Aluinvent-DVTK: A mínusz 30-at, plusz 24-re melegítették Svédországban

A DVTK (pirosban) magabiztos győzelmet aratott Svédországban
A DVTK (pirosban) magabiztos győzelmet aratott Svédországban - © Fotó: Berecz Csaba
Lulea, Miskolc – Idegenbeli sikerével száz százalékos maradt az Aluinvent-DVTK a nemzetközi porondon. Munkatársunk helyszíni beszámolója Svédországból.

A női kosárlabda Európa Kupában a 8+4 (a plusz négy azt jelzi, hogy az egyenes kieséses szakaszban, két kör múlva az Euroligából ennyi együttes csatlakozik az EK állva maradt 4 együtteséhez) közé jutásért rendezett párharc első meccsén, csütörtökön este Svédországban, a Lulea BBK vendége volt az Aluinvent-DVTK csapata.

A diósgyőriek 20, a hazaiak pedig 2 napja játszottak legutóbb meccset, ami mindkét esetben bajnoki volt, vagyis a a Lulea volt jobban bele-, vagy rámelegedve a mostani mérkőzésre. Ráadásul a 10 fős vendégcsapatból nem volt mindenki teljesen egészséges, Rasheed vádlisérülése után még nem jött rendbe, Hortinak és Szécsinek egyaránt a a bokájával akadt gondja, de ennek ellenére mindhárman vállalták a játékot. Az összecsapás előtt egy órával a csarnok szerves részét képező étteremben már minden asztal foglalt volt, az ételek finom illata pedig nem állt meg a pálya szélén. A lámpa leoltásos, reflektorfényes résztvevő bemutatás-, és a távirányítós kis kamionnal a küzdőtérre hozott meccslabda megtekintése után, rögtön meccsfényt tudtak csinálni a csarnokban (nem mindenütt ment így), és már kezdődhetett is a találkozó tisztes szurkolói érdeklődés közepette.

DSCF7729

A DVTK magas szerkezetű gárdával kezdett, Hamilton büntetője után mindhárom magas ember villant is, Horti középtávolról volt eredményes, majd Szécsi adott gyönyörű ziccerpasszt a saját háta mögött Brewernek (1-4). A folytatásban nem nagyon vették észre a hazai faultokat a játékvezetők, fordított is a Lulea (7-6), ami után Szécsi vágott be egy triplát. A 7. percben 10-13-nál hazai időkérés miatt állt a játék, majd a visszatérést követően Hendrickx duplája után Brewer előbb egy triplát dobott be, majd egy labdaszerzés után egy duplát is (12-18). Aztán a csereként beállt Jovanovic mutatkozott be góllal, és változatlanul a hazai gárdának kellett kapaszkodnia (15-21), ami a negyed végére triplányi különbségre sikerült (21-24).

A második játékrész is Horti duplával indult, majd Rasheed talált be, miközben a hazaiak sok rontott passz mellett helyezkedési hibákat követtek el (21-28). A 23. percben Rasheed újabb palánk alól szerzett gólja után már több mint tízzel ment a DVTK (21-32), és ekkor újra hazai időkérés következett. De a Lulea játékosainak színtévesztése folytatódott, a DVTK precíz védekezése ellen nem találták az ellenszert, a játékrész első gólját 6 perc elteltével szerezték, 0-11-es etapot zárva le egy triplával (24-35). De újra a Diósgyőr jött, zsinórban 6 pontot szerezve, és bár a hazaiaknak is jutottak morzsák, a DVTK közlekedett nagy kanállal, és két negyed alatt óriási előnyre tett szert (28-47).

DSCF7754

A harmadik játékrészt Rasheed hármasa nyitotta, majd Vanloo triplájára Czank válaszolt ugyanilyen értékűvel (31-53). Aztán hosszú perceken át ezt a huszonegynéhány pontos előnyét tartotta a faultok nélkül játszó Diósgyőr, majd amikor Horti 2+1-es kombinációja is célba ért, a közte harminc is elérhetőnek látszott (38-64). A DVTK uralta a meccset, nem volt egy súlycsoportban a svéd bajnokkal, amit a negyed végi eredmény is mutatott (46-68).

A záró 10 percben csak az volt a kérdés, hogy mekkora előnyt szerez a jövő heti visszavágóra a DVTK, mert az már régen nem volt kérdés, hogy hétre növeli a zsinórban elért győztes Európa Kupa meccseinek számát a nemzetközi porondon ebben az évadban még veretlen piros-fehér együttes. Végül a kinti nagy mínuszt, fagypont alatti 30 Celsius fokot plusz 24 ponttal melegítették fel maguknak a DVTK kosarasok. És tulajdonképpen már az EK következő fordulójára készülhetnek, mert a most látottak alapján elképzelhetetlennek tűnik, hogy ne harcolnák ki a továbbjutást.​

– Berecz Csaba –

Lulea BBK – Aluinvent-DVTK
62-86 (21-24, 7-23, 18-21, 16-18)

Lulea, 1500 néző. V.: Sukys (litván), Kucerova (cseh), Suslov (észt).

Lulea BBK: Vanloo (4/3), BUSSEY (19/3), Vesterberg (1), Hamilton (3), Barthold (4). Csere: STAALVANT (14), Hendrickx (10), Hagg (3/3), Nyström (4), Setzman (-). Vezetőedző: Jens Julian Tillman.

Aluinvent-DVTK: CZANK (14/3), LIKHTAROVICH (6), Szécsi (5/3), BREWER (21/3), HORTI (17). Csere: RASHEED (8/3), JOVANOVIC (15), Horváth B. (-) Bálint (-), Szabó P. (-). Vezetőedző: Miguel de Jesús López Alonso.

Kipontozódott: Hamilton a 40. percben.

Jens Julian Tillman: – Szerettünk volna nagy tempót diktálni, de ma a DVTK nagyon erős volt, nagyon jól kontrollálták a mérkőzés sebességét. Nagy különbség alakult ki, de szeretnénk, ha a visszavágón megnehezíthetnénk ellenfelünk dolgát, és egy jó meccset tudnánk játszani.

Miguel de Jesús López Alonso: – Nagyon fontos győzelem volt a mai, de ez még csak az első félideje volt a párharcnak. December 28-tól erre készültünk, tudtuk, hogy a védekezés lesz a csata megnyerésének a kulcsa, tudtuk, hogy az első negyedben extra sebességgel próbál játszani ellenfelünk, és ezt sikerült lelassítanunk, ahogy ezt elterveztük. A távolból értünk szurkolóknak ajánljuk ezt a győzelmet, viszont a visszavágón számítunk rájuk, szükségünk van a támogatásukra.

Női kosárlabda: Európa Kupa további eredmények

A 8+4 közé jutásért lejátszott első meccsek:

• Edirnespor (török) – Basket Landes (francia) 68-61 (21-15, 19-12, 19-19, 9-15)
  • Besiktas JK (török) – Istanbul Üniversitesi (török) 82-68 (19-15, 20-20, 22-22, 21-11)
  • TTT Riga (lett) – Reyer Venezia (olasz) 61-67 (15-20, 10-16, 18-17, 18-14)
  • Nantes Reze (francia) – Enisey Krasnoyarsk (orosz) 72-53 (18-15, 18-12, 24-12, 12-14)
  • Basketball Nymburk (cseh) – Orduspor (török) 76-72 (18-20, 11-17, 22-20, 25-15)
  • DIKE Napoli (olasz) – Sparta&k M.R. Vidnoje (orosz) 59-81 (13-20, 14-19,11-21, 21-21)
  • UF Angers Basket 49 (francia) –Sportiva Azores Airlines (portugál) 72-58 (18-18, 18-9, 21-15, 15-16)

A visszavágókat a jövő héten csütörtökön játsszák, a Diósgyőr 18.30-kor kezd a svédek ellen a miskolci városi sportcsarnokban. A Lulea – Diósgyőr párharc továbbjutója a következő körben (január 28-a, február 4-e) a Nymburk – Orduspor csata továbbjutójával mérkőzik meg a 4+4 közé jutásért. ​