Aluinvent-DVTK: A várható ellenfelekről és a továbbjutókról az Európa Kupában

Aluinvent-DVTK: A várható ellenfelekről és a továbbjutókról az Európa Kupában
Miskolc – Nyolcan már páholyban vannak az EK-ban, a Diósgyőr társaságában.

A női Európa Kupa nyolc selejtezőcsoportjában még hat kvartettben vannak kiadó helyek, az F jelűből a Basket Landes és a cseh Nymburk már biztos továbbjutónak számít, ahogy a G egységből az Aluinvent-DVTK és az olasz Dike Napoli is. Rajtuk kívül további négy csapat jutott be eddig a 16 közé, az A csoportból az orosz Szpartak Moszkva, a C-ből a szintén orosz Jeniszej Krasznojarszk, a D-ből a török Istanbul Üniversitesi, az E-ből pedig a francia Nantes.

Kiadó helyek

A még kiadó nyolc hely egyikére, másikára az A csoportból a török Besiktas és a szlovák Piestanske Cajky, a D-ből a bolgár Dunav Ruse és svéd Lule pályázik, közülük a Besiktas és a Ruse érkezése tűnik valószínűbbnek. A C és E csoportokban ki-ki meccseket játszanak, előbbiben az Edirnespor (török) – Chevakata Vologda (orosz), utóbbiban a Reyer Venezia (olasz) – Wasserburg (német) csata győztese lesz a továbblépő.

A B és a H csoportok zavarosabbak, előbbiben a TTT Riga (lett), az Orduspor (török), a Dinamo Moszkva (orosz) hármasból kerül ki a két továbbjutó, utóbbiban a Sportiva Azores (portugál), a Namur (belga) és az Angers (francia) trióból küzd a következő kört jelentő első helyért.

ÉM-BCS


Kosárlabda: ki hogy áll?

Ki hogy áll az utolsó kör előtt a már továbbjutott vagy továbbjutásra esélyes csapatok közül (a csapatok neve után a győzelmek és vereségek számát tüntettük fel)


A csoport

SZPARTAK MOSZKVA (orosz) 4 gy, 1 v

Besiktas (török) 3 gy, 2 v

Piestanske Cajky (szlovák) 2 gy, 3 v


B csoport

TTT Riga (lett) 4 gy, 1 v

Orduspor (török) 3 gy, 2 v

Dinamo Moszkva (orosz) 3 gy, 2 v


C csoport

JNENISZEJ KRASZNOJARSZK (orosz) 4 gy, 1 v

Edirnesport (török) 3 gy, 2 v

Chevakata Vologda (orosz) 3 gy, 2 v


D csoport

ISTANBUL ÜNIVERSITESI (török) 5 gy, 0 v

Dunav Ruse (bolgár) 3 gy, 2 v

Lulea (svéd) 3 gy, 2 v


E csoport

NANTES (francia) 4 gy, 1 v

Wasserburg (német) 3 gy, 2 v

Venezia (olasz) 3 gy, 2 v


F csoport

BASKET LANDES (francia) 5 gy, 0 v

Nymburk (cseh) 3 gy, 2 v


G csoport

ALUINVENT-DVTK (magyar)
5 gy, 0 v

DIKE NAPOLI (olasz) 4 gy, 1 v


H csoport

Sportiva Azores (portugál) 4 gy, 1 v

Namur (belga) 3 gy, 2 v

Angers (francia) 3 gy, 2 v