2015.09.06. 09:26

Sidi légpuskában hatodik a müncheni vk-döntőn

Budapest, 2015. szeptember 5., szombat (MTI) - Sidi Péter légpuskában hatodik lett szombaton a sportlövők müncheni világkupadöntőjén.

Az eseményre az év legjobb tíz versenyzője kapott meghívást az olimpiai versenyszámokban, a magyar színeket egyedüliként Sidi Péter képviseli a légpuska 60 lövéses és a kisöbű szabadpuska 3x40 összetett versenyszámban.

A riói olimpiai kvótával rendelkező magyar sportoló tájékoztatása szerint minden idők legerősebb alaperedményei születtek, ugyanis négyen is a mérföldkőnek számító 630 kör felett teljesítettek, köztük ő maga is. Még a 633,5 körös világcsúcsát is megközelítette az orosz Maszlenyikov, de egy tizeddel végül elmaradt tőle.

A nyolcas döntőben az alaperedmények törlését követően Sidi hatodik helyen végzett. A versenyt a kínai Jang nyerte.

Vasárnap kisöbű szabadpuska 3x40 összetettben áll lőállásba a magyar sportlövő.