Aluinvent- DVTK: A hosszabb kispad a győzelemig ért

Miskolc – A péntek esti hazai Európa Kupa-meccs éles főpróbáját megnyerte a diósgyőri női kosárlabdacsapat hétfőn.

A női kosárlabda NB I 8. fordulójában hétfőn este a miskolci városi sportcsarnokban a Zalaegerszegi TE NKK együttesét fogadta az Aluinvent-DVTK csapata. Azért ebben a szokatlan időpontban, hogy a Diósgyőr hétvégéje bajnoki szempontból üres legyen (ekkor kellett volna a kiírás szerint játszani a zalaiak ellen), és hogy a soron következő fontos nemzetközi kupameccs előtt megfelelő időben jussanak meccsterheléshez, és ezzel a lábukban készülhessenek a pénteki, Valosun Brno elleni, hazai Európa Kupa összecsapásra.

Rasheed triplával indult a találkozó, majd zsinórban nyolc vendég pont következett, közte Nagy D. két hárompontosával, amelyek között Brewer hagyott két büntetőt (3-8). Ennek a hátránynak a ledolgozásába kezdett bele a DVTK, amely a 6. percben Czank hármasával tűnt el (12-10). Ezt vendég időkérés követte, majd egál körüli eredmények, egészen addig, amíg 17-17 után Horváth B. nem dobott egy hármast. És mivel a hátralévő másfél percben nem esett több találat, így ez jelentette a részeredményt (20-17).

A második menet elején a vendégek irányítója, Nagy D. már a 10. pontját jegyezte, majd a sok faulttal játszó (kevesebb, mint három perc alatt négyet gyűjtöttek be) és pontatlanul dobó DVTK-val szemben megszerezték a vezetést a kékek, Orsó trojkájával (20-22). E feletti örömük nem sokáig tartott, Likhtarovich hármasa után Jovanovic büntetői értek célba, majd utóbbi centergólt is szerzett, és hasonlóan járt el Brewer is (29-22). Ez az előny bő két percen belül elolvadt, fordított a ZTE, a lyukasan védekező hazaiak ellen (31-32). Aztán megint a DVTK következett (37-32), a negyed végén pedig Nagy D. két büntetőjére Brewer válaszolt egy hármassal (40-34).

dvtk_zalaegerszeg_13

A térfélcserét követően a DVTK találataira hármasokkal válaszolt a ZTE (45-43), a 25. percben Orsó csapata negyedik tripláját szerezte ebben a játékrészben (49-48). Aztán amikor kifogyóban voltak a távoli lövegeik, akkor a Diósgyőr következett, amikor pedig Czank bemutatta, hogy ő is képes a triplavonalon túlról a gyűrűbe találni, vendég időkérés volt műsoron (56-48). Aztán Nagy D. folytatta a pontgyártását, újabb négy egységével húsz fölé kúszott (56-52), majd nem sokkal később Strange is négy pontot szorgoskodott össze (60-54), amire vendég időkérés volt a válasz. A folytatásban a negyedből hátralévő másfél percben eggyel több hazai pont született, de a meccs nyitott maradt (63-56).

A negyedik játékrész elején a hétemberes rotációval játszó ZTE elvesztette egyik tagját, miután Horváth Zs. kipontozódott, majd nem sokkal később a meccs folyamán először vezetett kétszámjegyű különbséggel a DVTK (70-60). A hazaiak hosszabb kispadja az eredményben is egyre inkább megmutatkozott, a belelendülő Brewer a 35. percben utolérte a 23 pontos Nagy D.-t (77-64). Ekkor már nem volt kérdés, hogy ki örülhet a végén, a dicséretesen küzdő zalaiak ellen tulajdonképpen magabiztosan nyert a péntekre készülő Diósgyőr.​

– Berecz Csaba –

Aluinvent-DVTK – Zalaegerszegi TE NKK
88-73 (20-17, 20-17, 23-22, 25-17)

Miskolc, 700 néző. V.: Pozsonyi, Sallai, Balogh Gy.

Aluinvent-DVTK: Horváth B. (6/6), CZANK (17/9), Rasheed (6/3), BREWER (27/6), Horti (7). Csere: Bálint (4), Jovanovic (6), Szécsi (2), Likhtarovic (3/3), STRANGE (10). Vezetőedző: Miguel de Jesús López Alonso.

Zalaegerszegi TE NKK: NAGY D. (24/), Szélesy (6), SZALAY (13/3), Böröndy (6), Horváth Zs. (4). Csere: Licskai (9), Orsó (9/9), Jurkó (2). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Kipontozódott: Horváth Zs. a 31., Orsó a 40. percben.

Miguel de Jesús López Alonso: – Gratulálok az ellenfélnek, jó meccset játszottunk. A kéthetes szünet meglátszott a játékunkon, de fontos volt, hogy az EK mérkőzés előtt sikerüljön visszatalálni a ritmusunkra. A zóna ellen picit nehezen ment, de azért minden negyedben húsz pont fölött sikerült dobni a jól játszó ZTE ellen.

Gáll Tamás: – Gratulálok a DVTK-nak, megérdemelten nyertek. Mi huncut módon megpróbáltuk a zónával megnehezíteni a dolgukat, aminek nehezen találták meg az ellenszerét, de magassági- és erőfölényüket érvényesítették. Nem vagyok elégedetlen, voltak jó periódusaink a meccsen.​