BOON-ÉLŐ – DVTK vs. Békéscsaba 2-0 (1-0)

Novothny (a labdával) hatalmas gólt lőtt
Novothny (a labdával) hatalmas gólt lőtt - © Fotó: Ádám János
Miskolc – A labdarúgó OTP Bank Liga tizenkilencedik fordulójában a DVTK a Békéscsaba csapatát fogadta szombaton 15.30-tól. Az összecsapásról élőben tudósítottunk a Borsod Online-on.

Diósgyőri VTK vs. Békéscsaba 1912 Előre

2 – 0 (1 – 0)

BOON-LIVE – DVTK vs. Békéscsaba – 2015.12.12., 15.30
18:04 | live

A DVTK vs. Békéscsaba (2-0) NB I-es mérkőzés után a két edző, Bekő Balázs és Zoran Spisljak értékelte a látottakat.

17:22 | live

90+3' Vége a mérkőzésnek, nyert a Diósgyőr.
17:18 | live

Három perc hosszabbítás következik.

90' Csere a Diósgyőrben: Koman helyett Eperjesi állt be.
17:17 | live

88' Takács a felezővonaltól indult el a labdával a jobb oldalon, a vendég védők nem is tudták utolérni, szerelni. A diósgyőri játékos az alapvonalhoz érve éles szögből lőtt, kísérletét Mursits megkaparintotta.
17:14 | live

86' Okuka jobb oldalról befelé sasszézott, majd a kaputól 18 méterre ellőtte a labdát, amelyet Mursits ölelt magához.
17:11 | live

83' Csere a Diósgyőrben: Barczi helyett Takács T. a pályán.
17:03 | live

A diósgyőri ultrák a DVTK legendájáról, a napokban a 66. születésnapját ünneplő Veréb György kapusedzőről is megemlékeztek egy kiírás formájában.
17:01 | live

73' Csere mindkét csapatban: Bacsa helyett Grumic, Punosevac helyett Szilágyi állt be.
16:56 | live

68' Újabb csere a vendégeknél: Birtalan helyett Vadász állt be.
16:54 | live

65' Piermayr lökte fel Barczit, sárga lapot érően. Mivel egyszer már kapott egyet, így a piros is előkerült, 10 főre fogyatkozott a vendég együttes.
16:52 | live

A gólt egy csere előzte meg: Spitzmüller helyett Koroudijev jött be a 60. percben.
16:50 | live

61' Újabb gólt szerzett a Diósgyőr! Bal oldali akció végén, amit a vendég védők röviden fejeltek ki, a labda Komanhoz került a jobb oldalon, aki 22 méterről, laposan a jobb alsó sarokba bombázott. 2-0.
16:48 | live

59' Barczi ezúttal egy jó bal oldali felfutással vétette magát észre, majd jól is passzolt Kitlnek, aki zavartalanul adhatott középre, ám az meglehetősen rosszul sikerült. Olyan helyre lőtte be a labdát a kapu előterébe, ahol a környéken nem volt ember.
16:46 | live

57' A bal oldalon Barczi jól vette észre, hogy Novothny előtt üres folyosó van, jól is lőtte be oda a labdát, de a csatár picit későn reagált az indításra. Nem volt esélye rá, hogy elérje.
16:43 | live

55' Bacsa unta meg a hazai passzolgatást, egy csellel becsapott egy védőt, majd egy másik mellett lendületből elment, 18 méterről lőtt is, de bombája a kapu fölött hagyta el a játékteret.
16:40 | live

51' Németh M. bal oldalról, a felezővonal közeléből végzett el szabadrúgást, a hosszú oldalra átívelt labdáját Lipták lőhette el, a védő kísérletét Mursits kapus szögletre ütötte.
16:33 | live

46' Megkezdődött a második félidő, csere egyik csapatban sem volt.

16:18 | live

45' Vége az első félidőnek.
16:16 | live

43' Lipták előreívelése után Kitl és Novothny volt a labda útja, majd Barczi következett, aki 16 méterről célozhatta meg a kaput, de ezúttal is a jobb kapufa mellé lőtt.
16:14 | live

42' Laczkó is besárgult, Barczit rúgta térden.
16:13 | live

40' Piermayr kapott sárga lapot, mert felrúgta Egerszegit.
16:11 | live

39' Fabio bal oldali, kapu elé belőtt labdáját Németh M. fejelte ki szögletre Punosevac elől.
16:08 | live

A gyorsléptű Calvente iramodott meg a jobb oldalon, és hagyta faképnél Kovács G.-t, majd kissé éles szögből a bal alsót célozta meg, Rados vetődve szögletre tenyerelte a labdát.
16:07 | live

33' Okuka viharzott el a jobb oldalon, egészen az alapvonalig, jól is adott be, Bacsa lőhetett a rövid oldalon a kaputól 8 méterre, de az oldalhálót találta el.
16:06 | live

32' Egy újabb hazai akciónál Bacsa a 16-osról nem lőtt, hanem még tovább próbálta pöckölni a labdát az előtte álló Novothnynak, rá azonban figyeltek, és elszedték előle a labdát.

31' Barczi jó passza után Koman tört be a bal oldalon a 16-oson belülre, de lövés helyett inkább beadni próbált, és a labda elakadt a visszafutó vendégekben.
16:01 | live

27' Vezet a Diósgyőr! Németh adta a labdát Barczinak, aki elfutott a bal oldalon, az alapvonal közeléből jól adott középre, Bacsa a kapunak háttal állva visszatolta a labdát Novothnynak, aki 12 méterről nagy erővel a jobb felső sarokba lőtt. 1-0.
15:57 | live

25' A Békéscsaba a félpályáig tud építkezni, a DVTK pedig a támadóharmad széléig, ott elvesznek a hazai próbálkozások.
15:46 | live

12' Lipták remek előreemelésével Barczi futott be a védők mögé a bal oldalon a 16-oson belülre, a labdaátvétel után laposan lőtt 12 méterről a jobb alsó sarok mellé. Nagy helyzet volt.
15:43 | live

10' Helyzetek nélkül zajlik a mérkőzés.
15:36 | live

3' Barczi bal oldali elfutása után visszagurított Komannak, aki a 16-oson kívülről, annak az oldalvonala mellől lövésszerű kísérletet eresztett el, ami keresztben elment a kapu előtt.
15:34 | live

1' Piermayr a jobb oldalról indította Calventét, aki befutott a 16-oson belülre, 15 méterről teljesen üresen lőhetett, de gyatra lövését Rados kapus megfogta a bal felső saroknál.
15:32 | live

1' A fekete mezes DVTK kezdte a mérkőzést.
14:10 | live

Miskolc - Szombaton 15.30-tól a Békéscsaba a DVTK vendége a labdarúgó NB I 19. fordulójában. A mérkőzésről élőben tudósítunk a Borsod Online-on.

Miskolc - 2015. december 12-én, szombaton útlezárás lesz a DVTK labdarúgó mérkőzésre érkező vendégszurkolók miatt, így 14:00 - 15:30, illetve a 17:30-18:30 között a 29-es járatok nem érintik a Diósgyőri Ipari Park és a Diósgyőri Kórház megállóhelyeket.

14:09 | live

Miskolc - Bekő Balázs tartotta a DVTK labdarúgócsapatának hétfői edzését.

Ön mit tippel a Diósgyőri VTK - Békéscsaba 1912 Előre mérkőzésre?

Eredmények megtekintése

Loading ... Loading ...

Miskolc, 2661 néző (hivatalos forrás). V.: Erdős (Viszokai, Kelemen).

Diósgyőri VTK: Rados – Okuka, Lipták, Kovács G., Németh M. – Egerszegi, Kitl – Bacsa, Koman, Barczi – Novothny. Vezetőedző: Bekő Balázs.

Békéscsaba 1912 Előre: Mursits – Piermayr, Vaskó, Fehér, Damjanovic – Laczkó, Punosevac, Spitzmüller, Fabio – Birtalan, Calvente. Vezetőedző: Zoran Spisljak.​

Gólszerző: Novothny (1-0) a 27., Koman (2-0) a 61. percben.

Sárga lap: Piermayr a 40. és a 65., Laczkó a 42. percben.

Kiállítás: Piermayr a 65. percben.

Csere: Spitzmüller helyett Koroudijev a 60., Birtalan helyett Vadász a 68., Bacsa helyett Grumic és Punosevac helyett Szilágyi a 73., Barczi helyett Takács T. a 83., Koman helyett Eperjesi a 90. percben.

Ön szerint hanyadik helyen végez a Diósgyőri VTK az NB I 2015/2016-os idényében?