Az új esztendőt az élről kezdhetik a DVTK Jegesmedvék

Pavuk (jobbra) nem játszhatta végig a meccset
Miskolc – A Jegesmedvék játékosa, Booras három gólt szerzett Debrecenben, az utolsója lett a győztes találat.

A jégkorong Mol Liga 2015/16-os idényében az esztendő utolsó meccsét Debrecenben játszották, amelyen a házigazda DHK csapata a DVTK Jegesmedvéket fogadta. Mivel az előző napon a listavezető MAC Budapest pontot vesztett a HSC Csíkszereda vendégeként (csak a hosszabbításban tudtak nyerni), a szerdai hajdúsági összecsapás tétje a Diósgyőr számára az volt, hogy a 2016-os esztendőt az élről tudja-e kezdeni. Ehhez „csak” nyerni kellett, ami nem ígérkezett egyszerűnek, lévén a negyedik helyen álló Debrecen pontgyarapítással szerette volna erősíteni a pozícióját a nyakukon loholó Újpesttel szemben.

Két gól az elején

A meccset a Jegesmedvék kezdték jobban, már az elején kétgólos előnyre tettek szert,úgy, hogy a két találatuk között mindössze 66 másodperc telt el. Az 5. minutában Booras egyéni akciója végén indította el a gólgyártást, másodjára pedig Galanisz talált a kapuba Hajós passzát követően (0-2). A rá következő percben az első kisbüntetést is kiosztották, Booras kiülését kihasználta a hazai gárda, és Kozlovskii révén szépített. Az első harmadban újabb gól már nem született, annak ellenére, hogy a Macik is játszhattak emberfórban, és hogy a Debrecen is nagy erőket mozgósított az egál elérése érdekében.

A második játékrész elején ismét vendéggól esett: Miskolczi passzát Dudas verte be, emberelőnyös felállásban (1-3). A 24. percben azonban jött a zárkózás, ezúttal Kozlovskii előkészítő volt, Dancsfalvi pedig a gólszerző. Az egygólos hátrányban a DHK nagyon ment az egyenlítő találatért, de a DVTK-nak is voltak lehetőségei, amelyek közül a 39. percben Booras használt ki egyet, így a Jegesmedvék megnyugtató előnnyel várhatták a harmadik menetet (2-4).

Egyenlítés

Az utolsó harmad meglehetősen szikrázóra sikerült, a nagy küzdelemben Könczei, illetve Pavuk vesztette el először a fejét, durva játékért mindketten végleges fegyelmit kaptak a 45. percben. Nem egész 5 minutával később Dansereau „szállt el”, és az így kapott emberfórt Vincze P. váltotta gólra, majd a szépítés után nem egészen két perccel, amikor Dudas kiállítása miatt megint többen voltak a hazaiak, ismét Vincze P. következett, és újabb góljával egyenlő lett az állás (4-4). Ekkor vendégidőkérés következett, ami után nem sokkal a nagy pörgésben a Debrecen elcserélte magát, túl sok játékosuk volt a jégen, így kaptak egy kisbüntetést. Ezt az emberelőnyt az 57. percben Booras váltotta gólra, aki ezzel harmadszor volt eredményes, és mint utóbb kiderült, egyben győztesgól-szerző is, ugyanis a hajrában a DVTK-nak sikerült megőrizni előnyét.

A győzelem pedig azt jelenti, hogy a Jegesmedvék a tabella első helyéről várhatják a jövő évi folytatást, amelynek első állomása a vasárnap esti, Ferencváros elleni idegenbeli összecsapás lesz.

ÉM-BCS

Debreceni HK – DVTK Jegesmedvék
4-5 (1-2, 1-2, 2-1)

Debrecen, 500 néző. V.: Gabgel, Halassy (Sipos, Berger).

Debreceni HK: Khramtsov – Hetényi, Kovács B., Berta (1), Izsák, Serman – Popkov, Csíki, Hári, Könczei, Saluga – Wéber, Vincze P. 2, Dancsfalvi (1), Kozlovskii 1 (1), Godó – Troshin, Tanka, Nagy P. (kapus). Vezetőedző: Jevgenyij Muhin.

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Dudas 1, Sagert, Láda B., Booras 3, Miskolczi (2) – Leppanen, Gőz, Cseter, Pavuk, Somogyi (1) – Vojtkó, Györfy, Dansereau, Galanisz 1, Hajós (1) – Ritó, Kiss B. (kapus). Vezetőedző: Mayer Péter.

Kiállítások: 17 perc + 10 fegyelmi (Könczei) + végleges fegyelmi (könczei), ill. 21 perc + 10 perc fegyelmi (Dansereau) + végleges fegyelmi (Pavuk).

Jevgenyij Muhin: – Az elején nem koncentráltunk eléggé, a kétgólos hátrányból való felállás sok energiánkat felemésztette, és a hajrában már nem jött össze a fordítás.

Mayer Péter: – Örülünk a három pontnak.