Asztalitenisz Eb – Szudi és Kosiba folytathatja egyesben

Budapest – Szudi Ádámnak és Kosiba Dánielnek kedvezett a szerencse, Majoros Bence nevét azonban nem sorsolták ki, így ő egyesben befejezte a szereplését a budapesti asztalitenisz Európa-bajnokságon.

Mindhárom játékos csoportja második helyén zárta a kedd-szerdai selejtezőt, és a kiírás szerint a 23 második közül sorsolással kiválasztottak 18-at, ők még egy meccset játszhatnak, s ha nyernek, a csoportgyőztesekhez hasonlóan a legjobb 64 között folytathatják szereplésüket. Szudi az ír Ashley Robinsonnal, Kosiba pedig azzal az olasz Mihai Bobocicával játszik majd 18 órától, aki Lakatos Tamás négyesében lett második.

Eredmények:

selejtezők:

korábban:

férfi egyes:

3. csoport:
Pattantyús Ádám-Dorjan Tapia (albán) 4-0 (3, 5, 4, 6)

5. csoport:
Ewout Oostwouder (holland)-Majoros Bence 4-2 (10, -8, -2, 5, 10, 7)

10. csoport:
Szudi Ádám-Lionel Weber (svájci) 4-3 (5, 8, 8, -13, -6, -11, 9)

13. csoport:
David Serdaroglu (osztrák)-Lakatos Tamás 4-2 (10, 5, -15, -9, 12, 13)

22. csoport:
Kosiba Dániel-Aleksandr Smirnov (észt) 4-0 (7, 3, 5, 5)

Pattantyús csoportgyőztesként főtáblára jutott.

női egyes:

3. csoport:
Britt Eerland (holland)-Nagyváradi Mercédesz 4-1 (-10, 6, 5, 6, 11)
Nagyváradi-Dorina Srebrnjak (horvát) 4-1 (11, -8, 10, 5, 8)

4. csoport:
Pergel Szandra-Ivona Petric (montenegrói) 4-0 (4, 4, 4, 8)

9. csoport:
Madarász Dóra-Inta Zdanovska (lett) 4-0 (6, 7, 6, 8)

Pergel és Madarász csoportgyőztesként, Nagyváradi -másodikként főtáblára jutott.

női páros, a főtáblára jutásért:

Lovas Petra, Eva Odorova (magyar, szlovák) – Ho Tin-tin, Kelly Sibley (angol) – játék nélkül

vegyes páros, 2. forduló (a főtáblára jutásért):

Nagy Krisztián, Andrea Pavlovic (magyar, horvát)-Darko Jorgic, Alex Galic (szlovén) 3-1 (6, -10, 6, 12)
Szudi, Pergel-Cedric Nuytinck, Eline Loyen (belga) 3-1 (-8, 6, 5, 8)

később:

selejtezők:

férfi egyes, a főtáblára jutásért:
Szudi-Ashley Robinson (ír) 18.00
Kosiba-Mihai Bobocica (olasz) 18.00

férfi páros, a főtáblára jutásért:
Ecseki Nándor, Majoros-Smirnov, Vallot Vainula (észt) 19.45

főtábla:

vegyes páros, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Oláh Benedek, Póta Georgina (finn, magyar)-Benjamin Brossier, Stephanie Loeuillette (francia) 20.45
Szudi Ádám, Pergel Szandra-Chen Weixing, Sofia Polcanova (osztrák) 20.45
Nagy Krisztián, Andrea Pavlovic (magyar, horvát)-Laurens Tromer, Britt Eerland (holland) 21.15

– MTI –



További hírek a Sport kategóriából

Sporthírek