BFC Siófok – DVTK 4-1 (1-0)

Srdjan Stanic
A DVTK együttese a Siófokra látogatott a labdarúgó NB I. 12. fordulójában. A találkozót élőben közvetítettük a Borsod Online-on!

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek. Három góllal nyert a hazai BFC Siófok.

90. perc: Két perc hosszabbítás következik.

88. perc: Basara viharzott el a jobb oldalon, betört a tizenhatoson belülre, de éles szögből, 14 méterről nem találta el a kaput, a labda elsuhant a diósgyőri ketrec előtt.

86. perc: Kanta Sz. jobb oldali szabadrúgását a kaputól 10 méterre Lipcsei csúsztatta meg fejjel, a kapu jobb oldalába tartó labdát Köteles bravúrral védte.

84. perc: Ismét Koós próbálkozott: középre cselezte magát, de passz helyett inkább lőtt 17 méterről a kapu fölé.

83. perc: Koós a jobb oldalról próbálkozott lövéssel, de a labda elkerülte a kaput.

79. perc: Kamber adott kitűnő labdát Ahodikpének, a ziccerbe került játékos óriási bravúrral Milintét találta telibe, majd a kipattanót ahelyett, hogy a kapuba lőtte volna, Tchanának próbálta meg lepasszolni, sikertelenül.

77. perc: Csere mindkét oldalon: Homma Kazuo helyett Szabó Viktor, Nagy Lajos helyett pedig Lipcsei Roland állt be.

75. perc: Most Köteles kapuskirúgását kapcsolták le a hazai védők.

72. perc: A Diósgyőr nem igazán tud helyezetet kialakítani a hazaiak kapuja előtt.

68. perc: Pintér kapott sárga lapot a kezdőkörben elkövetett szabálytalanságáért.

67. perc: Homma lövését fogta meg Milinte.

65. perc: Újabb csere: Mogyorósi helyett Basara áll be.

64. perc: Csere: Lipusz Norbert helyett Szélpál Tamás állt be.

63. perc: Szépített a Diósgyőr! Lipusz 25 méteres szabadrúgása Milintéről kipattant, Tchana és Homma robbant a labdára, utóbbi sodorta be a játékszert a kapuba Milintén keresztül, 4-1.

61. perc: Újabb hazai gól! Kanta Sz. jobb oldali szögletét Tusori fejelte 6 méterről a kapuba, 4-0.

60. perc: Takács M. helyett Koós állt be.

58. perc: Próbálkozik a Diósgyőr, de hát ez nagyon kevés.

56. perc: Milicic 30 méterről próbált meg kapura lőni a legurított szabadrúgásból, de a lövése elakadt a hazai játékosokban.

53. perc: Magasföldi ugratta ki a bal oldalon Ndjodot, aki a jobb alsó sarok mellé lőtt a kontra végén.

51. perc: Bokros óriásit hibázott: haza akarta fejelni a labdát Kötelesnek úgy, hogy mögötte volt Magasföldi, a csatárnak a testére pattant a labda, majd Ndjodohoz került, aki a kapuba pofozta a labdát, 3-0.

50. perc: Kamber lőtt 12 méterről a kapu fölé.

49. perc: Mogyorósi kapott sárga lapot, mert felvágta Tchanat.

47. perc: Gohér szabadrúgása után Milicic fejelt 6 méterről a kapu fölé.

46. perc: Megkezdődött a második félidő, csere nem volt egyik oldalon sem. Második gólját szerezte a Siófok: a jobb oldalon Takács M. ugratta ki Magasföldit, aki a kaputól 10 méterre, éles szögből a jobb alsó sarokba lőtt, 2-0.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: A jobb oldalon Takács M. kitűnő labdával ugratta ki Ndjodot, aki 12 méterről, jobbról a kapu jobb oldalába bombázott, 1-0.

45. perc: 2 perc hosszabbítás következik.

44. perc: Ahodikpe lőtt a kapu fölé 20 méterről.

43. perc: A meccs első szép támadása a Siófok nevéhez fűződik: a jobb oldalon Takács M. sarkalása után Ndjodo nem érte el középen a labdát, a bal oldalon felfutó Kanta Sz. viszont igen és 12 méterről senkitől sem zavartatva a bal kapufa mellé lőtt.

42. perc: Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Ahodikpe labdáját nem tudta átvenni Tchana a tizenhatos vonalánál.

40. perc: Gohér jobbról végezhetett el szabadrúgást, a bal alsó sarokra tartó lövésénél Milintének először kellett hárítania a kaput eltaláló lövést.

36. perc: Srdjan Stanic helyett Jimmy Jones Tchana jött be.

35. perc: Lipusz lőtt 18 méterről a kapu fölé.

33. perc: Stanic próbálta meg befutni a labdát a Siófok tizenhatosánál, de szaporázása közben valószínűleg elszakadt egy izma (?) és a földre rogyott. Hordágyon vitték le, nem is tudja folytatni a játékot.

32. perc: Stanic bal oldalról, szabadrúgásból lőtt a kapu fölé.

30. perc: Gohér jobb oldali szögletét fejelték ki a hazaiak.

28. perc: Kanta Sz. szabadrúgását a tizenegyespont környékén Ndjodo csúsztatta meg fejjel, de Köteles résen volt és megfogta a labdát.

26. perc: Milicic kapott sárga lapot, mert engedély nélkül tért vissza az ápolás után.

25. perc: Stanic szöglete után Milicic és Tusori fejelt össze az ötösön, mindkét játékost ápolni kellett.

23. perc: Ndjodo a jobb összekötő helyéről, 24 méterről nem sokkal csavart a jobb felső sarok mellé.

21. perc: A meccs első kapuralövése: Takács M. a bal oldalon 16 méterről a jobb alsó sarkot célozta meg, Köteles Lászlónak kapaszkodnia kellett, hogy elérje a labdát.

18. perc: Takács M. szabadrúgásást Sebők Vilmos fejelte vissza a mezőnybe.

15. perc: Gohér jobb oldali szögletét nem tudta kapura fejelni Homma a hosszú oldalon.

13. perc: A bal oldalról végezhetett el szabadrúgást a Siófok. Magasföldi pontrúgásánál esélyük sem volt a beadásra számító játékosoknak. A labda a bal felső sarok mellett hagyta el a játékteret, Kötelesnek nem kellett beavatkoznia.

10. perc: A Diósgyőr birtokolja a labdát, mint az eddig eltelt idő többségében.

7. perc: Ahodikpe jobbról érkező beadását fülelték le a belső védők Homma elől.

4. perc: Kamber 19 méterről lőtt középről a kapu fölé.

3. perc: Egyelőre a két tizenhatos között folyik az ismerkedés.

1. perc: Megkezdődött a mérkőzés.

18:00 – A csapatok már kijöttek a kezdésre, a Siófok fogja kezdeni a mérkőzést hamarosan.

17.45 – Negyedórával a kezdés előtt rendívül kevesen voltak a lelátón, alig 200 néző figyelte a csapatok bemelegítését. Drukkerekből a vendégszektorba is jutott: kb. két tucatnyian voltak ekkor a stadionban.

Az alsóházi rangadón mindkét csapat számára a győzelem jelentené az igazi bravúrt, a két csapat közül ennek az ízét bajnokin a Diósgyőr hat hete, a Siófok pedig 3 hónapja érezhette.

Labdarúgó Soproni Liga, 12. forduló:

BFC Siófok - Diósgyőri VTK 4-1 (1-0)

Siófok, 500 néző, v.: Solymosi P. (Kis Z., Iványi I.)
BFC Siófok: Milinte – Mogyorósi, Hegedűs Gy., Tusori, Bojtor – Horváth G. – Magasföldi, Kanta Sz., Nagy L., Takács M. – Ndjodo. Klubmenedzser: Détári Lajos.
Diósgyőri VTK: Köteles – Bokros, Sebők Vilmos, Milicic, Gohér – Kamber, Pintér – Ahodikpe, Stanic, Lipusz – Homma. Vezetőedző: Sisa Tibor.

Gólszerző: Ndjodo (1-0) a 45+1., Magasföldi (2-0) a 46., Ndjodo (3-0) az 51., Tusori (4-0) a 61., Homma (4-1) a 63. percben
Csere: Stanic helyett Tchana a 36., Takács M. helyett Koós a 60., Lipusz helyett Szélpál a 64., Mogyorósi helyett Basara a 65., Homma helyett Szabó V. a 77., Nagy L. helyett Lipcsei a 77. percben.
Sárga lap: Milicic a 26., Mogyorósi a 49., Pintér a 68. percben.

• Edzői nyilatkozatok a Siófok – DVTK bajnoki után
    “Megérdemelten győzött a hazai csapat” – nyilatkozta portálunknak Sisa Tibor, a DVTK edzője a siófoki vereség után.