Mezőkövesd, Miskolc – A labdarúgó OTP Bank Liga NB I 24. fordulójában a Diósgyőri VTK gárdája az Újpest FC csapatát fogadta szombaton 18.00-tól Mezőkövesden. Az összecsapásról élőben tudósítottunk a Borsod Online-on!

Diósgyőri VTK vs. Újpest FC

3 – 1

BOON-LIVE – DVTK vs. Újpest – 2017.04.01., 18.00
20:36 | live

„A játékosok ki voltak éhezve a sikerre, régóta nem nyertek meccset” - nyilatkozta Bódog Tamás, a Diósgyőri VTK vezetőedzője az Újpest FC elleni 3-1-es hazai bajnoki győzelmet követően.

19:52 | live

90+6' Vége a mérkőzésnek, a Diósgyőr győzött 3-1-re.
19:48 | live

90+3' Csere a Diósgyőrnél: Vela helyett Szabó I. Balázs a pályán.
19:46 | live

90' Hat perc hosszabbítás következik.
19:45 | live

89' Sankovic kapott sárga lapot Vela lerántásáért.
19:43 | live

88' Csere a Diósgyőrben: Lipták helyett Jagodinskis jött be.
19:42 | live

86' Bardhi adott jó passzt a jobb oldalon Windeckernek, aki a védők mögé kerülve 17 méterről a kapu jobb alsó sarkát célozta meg, ám Rados kapus résen volt, bravúrral hárította a lövést.
19:40 | live

85' Ugrai bombázott bal oldalról, 18 méterről a kapu mellé.
19:39 | live

83' Az első diósgyőri csere: Makrai helyett Ternován jött be.
19:37 | live

82' Előkerült egy új szögletzászló, folytatódik a meccs.
19:35 | live

79' Áll a mérkőzés: az Újpest jönne sarokrúgással, de a szögletzászló kitört a helyéről, azt kellene kicserélni, de nincs, aki érkezzen erre a munkára.
19:32 | live

77' A harmadik újpesti csere: Angelov helyett Perovic jött be.
19:27 | live

72' Karan kapott sárga lapot, mert elrúgta a labdát.
19:26 | live

70' Diarra bal oldali 22 méteres lövését tenyerelte ki Rados.
19:25 | live

69' Diósgyőri gól! Ugrai jobb oldali szögletét Karan fejelte 7 méterről a léc alá. 3-1.
19:21 | live

66' Bardhi kapott sárga lapot, felrúgta Tamás M.-et.
19:19 | live

63' Csere az Újpestben: Kecskés helyett Cseke, Lázok helyett pedig Bardhi folytatja.
19:17 | live

61' Balogh B. jobb oldali szabadrúgása érkezett veszélyesen a diósgyőri kapu elé, az ígéretes beadásról két újpesti is lemaradt a kapu torkában.
19:16 | live

60' Vela kezdőkörből megindulva jobbra húzva ugratta ki az előtte álló Makrait, aki betört a tizenhatoson belülre, majd egy védő szorongatása közben a bal kapufa mellé lőtt.
19:14 | live

58' Eperjesi jobb oldali elfutása után középre tette a labdát, a beadásra elvetődve érkező Szarka lábáról a játékszer a bal kapufa mellé pattant.
19:09 | live

54' Lipták kapott sárga lapot lökésért.
19:08 | live

52' Szépített az Újpest. Diarra bal oldalról adta be a labdát, az ötösön belülre érkező Lázok fejelt a kapu közepébe. 2-1.
19:04 | live

48' Diarra szabadrúgásból kapu elé ívelt labdáját húzta le Rados.
19:02 | live

46' Makrai hagyott ki egy óriási lehetőséget: Karantól kapta a labdát, befutott a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, és Balajcza mellett is elrúgta a labdát, és aztán 9 méterről a jobb kapufa mellé lőtt.
19:01 | live

2295 fő a hivatalos nézőszám.

46' Folytatódik a mérkőzés.
18:54 | live

Félidei eredmények:

Gyirmót vs. MTK 0-0
Haladás vs. Mezőkövesd 1-1
Vasas vs. DVSC 1-2
18:46 | live

45+1' Vége az első félidőnek.
18:45 | live

45' Egy perc hosszabbítás következik.

44' Heris ívelése után Angelov fejelt kapura 16 méterről, a labda Rados kezében kötött ki.
18:43 | live

43' Windecker próbálkozott 20 méterről, középről, lövését Rados kapus hárította.
18:42 | live

42' Nono Villar jobb oldali szabadrúgásánál nem tudott felszabadítani az Újpest védelme, a labda a kaputól 6 méterre álló Lipták elé került, akinek jobb alsó sarokra tartó lövését Balajcza bravúrral megfogta.
18:40 | live

40' Makrai bal oldalról, az alapvonalról visszagurított labdáját Szarka tette volna kapura, de a jobb kapufa mellé lőtt. Közben Diarra sárgult be, reklamálásért kapott figyelmeztetést.
18:39 | live

39' Balogh B. szabadrúgását a tizenhatos vonalánál Heris sarokkal továbbította a kapu felé, ám Rados a helyén volt.
18:31 | live

A tizenegyest Ugrai bombázta be az ellenkező irányba vetődő Balajcza mellett. 2-0.
18:30 | live

29' Tizenegyeshez jutott a Diósgyőr. Lipták hosszú indításával Makrai ugrott ki a bal szélen, sprintje végén betört a tizenhatoson belülre, de mielőtt lőhetett volna, Kecskés szabálytalankodott vele szemben, a játékvezető büntetőt ítélt.
18:26 | live

25' Diarra balról, 17 méterről lőtt a jobb alsó sarok mellé.
18:25 | live

24' Mevoungou hosszú indítása Makrait találta meg a tizenhatos vonalánál, aki egy védő szorítása közepette nem tudott helyzetet kiharcolni magának, fejéről a vendég kapushoz pattant a labda.
18:19 | live

19' Vezet a Diósgyőr! Egy bal oldalon kibontakozó diósgyőri akció során Ugrai passzolta a labdát Makraihoz, aki 8 méterről, laposan a kapuba lőtt. 1-0.
18:17 | live

16' Tamás M. balról tizenhatos elé kanyarított labdáját Szarka ugyan eltalálta, de nem túl erősen - Balajcza kapus könnyedén hárított.
18:13 | live

13' Balogh B. kapott sárga lapot könyöklésért.
18:08 | live

8' Nono Villar végzett el szabadrúgást, miután Karan került helyzetbe, és fejelt veszélyesen, ám a játékvezető szerint lesállást követően hagyta el a labda a felső léc fölött a pályát.
18:07 | live

7' Helyzetek nem nagyon vannak, apró fault viszont jóval több.
18:03 | live

3' Angelov balról lőtte be a labdát a kapu elé, a beadásra Lázok érkezett, aki a jobb alsó sarok mellé lőtte a labdát.
18:00 | live

1' Az Újpest kezdte a mérkőzést.
17:58 | live

A DVTK összeállítása a legutóbbi szerdai kupameccshez képest egy helyen tér el a kezdőcsapattól: mivel Novothny 5 sárga lapja miatt nem szerepelhet, Makrai került be helyette az együttesbe.

16:54 | live

Szombat este hat órától az Újpest csapatát fogadja a DVTK Mezőkövesden.

3 – 1 (2 – 0)

Mezőkövesd, 2295 fő. V.: Farkas Á.  (Szert B., Varga G.).

Diósgyőri VTK: Rados – Eperjesi, Lipták, Karan, Tamás M. – Vela, Mevoungou, Nono Villar, Ugrai – Makrai, Szarka. Vezetőedző: Bódog Tamás

Újpest FC: Balajcza – Heris, Kálnoki Kis, Kecskés, Windecker – Balogh B., Sankovic, Diarra, Balázs B. – Angelov, Lázok. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevic.

Gólszerző: Makrai (1-0) a 19., Ugrai (2-0) a 29., Lázok (2-1) az 52., Karan (3-1) a 69. percben.

Sárga lap: Balogh B. a 13., Diarra a 40., Lipták az 54., Bardhi a 66., Karan a 72., Sankovic a 89. percben.

Kiállítás: -.

Csere: Kecskés helyett Cseke és Lázok helyett Bardhi a 63., Angelov helyett Perovic a 77., Makrai helyett Ternován a 83., Lipták helyett Jagodinskis a 88., Vela helyett Szabó I. B. a 90+3. percben.