A ZTE-nek rossz (tabella)szomszédja volt a DVTK

A 25 pontot dobó Tina Jovanovic volt a DVTK legeredményesebb játékosa Zalaegerszegen
Miskolc – A diósgyőri kosarasok győztes mérkőzés után mehettek karácsonyi szünetre.

A női kosárlabda NB I/A 11. fordulójában vasárnap este a Zalaegerszegi TE NKK együttesének vendége volt az Aluinvent-DVTK csapata. Az összecsapás előtt azonos győzelem, vereség mutatóval (5,4) álló tabellaszomszédok csatáját a Diósgyőr kezdte jobban. Tomlinson már az első támadásból, a 11. másodpercben betalált, majd nem sokkal később Rasheed és Horváth B. is a triplavonal mögül volt eredményes (4-10). Az 5. perctől viszont egy rövid időre lefagytak a vendégek, sem a távoli, sem a közeli kísérleteik nem sültek, és miközben a hazai gárda jól lepattanózott, elkezdte gyűjteni a pontokat: 9-0-s etapot produkált a ZTE, és ezzel átvette a vezetést (11-10). Ekkor megint ,,új meccs” kezdődött, ismét Tomlinson volt eredményes, majd jöttek Jovanovic pontjai, három közeli dobása ért célba (11-18). A folytatásában a DVTK változatlanul jól játszott támadásban, így a negyed végére 10 pontos fórt szedett össze (16-26).

A második játékrész első felében tartotta a távolságot a vendég együttes, a hazaiak hiába próbálkoztak, nem nagyon sikerült nekik 10 ponton belülre kerülniük, vagy ha mégis, akkor a piros-fehérek rövid időn belül gondoskodtak arról, hogy visszaálljon a rend (28-38). A 15. perctől viszont nagyon jól működött a DVTK védekezése, és miközben támadásban is eredményesek voltak, növelni tudták előnyüket Czankék. Ez a remek együttállás közel 5 minután át tartott, ez alatt nem kaptak gólt a piros-fehérek, nagy előnyre tettek szert a játékrész végére (28-47).

A térfélcserét követően, az elején egerszegi pontok születtek (33-47), az ekkortájt remekül játszó Nagy D.-t nem tudták tartani a vendégek, és a Diósgyőrben nevelkedett irányító vezérletével, pontjaival, egyszámjegyűre csökkent a csapatok közötti különbség (42-51). A vendégek gyér ponttermése közepette – öt percen át csak egy akciógólra és három büntetőre futotta tőlük – Daniels duplájával 45-52-re jött fel a hazai gárda. Ekkor Szécsi lökte meg a piros-fehérek kátyúba ragadt szekerét, duplája után egy triplát is bevágott. A lendület 47-54 után kezdődött, és négy percen át kitartott, ezt az időszakot kapott gól nélkül hozta le a Diósgyőr, zsinórban 11 pontot szerezve (47-65).

A záró tíz perc a jelentős vendég előny miatt tulajdonképpen tét nélkülinek ígérkezett. Nem valószínű, hogy emiatt, de a dobások sorra kimaradtak, a koncentráció mindkét oldalon alacsony volt, így 5 perc alatt a hazai oldalon csak egy, a vendégek részéről pedig két akció, dobás fejeződött be pontosan (49-69). Aztán a Diósgyőr beindult centerhelyen, majd a 39. percben Gorjanácz két büntetője után már 30 pont volt a csapatok között (49-79), ugyanis a DVTK jól és eredményesen védekezett. A hajrában Kovács G. hármasára Adamecz válaszolt ugyanilyen értékűvel, majd nem sokkal később Horváth B. is bevert egy trojkát (54-87). Az utolsó fél percben Horváth Zs. fejezett be eredményesen két támadást, de ettől függetlenül a Diósgyőr magabiztos játékával, megérdemelt, nagy különbségű győzelmet aratott, és öt nyeretlen meccses szériáját zárta le sikerrel, az év utolsó fellépésén (58-87).

Zalaegerszegi TE NKK – Aluinvent-DVTK
58-87 (16-23, 12-21, 19-18, 11-22)

Zalaegerszeg, 150 néző. V: Győrffy, Farkas G., Minár.

Zalaegerszegi TE NKK: NAGY D. (14), Böröndy D. (3), BURKHOLDER (15/6), Horváth Zs. (6), Daniels (9). Csere: Őri (2), Böröndy V. (4), Szalay (-), Kovács G. (3/3), Orsó (-), Jurkó (2). Edző: Gáspár Dávid.
Aluinvent-DVTK: Horváth B. (8/6), CZANK (12), Rasheed (6/3), TOMLINSON (13), JOVANOVIC (25). Csere: SZÉCSI (7/3), Robertson-Warren (9), Gorjanácz (4), Adamecz (3/3), Győri (-), Bach (-), Kalocsai (-). Vezetőedző: Miguel de Jesús López Alonso.

Gáspár Dávid: – Gratulálok a DVTK-nak.
Miguel de Jesús López Alonso: – Nagyon nagy fegyelemmel és figyelemmel készültünk erre a mérkőzésre, hiszen a ZTE eddigi hazai eredményei tisztelet parancsolóak voltak. A meccs döntő részében megvalósítottuk a begyakoroltakat, és így az év utolsó összecsapásán nyerni tudtunk. Ezúton szeretnénk boldog karácsonyt kívánni minden bennünket támogatónak.