Aluinvent-DVTK: „Beáldozták” a PINKK elleni bajnokit

Jovanovic (a labdával) 10 pontig jutott
Jovanovic (a labdával) 10 pontig jutott - © Fotó: dvtk.eu
Miskolc – A fáradtan játszó, az idegenbeli rangadóra edzés nélkül érkező Diósgyőr vereséget szenvedett.

A női kosárlabda NB I 14. fordulójában, az alapszakasz utolsó idegenbeli rangadóját játszotta az Aluinvent-DVTK együttese szombaton este. A piros-fehérek Komlón, annak a PINKK Pécsi 424 együttesének a vendégei voltak, akik a múlt hétvégén legyőzték a hozzájuk ellátogatott, a dobogó második fokán álló győri csapatot. Ennek eredményeként a szombati meccs tétje az volt, hogy a PINKK sikere esetén utolérik pontszámban a Diósgyőrt. A vendégek helyzetét nehezítette, hogy nem tudott a csapat után utazni (a DVTK a csehországi Nymburkban csütörtökön megnyert Európa Kupa meccse után nem tért haza, hanem szekszárdi állomásozása után indult bajnokit játszani Komlóra) Horváth Bernadett, aki betegsége után még nem jött rendbe, így másik fiatallal kellett megoldani a meccs első két negyedében a 20 év alatti játékos kötelező szerepeltetésére vonatkozó szabályt. Ez a sportoló Bach Boglárka lett, mármint a kezdőcsapatban, de később, a második játékrészben Kalocsai Dorina is szóhoz jutott mint 20 alatti fiatal, és mindketten várakozás felett teljesítettek.

Változatos

De maradva még az első menetnél: az elején a hazaiak jutottak előnyhöz (4-0), aztán fordított a Diósgyőr és hosszú perceken át sikeresen őrizte néhány pontos előnyét. Egészen a 7. minutáig, amikor Ruják hárompontosa véget vetett ennek (19-17). Innentől, az első negyed végéig, a vendégek részéről már csak Bach és Horti duplái, valamint Rasheed triplája ért célba, viszont a hazai oldalról még érkezett kilenc egység (28-24).

A második játékrész első három percében csak két diósgyőri büntető ért pontokat, miközben a PINKK jobban termelt (34-26). A meglehetősen kemény, sok faultot hozó időszakban a DVTK megkezdte az araszolást: két akciógóllal és hat büntetővel egyenlítettek a 16. percben, majd egy minutummal később, Jovanovic majd Kalocsai középtávolijai után már a piros-fehéreknél volt az előny (37-40). Innen a mentálisan fáradtnak tűnő Diósgyőrrel szemben Handy négy büntijével fordítottak a hazaiak, ami után Ruják vert be egy trojkát (44-40). A negyed végén Jovanovic kettese után Handy újabb két büntetője következett, így maradt a közte négy (46-42).

A térfélcserét követő játék elején is a hazai csapat tűnt frissebbnek, a DVTK részéről az első három percben csak 1 pont érkezett a gyűrűbe, mert jellemző módon Brewer csak egy büntetőt tudott értékesíteni, miközben a Handy vezérletével fickándozó hazai együttes gyűjtögette a pontokat (54-43). Egymás után maradtak ki a piros-fehérek dobásai, a védekezésben pedig gyűltek a faultok, és a 24. percben Drammeh közeli találta után vendég időkérés következett (56-43). A szusszanást követően Czank még gólt szerzett, de a lendületesebb hazai együttes tartotta a 10 pont feletti különbséget, ami Babkina hármasával a játékrész közepén 15-re nőtt (60-45). Aztán jött egy kis diósgyőri reménysugár Czank és Jovanovic góljai után (62-54), de hazai időkérést követően fegyelmezettebb és eredményesebb lett a PINKK (70-56).

A befejező tíz perc elején tulajdonképpen eldőlt a meccs, a vendégjátékosoknak szinte semmi sem sikerült, viszont Sarok és Robertson betalált (74-56). A DVTK kosarasai – akik erre a meccsre edzés nélkül, egy videózással készültek – tompák voltak és nem volt bennük annyi erő, hogy innen felálljanak, így az összecsapást a pihentebb hazai együttes nyerte, a DVTK pedig az Európa Kupa menetelése közben az évad eddigi legnagyobb különbségű vereségét szenvedte el, a nemzetközi kötelezettsége közepette „beáldozott” meccsen (89-79). Ami egyben azt is jelenti, hogy ahhoz, hogy a Diósgyőr az alapszakasz második helyén végezhessen, a hátralévő négy meccsét meg kell nyernie (a Zalaegerszeg és a Szekszárd ellen idegenben, a Pécs és a Győr ellen itthon), továbbá a Győrnek – a DVTK mellett – még egy csapattól ki kell kapnia (például a Sopron vagy a Cegléd vendégeként).

– Berecz Csaba –

PINKK Pécsi 424 – Aluinvent-DVTK
89-79 (28-24, 18-18, 24-14, 19-23)

Komló, 200 néző. V.: Cziffra, Minár, Vida.

PINKK Pécsi 424: BABKINA (16/9), Ruják (10/6), DRAMMEH (18/6), Nagy D. (5), ROBERTSON (18). Csere: Gémes-Sarok (7), Sánta (-), Laczi (-), HANDY (12), Kovalcsik (3). Vezetőedző: Sandro Orlando.

Aluinvent-DVTK: CZANK (20/6), Likhtarovich (8/6), BACH (2), Horti (7), Brewer (16). Csere: Jovanovic (10), Kalocsai (4), Szécsi (5/3), Rasheed (3/3), Bálint (2), Szabó P. (2). Vezetőedző: Miguel de Jesús López Alonso.

Kipontozódott: Gémes-Sarok a 36., Brewer a 38., Nagy D. a 39. percben.

Sandro Orlando: – Tudtuk, hogy a miskolciak fáradtan érkeznek hozzánk, ezt próbáltuk kihasználni, szerencsére sikerült. Nagyon jól küzdöttünk, és jól működtünk csapatként is. A hangulat pedig ismét fantasztikus volt.

Miguel de Jesús López Alonso: – Mindenki sejtheti, hogy mennyire fáradtak voltak a lányok, a 48 órán belül lejátszott két mérkőzés és az utazással eltöltött 1500 kilométer után. Büszke vagyok a csapatra, mert beletettek mindent, amire az erőből futotta. A mérkőzés történetéhez hozzátartozik, hogy három sportszerűtlen hibát, és egy csapattechnikait ítéltek ellenünk, ami a kosárlabdában számottevően tudja alakítani az eredményt.