatták ki a jobb oldalra, Veselinovic elé került a játékszer, majd egy szögletet sikerült kihoznia a helyzetből.
17:12 | live

88' Veselinovic mehetett ziccerben a diósgyőri kapu felé, már csak ő és Antal tehettek bármit is, a mezőkövesdi támadó azonban elgurított a kapus és a kapu mellett is a labdát.
17:11 | live

87' Makrai követett el egy taktikai szabálytalanságot, járt érte a sárga lap.
17:10 | live

86' Fülöp végezhetett el két szögletet is. Az első azonnal az alapvonalon kívülre került egy hazai védőről, a másodikat pedig a mezőnybe rúgták a sárga mezesek.
17:09 | live

85' Makrai harcolt ki szabadrúgást 20 méterre a mezőkövesdi kaputól. A pontrúgást Fülöp végezte el, léc alá tartó lövését Dombó védte szögletre.
17:08 | live

83' Veselinovis került gólhelyzetbe, és bár jöttek a társak is, megpróbálta. Kisodródott, így pár méterrel fölé-mellé lőtt.
17:06 | live

81' Góól, már hárommal vezet a Mezőkövesd! Egy bal oldalról érkező beadásra nem tudtak jól reagálni a diósgyőri védők, ezt Molnár kihasználta, védőjét megelőzve a hálóba talpalta az oldalról beérkező labdát, mindezt 4 méterről. 3-0.
17:05 | live

Igyekeznek a vendégek, azonban pontatlan a legtöbb támadásuk.
17:03 | live

78' Veselinovic órási helyzetet puskázott el, avagy Antal védett óriásit - pár méterről szerezhetett volna gólt a mezőkövesdi támadó, azonban a piros-fehér hálóőre közvetlen közelről védeni tudott.
17:01 | live

76' Fülöp adott be egy diósgyőri szögletet, azonban túl laposan, így megiramodhatott a Mezőkövesd. Molnár húzta meg a bal szélt, két-három húzás után pedig már Egerszegi előtt volt a labda. Lövése mellé ment.
17:00 | live

75' Fülöp adhatott be a mezőkövesdi 16-oson belülre, a játékszert a hazai védők kifejelték.
16:59 | live

74' Újabb csere, Sulek helyett Damcesvki a pályán a Mezőkövesdnél.
16:58 | live

73' Cserélt a DVTK: Vela helyett Makrai a pályán.
16:56 | live

72' Szeles szeretett volna indítani, azonban üres helyre passzolt, elnézést is kért társaitól.
16:55 | live

70' Jagodinskis fejelhetett zavartalanul Elek beadása után, az irányzékkal azonban gond volt, így a próbálkozás fölé ment.
16:54 | live

69' Vági próbálta rálőni a játékszert a diósgyőri kapura, lövésébe beleléptek a védők.
16:52 | live

67' Bacelic-Grgic volt szabálytalan a diósgyőri 16-os előtt, odataposott Eleknek, amiért járt a sárga lap.
16:51 | live

66' Busai csúszott be szépen a diósgyőri sarokrúgóhely előtt, azonban a mozdulat közben meghúzódhatott. Az orvosi stáb a pályán.
16:50 | live

65' Bacelic-Grgic előtt újabb helyzet adódott, a diósgyőri 16-oson belül senki nem volt rajta, 10 méterről eleresztett lövését azonban Antal védeni tudta.
16:49 | live

64' Egerszegi fejelhetett kapura egy szöglet után, Antal védte a próbálkozást.
16:48 | live

62' Cserél a Mezőkövesd: Balogh helyett Szeles a pályán.
16:46 | live

A gól előtt Balogh megsérülhetett, aki már a pálya szélén sétál. Újabb mezőkövesdi csere lehet, azonban ez kényszerűnek tűnik.
16:45 | live

60' Góól, újabb mezőkövesdi gól! Molnár iramodott meg jól a középpálya közepén, majd mintaszerűen továbbított Bacelic-Grgic elé, aki laposan eltette a játékszert Antal mellett. 2-0.
16:44 | live

59' Vela vitte le egészen az alapvonalig a labdát, azonban ott elveszítette.
16:42 | live

57' Cserél a Mezőkövesd: Pauljevic helyett a pályán Bacelic-Grgic.
16:41 | live

56' Dombó szaladt ki a kapujából, hogy felölelje a hosszan indított diósgyőri indítást, azonban összeütközött Szarkával. Baj nincs, mehet tovább a játék.
16:40 | live

55' Szöglettel jöhetett a DVTK, az egyik diósgyőri játékos lábáról azonban pár centire a gólvonaltól az égbe pattant a labda. Busai hagyta ki a kihagyhatatlant.
16:39 | live

54' Egerszegi szerzett labdát harcosan, majd 20 méterről adott le lövést a diósgyőri kapu irányában. Próbálkozása célt tévesztett.
16:37 | live

51' Nemes adott be, Szarka kapta meg a labdát, aki visszatette Busai elé. Busai jól vette észre a Nono Villar helyett beálló Fülöpöt, majd 15 méterről mellé lőtt.
16:35 | live

50' Nemes bal oldali beadását fejelték ki a védők Elek elől.
16:34 | live

A vendégszurkolók szép számban látogattak el Mezőkövesdre
16:33 | live

48' Pauljevic kaphatott volna jó labdát, de nem tudta befutni.
16:31 | live

46' Molnár szedett össze egy elveszettnek hitt labdát, Strestik felé továbbított, aki Egerszegit látta meg - átadása nem volt pontos.
16:30 | live

45' A hazaiak indították útjára a labdát a második félidőben.
16:29 | live

A csapatok már a pályán, hamarosan folytatódik a találkozó.

DVSC - FTC (18.00)

A fordulóra kiírt Vasas - Haladás mérkőzést elhalasztották.
16:16 | live

45' Mezőkövesdi bedobás után Molnár továbbított Váginak, Lipták pedig megállította őt. Ez volt az első félidő utolsó momentuma, a félidei állás: 1-0.
16:13 | live

44' Apróbb szabálytalanságok a középpályán, most mindkét együttes visszavett az iramból.
16:12 | live

42' Eleket szerelték szabálytalanul, Egerszegi kapott érte sárga lapot.
16:11 | live

41' Lipták tisztázott egy ígéretes hazai beadást követően, felszabadítása pedig Antal kezébe hullott.
16:09 | live

40' Elek lépett oda keményen Váginak, majd a mezőkövesdi játékos hangosan jelezte elégedetlenségét. Hozzá kell tenni, hogy előtte Vági rángatta meg Elek mezét.
16:07 | live

37' Góóól, vezet a Mezőkövesd! Ugrai szabálytalansága után a mezőkövesdiek jöhettek szabadrúgással, Strestik jobb oldalról érkező beadására Balogh érkezett a legjobban, majd bebólintotta a piros-fehér kapuba a játékszert. 1-0.
16:06 | live

36' Ugrai megkapta második sárga lapját, miután az oldalvonal mellett odatalpalt Farkasnak. Eggyel kevesebben folytatják a diósgyőriek.
16:05 | live

35' Egerszegi indította volna Pauljevicet, Jagodinskis pedig jókor lépett közbe.
16:04 | live

34' Molnár állhatott a labda mögé, miután Vági a földre került, beadása nagyon mély volt, Antal hagyta kipattogni a játéktéren kívülre.
16:03 | live

32' Ugrai kapott sárga lapot, miután utánarúgott egy mezőkövesdi játékosnak.
16:01 | live

32' Vela tette ki szélre Eperjesinek a labdát, aki hatalmas lendülettel futott fel a jobb oldalon. Tempója túl nagy volt, kisodródott, így beadása is ártalmatlan lett.
16:00 | live

31' Egerszegi lépett oda Jagodinskisnek, az esetért nem járt sárga lap.
15:59 | live

30' Molnár adott középre labdát Strestiknek, aki a diósgyőri 16-os előtt addig tologatta a labdát, míg el nem vették tőle.
15:58 | live

29' Molnár állt a labda mögé, a szögletzászló mellől elvégzett szabadrúgását kifejelték a vendégek.

28' Veselinovic futott el a jobb oldalon, Busai azonban keményen érkezett meg vissza rá, amiért meg is kapta a sárga lapot.
15:56 | live

26' Molnár továbbított Strestik elé, ő Farkasnak tette ki a labdát, aki a kapu felé közelített. Lövésre szánta el magát, 16 méterről, bal lábbal a kapu fölé lőtt.
15:55 | live

26' Vági terítette le Velát, a diósgyőriek jöhettek a középpálya közepéről szabadrúgással.
15:54 | live

Szurkolók Mezőkövesden

24' Strestik került lövőhelyzetbe, közel 20 méterről eleresztett lövése sokkal a kapu felett hagyta el a játékteret.
15:53 | live

24' Eleket ápolni kellett, de nincs gond - saját lábán hagyta el a játékterek, nemsokára vissza is jöhet.
15:52 | live

22' Vad II játékvezető sípjába fújt, miután Elek a földön maradt. Egy rossz passz következtében nekiment Strestiknek, a vendégek csapatkapitánya szerencsétlenül esett.
15:51 | live

22' Vela indulhatott befelé a jobb oldalról, a 16-oson belülre érve középre gurított a labdát, Ugrai azonban nem érte el, így kivágták a játékszert a hazai védők.
15:50 | live

21' Elek és Strestik tartott bemutatót küzdelemből a felezővonalnál, most utóbbi jött ki győztesen a párharcból.
15:49 | live

20' Strestik próbálta megtartani a labdát, Farkashoz továbbított, mindezt a diósgyőri harmadon belül, azonban a vendégek kiszorították a sárga mezes hazaiakat - immár nem először.
15:48 | live

19' A sértett végezte a szabadrúgást, ívelése Dombó kezei közé hullott.

19' Nono Villar maradt lent egy ütközés után, Farkas és a spanyol találkoztak össze, utóbbi a kezével is dolgozott.
15:47 | live

17' A mezőkövesdi Molnár ívelt szabadrúgást a diósgyőri 16-oson belülre, Strestik azonban nem tudott rendesen belefejelni a labdába. Egyébként pedig lesen is volt.
15:45 | live

Egyelőre elmondható, hogy mindkét együttesnek voltak már próbálkozásai, a vendégek talán kicsivel többet kezdeményeztek eddig.

Így fest az egyenes a 15. perc környékén.
15:43 | live

14' Molnár került lövőhelyzetbe a másik oldalon, próbálkozása lecsúszott, így a labda elgurult a diósgyőri kapu előtt, mellett.
15:42 | live

13' Vela zúdította rá viszonylag távolról, lövése mellé ment.
15:40 | live

11' Lipták vágta ki Farkas jó ütemben a diósgyőri 16-oson belülre érkező beadását.
15:39 | live

10' Strestik maradt lent a földön, miután Busai lerántotta. A szabadrúgást Strestik végezte el, egyenesen Antal kezébe rúgta a labdát.
15:38 | live

8' Az ismétlés rossz helyre ment, a Mezőkövesd fordulhatott volna, de Veselinovic nem tudta lekezelni a labdát.
15:37 | live

8' Nono Villar beadása a hosszú felé szállt, Veselinovic kifejelte a játékszert, újabb szöglet.

7' Elek iramodott meg, de labdája nem talált társat. Vela elé került a jobb oldalon a játékszer, a spanyol középpályás pedig már csak egy szögletet tudott kicsikarni.
15:36 | live

6' Lipták csúszott be egy ígéretes hazai helyzet során, a labda kipattant, de az ismétlés mellé ment.
15:34 | live

4' Apróbb szabálytalanság után a mezőkövesdiek jöhettek szabadrúgással, de a diósgyőriek mindkét próbálkozásukat megakadályozták már a középpálya közepén.
15:32 | live

3' Nono Villar indította volna Szarkát, azonban a sárga mezes védőket nem tudta lefutni.

2' A találkozó első szöglete a Diósgyőré, Nono Villar adta be a labdát, Liptákot megelőzték a hazai védők.
15:30 | live

1' A DVTK kezdte a találkozót.
15:28 | live

A hazaiak sárga, míg a vendég diósgyőriek piros-fehér mezben lépnek ma pályára.
15:27 | live

A vendégszektorok megteltek, azonban még vannak üres helyek a stadionban.
15:16 | live

A DVTK csapatánál a következő játékosok készek bevetésre: Rados, Fülöp, Karan, Kitl, Makrai, Nagy és Tamás.
15:15 | live

A Mezőkövesd cseréi a következők: Czuczi, Bacelic-Grgic, Damcevski, Gohér, Orosz, Szeles és Diallo.
15:12 | live

A kezdőcsapatok:

Mezőkövesd: Dombó – Farkas D. Hudák, Balogh B., Vági – Sulek, Egerszegi – Molnár G., Strestik, Pauljevic – Veselinovic. Vezetőedző: Sivic Tomislav.

DVTK: Antal – Eperjesi, Lipták, Jagodinskis, Nemes – Busai, Elek – Vela, Nono Villar, Ugrai – Szarka. Vezetőedző: Horváth Ferenc.
15:10 | live

Még a hazai szektorokban is fel-feltűnik a piros-fehér sál, "alatta" egy szurkolóval.
15:09 | live

Télies, ugyanakkor az előző napokhoz képest kellemes időjárás fogadta a szurkolókat Mezőkövesden - úgy tűnik, szép számú hazai és vendég drukker lesz majd a lelátókon.
14:03 | live

A kezdés előtt bő másfél órával két játékos már biztosra mondható, hogy nem lép pályára a piros-fehérek színeiben: Novothny betegség, Dausvili pedig öt begyűjtött sárga lap miatt hagyja ki a Mezőkövesd elleni mérkőzést.

3 – 0 (1 – 0)

Mezőkövesd, 3325 néző. V.: Vad II. I. (Albert I., Berettyán P.).

Mezőkövesd Zsóry FC: Dombó – Farkas D. Hudák, Balogh B., Vági – Sulek, Egerszegi – Molnár G., Strestik, Pauljevic – Veselinovic. Vezetőedző: Sivic Tomislav.

Diósgyőri VTK: Antal – Eperjesi, Lipták, Jagodinskis, Nemes – Busai, Elek – Vela, Nono Villar, Ugrai – Szarka. Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Gólszerző: Balogh (1-0) a 38., Bacelil-Grgic (2-0) a 60., Molnár (3-0) a 81. percben.

Sárga lap: Busai a 28., Ugrai a 32., Egerszegi a 42., Bacelic-Grgic a 67., Makrai a 87. percben.

Kiállítás: Ugrai a 36. percben.

Csere: Nono Villar helyett Fülöp (a félidőben), Pauljevic helyett Bacelic-Grgic az 57., Balogh helyett Szeles a 62., Vela helyett Makrai a 73., Sulek helyett Damcevski a 74. percben.

Kövesd vs. DVTK - Így állhatnak fel a csapatok a borsodi rangadón

Kövesd vs. DVTK – Így állhatnak fel a csapatok a borsodi rangadón

A téli szünet után a Mezőkövesd Zsóry FC – Diósgyőri VTK megyei rangadóval folytatódik a labdarúgó NB I. A szombati mérkőzés előtt megnéztük milyen összeállításban léphetnek pályára a csapatok.

DVTK: Szarka és Fülöp is hazai játékosnak számít

Miskolc – A DVTK tavasszal is be akarja tartani a „hazai játékos” szerepeltetésére vonatkozó MLSZ-ajánlást.