BOON-ÉLŐ – Békéscsaba vs. DVTK 0-0

Békéscsaba vs. DVTK
Békéscsaba vs. DVTK - © Fotó: ÉM-archív/Osztie Tibor
Miskolc – A labdarúgó OTP Bank Liga NB I 28. fordulójában a Diósgyőri VTK gárdája a Békéscsaba vendégeként lépett pályára szombaton 18.30-tól Békéscsabán. Az összecsapásról élőben tudósítottunk a Borsod Online-on!

Labdarúgó OTP Bank Liga NB I, 28. forduló

Békéscsaba – Diósgyőri VTK

0 – 0

BOON-LIVE – Békéscsaba vs. DVTK – 2016.04.02., 18:30
21:04 | live

„Nem játszottunk olyan jól, mint az elmúlt hetekben

Miskolc – „Fegyelmezett védekezésünk ma az idegenbeli pontszerzést jelentette számunkra.” – mondta Egervári Sándor, a Diósgyőri VTK vezetőedzője a Békéscsaba ellen 0-0-ra végződött idegenbeli bajnokit követően.
20:21 | live

90+3' Vége a találkozónak. Nem született gól, így a csapatok 1-1 pontot zsebelhetnek be a mérkőzés után. A végeredmény: Békéscsaba - DVTK 0:0
20:19 | live

90+2' Permayr kapott sárga lapot, mert felvágta Nikházit.

90+1' Punosevac kapott sárga lapot reklamálásért.
20:18 | live

90' Három perc a hosszabbítás.
20:17 | live

90' Csere a DVTK-nál: Bognár helyett, Ternován a pályán, utóbbi élete első NB 1-es meccsét játssza.
20:16 | live

89' Bognár tette ki a labdát jobbra Okukának, aki visszatette a 16-oson belülre befutó középpályásnak, az ő 12 méteres lövését Poleksic megfogta a jobb alsó saroknál.
20:13 | live

87' Spitzmüller helyett Paukner a pályán a békéscsabaiaknál.

86' Bognár távolról eleresztett lövése kerülte el a hazai kapu jobb oldalát.
20:08 | live

82' Vendégkontra végén Koman próbálta meg az üresbe futó Nikházi elé játszani a labdát, az elképzelés jó volt, de Poleksic remekül jött ki a kapujából és felszedte a labdát.
20:03 | live

76' Calvente jónak tűnő kiugratását Lipták vágta ki az utolsó pillanatban, a 16-oson belülre futó Punosevac elől.
20:01 | live

75' Csere a DVTK-nál: Barczi helyett Nikházi jött be.
19:56 | live

70' Spitzmüller középről, 24 méterről rúgta ki a stadionból a labdát.
19:50 | live

63' Cserél a Békéscsaba: Birtalan helyett Viczián a pályán
19:48 | live

61' Egy bal oldali diósgyőri akciónál Nemes adott be balról középre remekül, Grumicot kitolták a labda alól, összecsuklott a 16-oson belül. A játékvezető azonban nem látott semmit, mehetett tovább a játék.
19:47 | live

60' Csere a DVTK-nál: Novothny helyett Grumic a pályán.
19:43 | live

56' Fabio jobb oldali szöglete elsuhant Laczkó feje felett, Rados sem tudott beleérni a labdába, így a játékszer keresztbe elment a kapu előtt. Végül a vendégek felszabadítottak.
19:36 | live

49' A hazaiak passzolgattak a diósgyőri védőharmad szélén, majd Piermayr vállalkozott lövésre, sistergős bombája a léc fölött hagyta el a pályát.
19:34 | live

47' Bal oldalon Nemes futott be egy elérhetetlennek tűnő labdát, amit Bacsához továbbított, utóbbi játékos beadásszerű lövését azonban a hazai kapus elcsípte.
19:32 | live

46' Elkezdődött a második félidő. Okuka is itt van, nem kellett sérülése miatt lecserélni - egyik oldalon sem változtattak a szakvezetők az összeállításokon.
19:19 | live

45' A játékvezető véget vetett a mérkőzés első felének, amelynek utolsó másodperceiben Okuka sérülést szenvedett. A félidőben: Békéscsaba - DVTK 0-0.
19:18 | live

45' Piermayr passza után a jobb oldalon Bényei került lövőhelyzetbe, aki 16 méterről, elementáris erővel szúrta kapura a labdát, ami a jobb oldali lécről kifelé pattant.
19:13 | live

Jó pár Diósgyőr szurkoló kísérte el a csapatot a békéscsabai összecsapásra.
19:11 | live

40' Laczkó a bal oldalon Birtalannak készítette le lövésre a labdát, utóbbi 16 méterről a jobb felső sarok mellé bombázott.

39' Nagy diósgyőri lehetőség maradt ki! Egy jobb oldali szöglet után nem tudott felszabadítani a hazai együttes, Barczi kapu elé visszaívelt labdáját Lipták fejelte le Novothnynak, aki fordulásból a jobb sarkot célozta meg. Poleksic vetődve mentett.
19:07 | live

35' A jobb oldalról Fabio tekerte a labdát a DVTK kapuja elé, Radosról kipattant a labda, ami kis szerencsével Damjanovic elé került, de ő 10 méterről, nagy helyzetben a léc fölé durrantott.
19:05 | live

32' Miután Calvente elesett a diósgyőri 16-os előtt, majd a földön maradt, társa nem tartotta érdemesnek, hogy kirúgja a labdát a pályáról. Inkább balról beadott, a berobbanó Punosevac elől csak nehezen sikerült tisztázni a vendég védelemnek.
19:00 | live

28' A vendégek ziccere: nem tudta felszabadítani kapuja előterét a Békéscsaba, a labdát Koman pöckölte le a 16-oson belül Novothnynak, aki fordulásból, 10 méterről a bal felső sarok mellé lőtt.
18:59 | live

27' Van válasz: Laczkó a bal oldalon jól perdítette a labdát Punosevac elé, aki befutott a 16-oson belülre, de a bal alsó sarkot célzó lövése nem sokkal elkerülte a kaput.
18:57 | live

26' Végre valami! Bognár balról, 22 méterről, kissé váratlanul célba vette a hazai kaput, Poleksic a jobb alsó sarok elől szögletre ütötte a labdát.
18:52 | live

20' Zajlik a találkozó, az elmúlt percekben nem voltak gólszerzési lehetőségek egyik csapat felől sem.
18:44 | live

12' Bényei előtt nyílt folyosó a jobb oldalon, a védő egészen a 16-osig futott fel, beadásával Punosevacot kereste a rövid oldalon. Előle a vendég védők tisztáztak, felszabadították a kapu előterét.
18:41 | live

10' Vaskó ívelte a felezővonalról előre a labdát, a 16-os környékén Laczkó fejelte vissza a játékszert Punosevac elé, aki a labdakezelés után 18 méterről a bal kapufa mellé lőtt.
18:39 | live

7' Bognár jobb oldali sarokrúgását Novothny csúsztatta meg fejjel a rövid oldalon. A labdát csak nehezen tudták kivágni a kapu torkában lévő Egerszegi elől.

6' A békéscsabai védelem bal oldalán két védő futott össze, a labda Bacsa elé került, aki elindult a kapu felé, de éles szögből nem tudta középre adni a labdát, ami egy becsúszó védőről aztán szögletre pattant.
18:32 | live

2' Felugrott a vendégszurkolók száma, több mint félszázan vannak a diósgyőri szektorban.

1' A DVTK kezdte a mérkőzést.
18:30 | live

A csapatok már kijöttek a kezdéshez, a vendégszektorban 3-4 tucat diósgyőri szurkoló énekli a DVTK-indulót.
18:18 | live

A békéscsabai együttes legutóbbi, győztes bajnokiján kezdőként jutott szóhoz Takács Péter, a pályafutását Diósgyőrben kezdő labdarúgó, aki több éven volt a DVTK NB I-es együttesének játékosa, és néhány hónapja az NB II-es Mezőkövesdtől igazolt a Viharsarokba. A középpályás kisebb sérülése miatt ezúttal a kispadon kapott helyet.
18:16 | live

A Diósgyőri VTK két válogatott játékosa közül egyik neve sem szerepelt sem a kezdőcsapatban, és a kispadon helyett kapottak között sem. A magyar válogatott Elek Ákos, aki a tegnapi, meccs előtti sajtótájékoztatón is részt vett, és ott nem hangzott el vele kapcsolatban, hogy sérült lenne, de a meccs helyszínén kiderült, hogy a válogatottban összeszedett kisebb sérülése miatt nem játszik ezen a bajnokin.

Ahogy a kanadai Manjrekar James sem, aki a szerdai, Mexikó elleni idegenbeli világbajnoki selejtezőn kapott kisebb rúgást a lábára. A két labdarúgó jelen egészségi állapota alapján arra van remény, hogy a szerdai, Puskás elleni diósgyőri bajnokin már Egervári Sándor rendelkezésére állnak.
18:07 | live

A kezdőcsapatok:

Békéscsaba: Poleksic – Bényei, Damjanovic, Vaskó, Fabio – Birtalan, Spitzmüller, Piermayr, Laczkó – Calvente, Punosevac. Vezetőedző: Zoran Spsljak

DVTK: Rados - Okuka, Lipták, Tamás, Nemes - Koman, Egerszegi - Bacsa, Bognár I., Barczi - Novothny. Vezetőedző: Egervári Sándor

Ön mit tippel a Békéscsaba 1912 Előre - Diósgyőri VTK mérkőzésre?

Eredmények megtekintése

Betöltés ... Betöltés ...

Békéscsaba 1912 Előre – Diósgyőri VTK

0 – 0

Békéscsaba, 700 néző. V.: Bognár (Lémon, Horváth R.).

Diósgyőri VTK: Rados – Okuka, Lipták, Tamás M., Nemes – Egerszegi, Koman – Bacsa, Bognár I., Barczi – Novothny. Vezetőedző: Egervári Sándor

Gólszerző: -.

Sárga lap: Punosevac a 90., Permayr a 92. percben.

Kiállítás: -.

Csere: Novothny helyett Grumic a 60., Birtalan helyett Viczián a 63., Barczi helyett Nikházi a 75., Spitzmüller helyett Paukner a 85., Bognár helyett Ternován a 90. percben.

Ön szerint hanyadik helyen végez a Diósgyőri VTK az NB I 2015/2016-os idényében?

Békéscsaba vs. DVTK – Így állhat fel a Diósgyőr

Miskolc – A szombaton 18.30-kor kezdődő Békéscsaba 1912 Előre – Diósgyőri VTK NB I-es mérkőzés előtt megnéztük milyen változás várható a DVTK összeállításában, felépültek-e a sérültek.

A DVTK hármas elágazás előtt áll Békéscsabán

Miskolc – Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján ismét Békéscsabán szerepel a Diósgyőr. A mérkőzésről élőben tudósítunk a Borsod Online-on.