2011.12.10. 22:27

Rövidpályás úszó Eb - Gyurta 9., Kis 14. 1500 m gyorson

Szczecin, 2011. december 10., szombat (MTI) - Gyurta Gergely a 9., Kis Gergő pedig a 14. helyen végzett 1500 m gyorson a lengyelországi Szczecinben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság szombati napján.

Előbbi a gyors futamban 14:48.53 perces időeredménnyel zárt, utóbbi pedig még korábban 14:57.28 perc alatt teljesítette a távot.

A viadal honlapja alapján a számot - szokatlan módon - a lassú futamban indult lengyel Mateusz Sawrymowicz nyerte, aki hét századdal jobb időt úszott, mint a "gyorsak" között első dán Mads Glaesner. A harmadik helyen az ukrán Szerhij Florov zárt.