ALPESI SÍ: Cuche volt a leggyorsabb Kvitfjell-ben

A veterán svájci, Didier Cuche ebben a szezonban először állhatott a dobogó legfelső fokára lesiklásban, miután az első helyen végzett az alpesi sí világkupa norvég futamán, Kvitfjell-ben. A rossz idő miatt másfél órás csúszással megrendezett versenyen a második a kanadai Erik Guay, míg a harmadik a lichtenstein-i Marco Beuchel lett.

Az utóbbi évtizedben Cuche rendre jó helyezéseket ért el, de sosem nyert nagyobb volumenű versenyen. Az idei első győzelme, az eddigi dobogós-pozíciókkal együtt az összetettben 168 pontos vezetéshez juttatta a svájcit sízőt, egy futammal a világkupa vége előtt.

A második helyre befutó Erik Guay csak hat századdal futott gyengébbet Cuche aranyérmes, 1:28.51-es idejénél, Buechel pedig további huszonháromszázaddal maradt le az ezüstéremről.

A hölgyek óriásműlesikló-versenyét a németországi Zwiesel-ben rendezik.