BOON-ÉLŐ – DVTK vs. Újpest 2-1 (0-1)

DVTK vs. Újpest
DVTK vs. Újpest - © Fotó: Homoky György
Miskolc – A labdarúgó OTP Bank Liga NB I 2. fordulójában a Diósgyőri VTK gárdája hazai pályán fogadta az Újpest FC együttesét szombaton 18.00-tól Miskolcon. Az összecsapásról élőben tudósítottunk a Borsod Online-on!

Labdarúgó OTP Bank Liga NB I, 2. forduló

Diósgyőri VTK vs. Újpest FC

2 – 1

BOON-LIVE – DVTK vs. Újpest – 2016.07.23, 18.00
20:47 | live

„Ha így fognak futballozni, lehet elkezdeni szeretni a játékosokat”

„A második félidő előtt az öltözőben azt hittem, hogy meghalt valaki, de a fiúk fel tudtak állni” – mondta Horváth Ferenc, a Diósgyőri VTK vezetőedzője az Újpest FC elleni hazai 2-1-es győzelmet követően.
19:54 | live

90+3' Vége a mérkőzésnek! Idei második mérkőzését is megnyerte a Diósgyőr! A végeredmény: 2-1.
19:53 | live

90+2' Bal oldali újpesti akciónál túlsúlyba kerültek a fehér mezes vendégek, 6 méterről kapura küldött labdánál Antal kapus mentett óriásit a bal alsó saroknál.
19:51 | live

90' Három perc lesz a hosszabbítás.
19:50 | live

89' Bognár bal oldali szögletrúgása után Elek vette le a labdát, fordulásból azonban a kapu fölé lőtt.

89' Hazai labdaszerzés után indult meg a Diósgyőr, de Okuka jobb oldali beadásánál Nagy T. szögletre mentett.
19:48 | live

86' Szabadrúgáshoz jutott az Újpest, 26 méterre a diósgyőri kaputól végezhették el. Bardhi kapu előtt felpattanó labdáját Antal csak üggyel-bajjal tudta hárítani.
19:45 | live

84' Az újpesti szögletet Tamás M. bólintotta ki.
19:44 | live

83' Lázok harcolt ki szögletet az Újpestnek. A sarokrúgást kifejelték a diósgyőri védők, amely újabb szögletet eredményezett.
19:43 | live

82' Dausvili remekül szerzett labdát a diósgyőri térfélen, szép csel után adott labdát Nemesnek.
19:41 | live

81' A meccs utolsó cseréje: Cseke helyett Balázs B. a pályán.
19:40 | live

80' Cserél a DVTK: Nikházi helyett Eperjesi a pályán.
19:39 | live

79' Bognár futott be a 16-oson belülre, majd próbálta meg a középen álló Bacsához passzolni a labdát, a játékszer azonban elakadt a vendég védőkben.
19:38 | live

78' Lázok szabálytalankodott egy beívelést követően, így kifelé jöhet szabadrúgással a Diósgyőr.
19:36 | live

76' Beszorult a Diósgyőr, Diarra próbálkozhatott egymás után kétszer is betörni a 16-oson belülre - sikertelenül.
19:35 | live

74' Lázok végezhetett el szabadrúgást, a befelé érkező labdát Tamás M. próbálta kifejelni, de a labda szögletre pattant.
19:34 | live

74' A vendégek tanácstalanul adogattak hátul, majd egy rossz passz után a Diósgyőrt hozták helyzetbe egy bedobással.
19:33 | live

72' Oláh B. tartotta fel még nem szabálytalanságot érően emberét, így a DVTK jöhetett bedobással. Pár pillanattal később Nemes adta haza gyönyörűen a labdát Antalnak.
19:31 | live

70' Okuka maradt lenn a földön, miután nagy igyekezetében Diarra ráesett a lábára.
19:30 | live

68' Nikházi indította Eleket, aki befutott a 16-oson belülre, majd Bognár elé tette a labdát, ő tovább vitte a játékszert, 10 méterről próbált lőni, a labdát azonban Balajcza szögletre ütötte.
19:27 | live

66' Vendégtámadás végén Diarra balról próbálkozott lövéssel, ám Antal kapus a helyén vol, a kipattanó labda pedig a kapu előtt ólálkodó Bardhiról az alapvonalról túlra pattant.
19:26 | live

65' Diarra adott be nagyszerű labdát, Cseke elől tisztáztak a diósgyőri védők.
19:25 | live

64' Nikházi-Bognár-Bacsa volt a labda útja, de Bacsa nem tudta lecselezni Kecskést. Az Újpest jöhet bedobással.
19:23 | live

A hivatalos nézőszám: 6381.
19:21 | live

61' Diarra előtt alakult ki nagy helyzet, de Okuka mentett nagyot.
19:20 | live

59' Kettőt cserél a Diósgyőr is: Griffiths helyett Bacsa, míg Vela helyett Dausvili a pályán.
19:19 | live

58' Kettőt cserél az Újpest: Angelov helyett Lázok, Windecker helyett Bardhi a pályán.
19:18 | live

57' Cseke harcolt ki magának lövőhelyzetet a diósgyőri kapu előtt, de bombája a bal alsó sarok mellett hagyta el a játékteret.
19:16 | live

54' Vezet a Diósgyőr! A hazaiak egy előre vágott labdájára Griffiths startolt, Bognárnak adta a labdát, aki néhány lépés után félmagasan egy hatalmas bombát küldött az Újpest kapujába. 2-1.
19:12 | live

52' Bognár jobb oldali szögletrúgása után Oláh B. érkezett középen, akinek a 10 méteres fejese után a kapu bal alsó sarkába vágódott a labda. 1-1.
19:11 | live

51' Pávkovics kapott sárga lapot, mert visszahúzta Nikházit.
19:10 | live

50' Elek kapott sárga lapott, miután Diarrára csúszott rá csúnyán.
19:08 | live

48' Bognár jöhetett szabadrúgással, de beadását a vendég védők kifejelték.

47' Griffiths pörgette fel a labdát az Újpest 16-osán belül, de nem talál társat megmozdulása.
19:06 | live

46' Elkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.
19:03 | live

A szünetben Bacsa és Dausvili melegít intenzívebben.
19:00 | live

A diósgyőri ultrák ezzel az élőképpel "köszöntötték" az új szezon első hazai mérkőzését.
18:57 | live

Az OTP Bank Liga 2. fordulójának még másik két mérkőzését rendezik szombaton:

Haladás - Mezőkövesd 1-1 (a félidőben)

Később:

Honvéd - Ferencváros 20:30
18:51 | live

45+1' Vége az első félidőnek.
18:50 | live

45' 1 perc a hosszabbítás.

45' Egy lendületes vendégtámadás végén Mohl tette le lövésre a labdát Angelovnak, ő Windeckernek passzolt, akinek 17 méterről eleresztett kísérlete a kapu felé ment.
18:48 | live

44' Diarra ívelt volna előre, de a hosszú labdát Antal felszedte.
18:47 | live

A diósgyőriek a bekapott gól után kicsit "szétestek", minden bizonnyal a félidőben ezt valamilyen formában orvosolni fogják.
18:46 | live

41' Elek rántotta le Diarrát a nadrágjánál fogva a középpálya közepénél, a játékvezető ezúttal nem adott sárga lapot.
18:44 | live

39' Nemes indította Bognárt, aki bal oldalon futott el, befutott a 16-oson belülre, majd lövését a vendégek kapusa hárítani tudta.
18:42 | live

36' Egy ígéretes diósgyőri helyzet alakult ki azok után, hogy Antal előre rúgta a labdát, Griffiths pedig továbbfejelte Bodnár elé. A középpályás egyedül ugorhatott ki, de a kapujából kifutó Balajcza felszedte előle a játékszert.
18:37 | live

33' Mohl balról érkező beadását Andrics egyből a kapu felé lőtte, Antal kapus öklözte ki a léc alá tartó labdát.
18:33 | live

28' A bünetőt Andrics végezte el, aki a kapu bal oldala felé mozduló Antalt becsapva a jobb alsó sarokba bombázott. 0-1.
18:32 | live

27' Vad II. játékvezető 11-est ítélt az Újpest javára, miután az alapvonali asszisztens szabálytalanságot jelzett. Antal védése után Angelov a kapus mozdulatától a fejét fájlalva maradt lenn a földön. A kapus sárga lapot is kapott az esetnél.
18:30 | live

26' Most többet támad az Újpest, ennek eredménye egy újabb sarokrúgás.
18:28 | live

24' Diarra indult meg nagy lendülettel labdaátvétel után a kapu felé, 19 méterről eleresztett lövése a kapu bal oldala felé szállt, de Antal vetődve menteni tudott.
18:26 | live

21' Az újpesti szöglet pontatlan volt, már a DVTK-nál a labda.

21' Antal érkezett egy beadásra, öklözése után a labda az égbe szállt, majd a diósgyőri védők szögletre mentettek.
18:25 | live

19' Bognár végezhetett el szabadrúgást a kaputól 25 méterre középről, jobb lábbal eleresztett lövése után a léc fölött hagyta el a pályát a labda.
18:22 | live

17' Bognár szerzett labdát a középpálya közepén, majd szépen adta oldalra a labdát Velának, aki Elekhez továbbított. A labda Nikházinál kötött ki, de nem tudta jól beadni a játékszert, amely így elszállt a 16-oson belül álló játékostársak feje fölött.
18:20 | live

15' Oláh B. kapott sárga lapot a középpálya közepén elkövetett szabálytalanságért.

14' Bognár kiugratásával Elek indulhatott meg az oldalvonalnál, a kapu felé, majd jól tette ki a labdát Velának, Vela pedig az alapvonal közepéről próbálta meg középre lőni a labdát, de Griffiths lemaradt a beadásról.
18:18 | live

A hazai szurkolók óriási drapériával készültek a mérkőzésre, a szurkolásra ezúttal sem lehet panasz.
18:17 | live

10' Okuka lökte fel Diarrát a felezővonal környékén, az újpesti játékos nagy színészi produkciót előadva hempergett a pályán, ez pedig felkorbácsolta az indulatokat. Az újpestiek vélt sérelmüket igyekezték megtorolni, a diósgyőriek sem akartak ebben alulmaradni, a kakaskodásnak pedig az lett a vége, hogy a két legharciasabb, Tamás M. és Mohl egyaránt sárga lapot kaptak.
18:13 | live

9' Elek elsőre jónak tűnő indítása hosszúra sikerült, így Nemes nem tudta befutni a labdát.
18:12 | live

9' A sarokrúgást Bognár adta be, de az újpesti védők ártalmatlanították a helyzetet.

8' A DVTK szervezetten adogat hátul, majd gyorsan indítanak támadásokat. Ennek eredménye az első diósgyőri szöglet.
18:10 | live

6' Mindkét csapat vezet támadásokat, ám a hazaiak valamivel jobban, pontosabban játszanak eddig.
18:07 | live

2' Lipták kiugratásánál Griffiths fejelte el a labdát a kapujából kifutó Balajcza mellett, aki ráhasalt a diósgyőri csatárra a 16-oson kívül, így a támadó nem tudott tovább futni, a vendég védők felszabadítottak, a játékvezető pedig nem látott okot, hogy a sípjába fújjon ennél a kétséges esetnél.
18:04 | live

1' Az Újpest kezdte a mérkőzést. A DVTK piros-fehér csíkos, míg az Újpest fehér mezben játszik.
17:57 | live

Remek hangulatú mérkőzésnek nézünk elébe, a diósgyőri szurkolók már a mérkőzés előtt bebizonyították, hogy "tizenkettedik játékosként" ők is a pályán lesznek.
17:48 | live

Nem sokkal a kezdés előtt a játékosok már az öltözőben, befejezték a bemelegítést.
17:44 | live

Ivan Rados, Ugrai Roland és Ternován Patrik sérülés miatt kénytelen kihagyni a találkozót. A diósgyőri kispadon így a következő játékosok foglalnak helyet: Zöldesi, Eperjesi, Halmai, Kitl, Dausvili, Nono és Bacsa.
17:34 | live

A kezdőcsapatok:

Diósgyőri VTK: Antal - Okuka, Lipták, Tamás, Nemes - Elek, Oláh B. - Vela, Bognár, Nikházi - Griffiths. Vezetőedző: Horváth Ferenc

Újpest FC: Balajcza - Nagy T., Kecskés, Diarra, Mohl - Windecker, Pávkovics - Andrics, Szankovics, Cseke - Angelov. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
17:30 | live

Remek az idő, hét ágra süt a nap, a DVTK hivatalos oldala szerint pedig a kezdés előtt is nagy sorok állnak a jegypénztáraknál, a nézőszám 5000 fölé várható.
17:25 | live

A Diósgyőri VTK védője, Lázár Pál Videoton FC elleni kiállítása után kénytelen kihagyni az Újpest elleni összecsapást.

Ön szerint mi lesz a DVTK - Újpest mérkőzés végeredménye?

Eredmények megtekintése

Loading ... Loading ...

2 – 1   (0 – 1)

Miskolc, 6381 néző. V.: Vad II. (Tóth II., Viszokai L.).

Diósgyőri VTK: ​Antal – Okuka, Lipták, Tamás, Nemes – Elek, Oláh B. – Vela, Bognár, Nikházi – Griffiths. Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Újpest FC: Balajcza – Nagy T., Kecskés, Diarra, Mohl – Windecker, Pávkovics – Andrics, Szankovics, Cseke – Angelov. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevic.

Gólszerző: Andrics (0-1) a 28., Oláh B. (1-1) az 52., Bognár (2-1) az 54. percben

Sárga lap: Tamás M. a 10., Mohl a 10., Oláh a 15., Antal a 27., Elek a 50., Pávkovics az 51., Nikházi az 56. percben.

Kiállítás: -.

Csere: Angelov helyett Lázok az 58., Windecker helyett Bardhi az 58., Griffiths helyett Bacsa az 59., Vela helyett Dausvili az 59., Nikházi helyett Eperjesi a 80., Cseke helyett Balázs a 80. percben.

Ön szerint hányadik helyen végez a DVTK a 2016/2017-es szezonban?

DVTK vs. Újpest – Változó összeállítások: eredménytelenség, eltiltás miatt

Miskolc – Szombaton 18 órától a diósgyőri stadionban a Diósgyőri VTK az Újpest FC együttesét fogadja NB I-es bajnoki mérkőzésen. A mostani lehet zsinór­ban a hatodik Újpest-verés Diósgyőrben. A mérkőzésről élőben tudósítunk a Borsod Online-on.

Oláh Bálint túl élete első NB I-es meccsén, jöhet az Újpest

Miskolc – Oláh Bálint, a DVTK saját nevelésű játékosa a Videoton ellen élete első meccsét játszotta az élvonalban, 21 évesen.

DVTK vs. Újpest – Horváth Ferenc: Megvan a hozzáállás alapja

Miskolc – Az Újpest FC ellen játszik szombaton a Diósgyőri VTK labdarúgócsapata. A mérkőzésről élőben tudósítunk a Borsod Online-on.