Aluinvent-DVTK: Nyertek – ez volt a lényeg

Miskolc – Szombaton idegenben lépett pályára a diósgyőri élvonalbeli női kosárlabdacsapat.

A két gárda tavaly őszi, októberi miskolci összecsapásán mindössze három ponttal (60-57) nyert az Aluinvent-DVTK a dunántúliak ellen, amelyet akkor még Magyar Gergely irányított edzőként, most viszont már Zeljko Djokic ült ebben a minőségben a kispadon. Az AKSC tehát szűk négy hónapja nagyon megizzasztotta a piros-fehéreket és mivel ezúttal saját pályájukon fogadták a nemzetközi sorozatban parádézó borsodiakat, hasonló céllal vágtak neki az NB I 16. fordulójának keretén belül lebonyolított csatának. A mérkőzés első kosarára a 3. perc elejéig kellett várni, ezt Mansare szerezte, egy duplát. A Diósgyőr Czank közelijével indította az egységek gyűjtését, kevéssel később. Ebben a felvonásban szorosan haladtak a küzdő felek (6-9, 13-12), miközben a 7. percben a vendégek szakvezetője pályára küldte a legfrissebb szerzeményt, Roneeka Hodgest is, akinek ez volt második magyar bajnoki meccse azóta, mióta Magyarországra érkezett. A légiós hintett is egy triplát a Szekszárdnak, amelyet a hazai csapat a negyed hajrájában szorgosan dobálgatott, így némi előnyükkel vehette kezdetét a kisszünet.

A folytatásban is szűkölködtek a csapatok a kosarak gyűjtésében, ennek okát egyrészt a sikertelen kísérletekben kellett keresni. A 13. percben, 26-19-nél időt kértek a vendégek, ahonnan már csupán egy büntetőt és egy duplát tudott összehozni a pályaválasztó a félidőig. Az Aluinvent határozottabban védekezett, a kapott büntetőkkel viszonylag jól gazdálkodtak, a fordítást (29-30) Horti kettese jelentette.

Czank kérdéses

A harmadik negyed elején Hodges és Demirovic kinti, triplás kosárral tudta segíteni együttesét (32-37). Látszott, hogy a szekszárdiak nagyon kiélezték magukat ezen mérkőzésre, a 25. perben Tamis hármasa 39-40-et jelentett. Fizikális téren nagy erőket mozgósított az AKSC azért, hogy partiban legyen a bajnoki cím egyik várományosával, és ugyan a második felvonás után a harmadikat is elveszítették minimális különbséggel, a meccs kimenetele nem dőlt el (43-46).

A befejező játékrészben, Theodoreán és Őri sikeres közeli kísérletét követően átvette a vezetést a Tolna megyei alakulat (47-46), a DVTK-nak tehát kapaszkodnia kellett azért, hogy végül ne szülessen meglepetés. Horti két- és Hodges hárompontossal vette vissza az irányítást, de Barberék makacsul kapaszkodtak (38. perc: 52-53). Czank és Brewer is csupán egy büntetőt értékesített a kettőből, de ez elégnek bizonyult, mert a szekszárdiak hiába siettek, többször már nem tudtak a miskolci gyűrűbe találni. Az időkérésüknek sem lett semmilyen pozitív hatása számukra nézve, a találkozó utolsó kosarát Horváth B.-nek lehetett beírni. Nem volt egy szép mérkőzés a Diósgyőr ezen bajnokija, oly sok pontban sem gyönyörködhettek a nézők, de nyertek a vendégek, és ezen a szombaton ez volt a lényeg. A küzdelmet a kipontozódott Czank bokája és combja is megsínylette, így kérdésessé vált a válogatottbeli szereplése.

– Molnár István –

Atomerőmű KSC Szekszárd – Aluinvent-DVTK
52-57 (21-17, 8-13, 14-16, 9-11)

Szekszárd, 500 néző. V.: Farkas G., Makovsky, Radnóti.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer Á. (2), Theodoreán (4), Rymarenko (12), Demirovic (3/3), Mansaré (4). Csere: Őri (5/3), Barber (7), Scekic (12/3), Studer Zs. (-), Tamis (3/3). Vezetőedző: Zseljko Djokic.

Aluinvent-DVTK: Horváth B. (6/3), Czank (8), Likhtarovich (3/3), Brewer (5/3), Horti (10). Csere: Hodges (10/9), Szécsi (-), Jovanovic (11), Bálint (4). Szakmai igazgató: Miguel de Jesús López Alonso.

Kipontozódott: Czank a 39. percben.

Zseljko Djokic: – Gratulálok a játékosaimnak, egy nagyon erős Diósgyőrt sikerült 57 ponton tartanunk. Nagyot küzdöttünk, köszönjük a szurkolóinknak a buzdítást, fantasztikus hangulatot teremtettek, rengeteg energiát adtak nekünk. Látszik, hogy mit akarunk, támadásban voltak hibáink, néha rossz döntéseket hoztunk, még dolgoznunk kell, hogy helyükre kerüljenek a dolgok.

Miguel de Jesús López Alonso: – Hosszú és fárasztó héten vagyunk túl. Egy kiválóan felkészített szekszárdi csapattal találkoztunk, akik új edzőjüknek is bizonyítani szerettek volna. A legfontosabb az volt számunkra, hogy megnyerjük a találkozót, a kéthetes bajnoki szünet alatt is folytatjuk tovább a munkát.