Az Újpesti TE kiütötte a gyengélkedő DVTK Jegesmedvéket

Az Újpesti TE kiütötte a gyengélkedő miskolciakat
Az Újpesti TE kiütötte a gyengélkedő miskolciakat - © Fotó: Jezoviczki Máté/miskolcijegesmedve.hu
Pénteken este a fővárosban elszenvedték második vereségüket a DVTK Jegesmedvék Mol ligás jégkorongozói.

A papírforma mást ígért: a jó formába lendült piros-feketék a győzelem reményében vonultak ki a jégre, abszolút esélyesei voltak az összecsapásnak. A hazaiak kapuja elé a rutinos Pleszkán helyett Silát állította a lila-fehérek trénere, míg a miskolciak portása a hetek óta kiváló teljesítményt nyújtó Adorján volt.

A 13. percben

Az első tíz perc puhatolózással telt el, mindkét csapat elsősorban arra figyelt, hogy ne kapjon gólt. A vendégek enyhe fölényben játszottak, többet kezdeményeztek, de nem sikerült a kapuba találniuk. A 13. percben teljesen váratlanul szerzett vezetést a fővárosi alakulat: Hegyi átadását Pance ütötte közelről a kapuba (1-0). A találkozó első kiállítását Pavuk szedte össze, a miskolciak támadója akadályozásért került a büntetőpadra. Az emberhátrányos helyzetüket kivédekezték a Macik, így minimális hátránnyal térhettek az első pihenőre.

A második harmadban váratlan események történtek és erre senki nem számított. A 25. percben Csanyi növelte a hazaiak előnyét (2-0), majd pár perccel később Gröschl is bevette a Jegesmedvék kapuját (3-0). Ekkor időt kért Mayer Péter, a vendégek szakvezetője, aki igyekezett rendet teremteni „fiainak” fejében. Ez azonban nem sikerült, ugyanis a 35. percben Tóth A. testre ütésért kapott kétperces büntetést, az újpestiek pedig Pance révén használták ki újabb lehetőségüket (4-0), és akkor úgy tűnt, hogy ezen az esten elment a „hajó”, Dudasék elszenvedik második vereségüket a szezonban. A DVTK reményei a 37. percben némiképpen éledeztek, ekkor Galanisz úgy talált a kapuba, hogy mindkét oldalon öt-öt mezőnyjátékos tartózkodott a jégen. A felvonást Tóth A. újabb kiállítása zárta, a csatár gáncsolásért kapott százhúsz másodperces „jutalmat”.

A záró felvonásra a minden mindegy alapon korcsolyáztak ki a miskolciak, akik rögtön támadólag léptek fel, de akcióik nem vezettek eredményre, sőt hadilábon álltak egy emberelőnyös helyzet értékesítésével is. Az 54. percben Csanyi és Dudas ült ki, s négy-négy ellen az Újpest bevitte ötödik „találatát” Mihalik révén (5-1).

Egyéniben és csapatban is

A lilák boltja pedig beindult, minden sikerült nekik: az 56. percben Gröschl révén már fél tucatig jutott az ÚTE (6-1) és így a Szilassy Zoltán együttese kiütötte a legutóbbi aranyérmest. A vereség és főleg annak aránya több mint meglepő: a Macik egyénileg és csapatban is messze elmaradtak korábbi jó játékuktól.

– Kolodzey Tamás –

Újpesti TE – DVTK Jegesmedvék
6-1 (1-0, 3-1, 2-0)

Budapest, 400 néző. V.: Halassy, Haszonits (Berger, Pálkövi).

Újpesti TE: Sila – Lindgren, Kiss D., Mihalik 1 (1), Pance 2 (1), Virág (2) – Huba, Hegyi Á. (2), Nemes, Csanyi 1, Kiss Á. – Dósa (2), Garbacz (1), Feil, Gröschl 2, Hodos – Zalavári, Sommer, Dömötör (1), Pischler, Turbucz – Pleszkán (cserekapus). Vezetőedző: Szilassy Zoltán.

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Dudas (1), Leppanen, Cseter, Tóth A., Hajós – Gőz, Sagert (1), Dansereau, Miskolczi, Booras – Laczkó, Vojtkó, Galanisz 1, Somogyi, Pavuk – Szilágyi, Popovics, Láda B., Ritó – Kiss B. (cserekapus). Vezetőedző: Mayer Péter.

Kiállítások: 4, ill. 10 perc.

Szilassy Zoltán: – Jó napot fogtunk ki, megérdemelten nyertünk.

Mayer Péter: – Csak 20 percig hokiztunk, különösen a kapuk előtt voltunk gyengék. Amíg a saját hálónk előtt hagytuk az Újpestet, hogy „munkás” gólokat lőjön, addig mi nem tudtuk begyötörni a korongot a gólvonal mögé a másik oldalon. A mérkőzés döntő részében átengedtük az irányítást az ellenfélnek, és ők éltek is ezzel.