Aluinvent-DVTK: Az első útjuk Kassára vezet

Akt.:
A 2015/16-os évadban negyeddöntőt játszott a DVTK az EK-ban, ezt nem lesz könnyű felülmúlni a mostani sorozatban
A 2015/16-os évadban negyeddöntőt játszott a DVTK az EK-ban, ezt nem lesz könnyű felülmúlni a mostani sorozatban - © Fotó: ÉM-archív
Miskolc – Szlovák, görög és török rivális jutott a diósgyőrieknek az Európa Kupa-sorsoláson.

Hétfőn kisorsolták a női kosárlabda Európa Kupa 2016/17-es szezonjának csoportjait, és elkészítették a versenynaptárt is. Amint azt már egy hete megírtuk: az Aluinvent-DVTK csapatát a Keleti Konferencia második kalapjába rangsorolták be. A hétfői sorsolás során előbb a legmagasabban jegyzett klubokat húzták ki, aztán a második csoportban lévőket, és innen utolsóként került elő a diósgyőriek nevét tartalmazó cédula, így Czankék a kassaiak mellé kerültek a D csoportba. Később még ugyanide „hozta a sors” a görög Olympiakosz Pireuszt, illetve az is kiderült, hogy a piros-fehérek négyesébe kerül majd egy török-török párharc továbbjutója is. Nevezetesen az Istanbul Üniversitesi – Yakin Dogu Üniversitesi párharc győztese, akinek a kiléte az október 6-i és 13-i oda-visszavágós párharc után dől el.

Kezdés augusztusban

Az első mérkőzését idegenben, Kassán tudja majd le az Aluinvent-DVTK (hivatalos játéknap: október 27.), utána pedig a görög együttes érkezik Miskolcra (hivatalos játéknap: november 3.), az első kört a selejtezőből felkerült török csapat látogatása zárja majd le (hivatalos játéknap: november 10.). A visszavágós kör december 1-jén indul, ekkor a Good Angels Kosice érkezik a megyeszékhelyre, aztán a diósgyőriek utaznak Pireuszba (december 8.), míg az utolsó meccset a „selejtezős” rivális otthonában vívja meg a DVTK, az előzetes versenynaptár szerint december 15-én. Az EK-ban a nyolc csoport mindegyikéből az első két helyezett jut tovább, és a nyolcaddöntőtől egyenes kieséses szakaszban, oda-visszavágó alapon mérkőz­nek meg a csapatok, és ahogy tavaly, így ebben a sorozatban is az EK legjobb négy gárdájához az Euroliga két csoportjának 5. és 6. helyezettje csatlakozik a végjátékban.

ÉM


Kosárlabda női Európa Kupa-sorsolás

Keleti Konferencia

A csoport

  • Szpartak Moszkva Vidnoje (orosz)
  • Maccabi Bnot Ashdod (izraeli)
  • Hoptrans Sirenos (litván)
  • Enisey Krasnojarsk (orosz) – Ceglédi EKK (magyar) selejtező győztese

B csoport

  • AGÜSpor (török)
  • PINKK Pécsi 424 (magyar)
  • PBC MBA Moszkva (orosz)
  • PEAC Pécs (magyar) – Piestanske Cajky (szlovák) selejtező győztese

C csoport

  • Galatasaray (török)
  • TTT Riga (lett)
  • Dinamo Novoszibirszk (orosz)
  • Samsun Canik Belediye (török) – Chevakata Vologda (orosz) selejtező győztese

D csoport

  • Good Angels Kosice (szlovák)
  • Aluinvent-DVTK (magyar)
  • Olympiakosz Pireusz (görög)
  • Istanbul Üniversitesi (török) – Yakin Dogu Üniversitesi (török) selejtező győztese

Nyugati Konferencia

E csoport

  • Belfius Namur Capitale (belga)
  • Virtus Eirene Ragusa (olasz)
  • DSK Basketball Nymburk (cseh)
  • Nantes Reze (francia) – Amsterdam Angels (holland) selejtező győztese

F csoport

  • Mithra Castors Braine (belga)
  • Clube Uniao Sportiva (portugál)
  • Spar Citylift Girona (spanyol)
  • Valosun KP Brno (cseh) – Rutronik Stars Keltern (német) selejtező győztese

G csoport

  • Basket Landes (francia)
  • Cavigal Nice Basket (francia)
  • Umana Reyer Venezia (olasz)
  • Elfic Fribourg (svájci) – Basket 90 Gdynia (lengyel) selejtező győztese

H csoport

  • TSV 1880 Wasserburg (német)
  • Lulea Basket (svéd)
  • Udominate Basket (svéd)
  • Flammes Carolo Basket (francia) – Eisvogel USC Freiburg (német) selejtező győztese








hirdetés