Ausztria-Németország 0-1

Az osztrák-német párharcban a házigazda számára csak a győzelem lett violna az üdvőzítő, míg a németek döntetlen esetén is a nyolc közé juthattak volna.

Véget ért a mérkőzés:Ausztria–Németország0–1! A németek folytathatják szereplésüket, immár a legjobb nyolc között, míg az osztrákoknak véget ért az Európa-bajnokság.

89. perc: Klose 10 méterről, középről a kivetődő hazai kapusba püfölte a labdát.

Lám, jó a Lahm a háznál: a német védő sorozatban akadélyozza meg az osztrák támadókat a gólszerzésben – három perc választja el a vendégeket a továbbjutástól.

Alig több, mint tíz perc van hátra: a sógorok készülhetnek a búcsúra…

74: perc: Klose ugrott meg a jobb oldalon, majd kisodrodva gyatrán mellé lőtt.

68. perc: A kispadról érkező Kienast kétszer is veszélyeztette a német portát – vajmi kevés sikerrel.

Cserék mindkét oldalon, a házigazdán pedig már csak a csoda segíthet…

A németek megnyugodtak, annál is inkább, mert nem csak ők, a horvátok is vezetnek – így abszolút nyeregben érezhetik magukat.

49. perc: Vezetnek a németek! Ballack 25 méterről, szabadrúgásból a bal felső sarokba bombázott, 0–1

Megkezdődött a második félidő.

Véget ért az első félidő. A nagy gyömöszkölés közben nem született gól.

41. perc: A szigorú spanyol játékvezető mindkét – reklamáló – szövetségi kapitányt száműzte a kispadról…

Meglepő, de igaz: nyomnak a sógorok – persze, a németek nem cidriznek az idegességtől.

Szó se róla, küzdenek, hajtanak a felek, csak a kaput nem találják… Pedig már

35 perc leketyegett a meccsből…

Meddő német támadások, fegyelmezett osztrákok – kissé unalmas játék 25. perc elteltével.

21 perc: Aufhauser 30 méterről lapos lövéssel kínálta meg Lehmannt, aki vetődve ütötte ki a bal alsó sarokra tartó labdát.

Negyedóra múltán sem változott a koreográfia: a németek próbálkoznak, az osztrákok kontrákra spekulálnak.

Az első nagy helyzetet Gomes puskázta el az 5. percben, amikor közelről rosszul találta el a labdát, Garicsnak így is a gólvonalról kellett tisztáznia.

Telt ház, vagyis 53 000 ezer néző előtt nagy lendülettel estek egymásnak a csapatok.

Megkezdődött a mérkőzés.

A mérkőzést Manuel Mejuto González dirigálja. A bécsi Erst-Happel-stadionban pályára lépő csapatok összeállítása.

Ausztria: Macho – Garics, Stranzl, Hiden, Pogatetz  – Harnik, Aufhauser, Ivanschitz, Fuchs – Hoffer, Korkmaz.

Németország: Lehmann – Friedrich, Mertesacker, Metzelder, Lahm  –  Frings, Fritz, Ballack, Podolski – Gomes, Klose.