Az ellenfél edzője is elismerte a miskolciak teljesítményét

em vallottak szégyent a fővárosban
em vallottak szégyent a fővárosban - © Fotó: ÉM-archívum
Budapest, Miskolc – A felsőházi rájátszás első fordulójában szerdán Budapesten játszott az MVLC.

Fennállása során még nem játszott elsőosztályú tétmérkőzést a PannErgy-MVLC a 7-szeres magyar bajnok és kétszeres BEK-győztes (1973, 1979) fővárosiakkal, szerdán este ez a pillanat is elérkezett.

Gyors gólváltás

A meccs első gólját Zalánki szerezte büntetőből, aztán mintegy két perccel később emberelőnyhöz jutott a házigazda, és Kovács G. löketével szemben semmit sem tudott tenni Csoma (2-0). 4:41 perc telt el a találkozóból, amikor a Misiccel szemben elkövetett szabálytalanság révén megítélt ötméterest Bowen értékesítette (2-1).

Hosszabb ideig kimaradtak a lehetőségek, mígnem 59 mp-el a negyed vége előtt Bowen egalizált (2-2). A második felvonásban gyors gólváltás következett, az egyik oldalról Seman volt biztos kezű, a másikon Misic (3-3). Hegedűs G. akcióból ismét az OSC-nek szerzett vezetést, de még mindig volt ebből a negyedből 5:51 perc. Salamon ugyancsak „sima” helyzetből talált be, megugrott ellenfelétől a hazai együttes (5-3). Keményen küzdöttek a csapatok minden egyes szituációban, közben Misic emberelőnyben 5-4-re alakította az állást.

Nem lehetett panasz

A harmadik játékrész úgy indult, hogy Milicic betalált (5-5), aztán jött Seman, valamint Német, így maradt a vezetés a budapestieknél. Miklós – fórban – nem engedte a „meglógást (7-6), de Lukács nem tudta fogni szabályosan Seman, a büntetőt Zalánki természetesen nem rontotta el (8-6).

Az MVLC tavaly szeptemberben 17-10-re kapott ki a „nagynevű” OSC-től egy felkészülési tornán, úgyhogy erre az eredményre panasz nemigen lehetett. Az utolsó negyedet D. Brguljan „dugója” nyitotta, kezdett eldőlni a csata. Aztán megint következett egy olyan rész, amikor nem jöttek be azok, amiket a vízben lévők gondoltak, az idő pedig közben pörgött. Bowen azért szépített, majd Salamon fórban nem volt kegyes (10-7), ezután további sanszok maradtak ki, de a vége már nem volt izgalmas.

Az MVLC harcolt ugyan, de ekkor már tudták, hogy ez a mérkőzés „elment”, sokkal fontosabb, hogy a szombati, Vasas elleni idegenbeli csatán legyenek jó formában.

Jegyzőköny

A-HÍD OSC-Újbuda – PannErgy-Miskolci VLC
10-7 (2-2, 3-2, 3-2, 2-1)

Budapest, 300 néző. V.: Székely, Benczur.

A-HÍD OSC-Újbuda: Bisztritsányi – D. Brguljan (1), Nagy Á. (-), Kovács G. (1), Seman (2), Gór Nagy (-), Zalánki (2). Csere: Szabó B. (-), Juhász (-), Bundschuh (-), Német (1), Salamon (2), Hegedűs G. (1). Vezetőedző: Vincze Balázs.

PannErgy-Miskolci VLC: Csoma – Hornyák (-), Vadovics (-), Bowen (3), Jakab D. (-), Milicic (1), Lukács D. (-). Csere: Misic (2), Szabó R. (-), Halek (-), Miklós (1), Szedmák (-), Lukács Á. (-). Vezetőedző: dr. Sike József.

Gól/emberelőnyből: 5/3, illetve 8/2

Gól/büntetőből: 2/2, illetve 1/1

Vincze Balázs: – Nem véletlen a miskolciak szereplése, mert egy jó csapatról van szó. Nagyon jó meccset játszottunk az Eger elleni találkozó előtt.

dr. Sike József: – Ennyivel ma jobb volt az OSC, de otthon ennél sokkal jobban meg fogjuk nehezíteni a dolgukat.