BL: magabiztos Bayern

A forduló rangadóján 2-1-re nyert a Bayern München a Juventus ellen. A bajorokon kívül a Prágában diadalmaskodó Arsenal áll három mérkőzés után százszázalékos teljesítménnyel.  Bajnokok Ligája II 2005.10.18

Elbuktak Korsósék

Korsós Györggyel a kezdőben állt fel a Rapid a Bruges elleni mérkőzésen, amelyen a cél annak eldöntése volt, hogy melyik gárda lép közelebb az UEFA-kupa indulást érő 3. helyhez.

Az első félidő nyílt sisakos küzdelmet hozott, mindkét kapu előtt bőven adódtak helyzetek, de gólt nem láthatott az Ernst Happel stadion közönsége.

A második félidőben előbb mindkét oldalon egy-egy kapufát láthatott a közönség, aztán Balaban volt jókor, jó helyen, és fejese a belgák javára döntötte el a mérkőzést (0-1).

Torghelle egy órát kapott

A Torghelle Sándort a kezdőben szerepeltető Panathinaikos az eddig százszázalékos Barcelonát fogadta. Az első játékrész egy hatalmas Eto’o helyzettel kezdődött, de a lövést védte Galinovic.

Torghelle Sándor is észrevetette magát, méghozzá egy csúnya szabálytalanság miatt kapott sárga lapjával, majd ezek után sem nyugodott meg, újabb rossz belépőt követett el, de ezt írjuk a túlzott lelkesedés számlájára. A magyar válogatott támadó a 60. percig volt a pályán, ez idő alatt a figyelmeztetésen kívül egy helyzetet jegyzett.

Az utolsó félórában sem változott a játék képe: a görögök védekeztek a spanyolok pedig hasztalanul próbálták meg begyömöszölni a labdát Galinovic kapujába. Maradt tehát a gólnélküli döntetlen, ami a végelszámolosnál még akár sokat is jelenthet Torghellééknek.