Atlétikai ob – A Bp. Honvéd szerezte a legtöbb aranyat a három nap alatt

Székesfehérvár, 2018. június 24. A későbbi győztes Rivasz-Tóth Norbert a 123. atlétikai országos bajnokság férfi gerelyhajítás versenyszámában Székesfehérváron 2018. június 24-én.
Székesfehérvár, 2018. június 24. A későbbi győztes Rivasz-Tóth Norbert a 123. atlétikai országos bajnokság férfi gerelyhajítás versenyszámában Székesfehérváron 2018. június 24-én. - © MTI Fotó: Bodnár Boglárka
Székesfehérvár – A 123. atlétikai országos bajnokság legeredményesebb klubja a Bp. Honvéd lett hat aranyéremmel, miután a székesfehérvári viadal harmadik napján, vasárnap három első helyet szereztek a fővárosi klub versenyzői.

A Debreceni Sportiskola négy első helyet gyűjtött, míg három aranyéremmel gazdagodott a házigazda ARAK, az MTK, az Ikarus, a Békéscsaba és az FTC.

A sportág egyetlen – súlylökésben – magyar világbajnoka, Márton Anita diszkoszvetésben sem talált legyőzőre, s ezzel megvédte bajnoki címét.

Nagy meglepetésre férfi diszkoszvetésben a címvédő Kővágó Zoltán csak második lett, miután a tavaly ezüstérmes Szikszai Róbert 16 centiméterrel messzebbre hajította a diszkoszt, s ezzel bajnok lett.

A női távolugróknál rendkívül szoros verseny végén Nguyen Anasztázia egyéni csúccsal győzött. A második helyezett Farkas Petra Beáta szintén 6,26 méteres eredményt ért el, de rosszabb második ugrásával ezüstérmet szerzett.

Izgalmas versenyben dőlt el a férfi 200 méter, ahol Szabó László mindössze két századmásodperccel előzte meg Boros Bencét.

Eredmények, 3. nap:

férfiak:

200 méter: 1. Szabó László (FTC) 21.13 mp 2. Boros Bence (Szolnok) 21.15 3. Máté Tamás (Bp. Honvéd) 21.20
800 méter: 1. Kiss Gergő (SVSE) 1:52.84 p 2. Pápai Márton (DSC-SI) 1:52.87 3. Kazi Tamás (DSC-SI) 1:52.98
400 méter gát: 1. Koroknai Tibor (DSC-SI) 50.80 mp 2. Huller Dániel Gellért (Dunakeszi) 52.74 3. Varga Dániel (FTC) 53.72
5000 méter: 1. Gregor László (Békéscsaba) 14:25.66 p 2. Palkovits István (KARC) 14:32.65 3. Honti Attila (Bp. Honvéd) 14:39.98
diszkoszvetés: 1. Szikszai Róbert (NYSC) 62,47 m 2. Kővágó Zoltán (Szolnok) 62,31 3. Huszák János (FTC) 60,80
rúdugrás: 1. Simonváros Csanád (GEAC) 4,90 m 2. Kéri Tamás (Ikarus) 4,90 3. Mihály Ádám Bence (GEAC) 4,80
hármasugrás: 1. Galambos Tibor (FTC) 15,91 m 2. Prekli Zoltán (FTC) 14,94 3. Leveleki Bence Miklós (NYSC) 14,88
súlylökés: 1. Detrik Balázs (Ikarus) 17,05 m 2. Rakovszky Tibor (Maximus) 17,00 3. Szabó Gyula (Dobó SE) 16,75
gerelyhajítás: 1. Rivasz-Tóth Norbert (Szolnok) 77,90 m 2. Rab Attila (Ikarus) 69,60 3. Gál Mihály (Szolnok) 65,63
4×400 méter váltó: 1. Haladás VSE (Ecker Tamás, Jagodics Dennis, Sárközi Dominik, Boda Boldizsár) 3:16.08 p 2. DSC-SI (Győri Balázs, Gutema Emánuel, Pápai Márton, Koroknai Tibor) 3:16.19 3. FTC (Varga Dániel, Pozsgai Dániel, Kovács Dániel, Fekete Gábor) 3:17.69

nők:

200 méter: 1. Furulyás Lili Fruzsina (UTE) 24.57 mp 2. Kaptur Éva (Bp. Honvéd) 24.61 3. Hajdú Lotti (Szolnok) 24.61
800 méter: 1. Kéri Bianka (SVSE) 2:04.12 p 2. Osváth Krisztina (NYSC) 2:09.33 3. Ohn Kinga (BEAC) 2:09.66
400 méter gát: 1. Mátó Sára (ARAK) 58.07 mp 2. Zsiga Mónika (ARAK) 1:00.94 3. Kőszegi Mira (Budafok) 1:01.58
5000 méter: 1. Tóth Lili Anna (Bp. Honvéd) 16:25.19 p 2. Böhm Lilla (Bp. Honvéd) 16:34.73 3. Kószás Kriszta (TSC-Geotech) 17:08.95
diszkoszvetés: 1. Márton Anita (Békéscsaba) 56,85 m 2. Kerekes Dóra (NYSC) 51,49 3. Váradi Krisztina (Maximus) 48,87
távolugrás: 1. Nguyen Anasztázia (MTK) 6,26 m 2. Farkas Petra Beáta (Dunakeszi) 6,26 3. Lesti Diana (KARC) 6,24
magasugrás: 1. Zsivoczky-Farkas Györgyi (Bp. Honvéd) 1,81 m 2. Renner Luca (GEAC) 1,81 3. Krizsán Xénia (MTK) 1,79
4×400 méter váltó: 1. Bp. Honvéd (Király Adél, Kaptur Éva, Sajtos Anna, Zsivoczky-Farkas Györgyi) 3:49.48 p 2. ARAK (Zsiga Mónika, Punk Adrienn, Darabos Aliz, Mátó Sára) 3:50.62 3. SVSE (Hadnagy Zsóka, Farsang Evelin, Göncz Anna, Kéri Bianka) 3:52.66

– MTI –