Aluinvent-DVTK: győzelem 24 pontos hátrányból Zalaegerszegen

A 18 pontos Rasheed Rita (labdával) volt a DVTK legeredményesebb játékosa Zalaegerszegen
Miskolc, Zalaegerszeg – A női kosárlabda NB I 17. fordulójában Zalaegerszegen lépett pályára a Magyar Kupa-győztes Aluinvent-DVTK csapata szombaton délután.

A diósgyőri lányok a mérkőzés 25. percében 24 pontos hátrányba kerültek Zalaegerszegen (55-31), de egy fantasztikus hajrával sikerült megfordítaniuk a meccset, így továbbra is nagy eséllyel pályáznak az alapszakasz második helyére. Jövő szombaton a zárófordulóban a PEAC-Pécs érkezik Miskolcra.

Zalaegerszegi TE NKK – Aluinvent-DVTK
72-77 (15-13, 25-12, 23-29, 9-23)

Zalaegerszeg, 100 néző. V.: Vida B., Menyhárt, Vida J.

Zalaegerszegi TE NKK: NAGY D. (11), Orsó (5/3), LICSKAI (21/3), Horváth Zs. (4), Böröndy (5/3). Csere: Velkey (4), SZALAY (17/3), Jurkó (3), Pap R. (2). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Aluinvent-DVTK: Horváth B. (4), Czank (5/3), Likhtarovich (2), Jovanovic (9), Brewer (8). Csere: SZÉCSI (5/3), HODGES (16/3), Horti (10/3), RASHEED (18/6). Szakmai igazgató: Miguel de Jesús López Alonso.

Kipontozódott: Orsó a 39. percben.

Gál Tamás: – Összességében elégedett vagyok a csapatommal. Sajnos a végjátékban elfogyott a koncentráció, kimaradtak a dobásaink és sok eladott labdánk volt.

Maikel López: – Szerettünk volna néhány új taktikai elemet gyakorolni, az ellenfelünk viszont az első 25 percben extra dobószázalékkal dolgozott. Ezután sikerült ritmust váltanunk mind támadásban, mind védekezésben.