A világbajnok ismételt Tiszaújvárosban

Tiszaújváros – A spanyol Javier Gomez remek futásával ismét az első helyen végzett a tiszaújvárosi triatlon Világ-kupán

12. TVK BG Triatlon Világkupa férfi rajtjánál akár még irigyelhették is volna a sajószögedi vízpróbánál állók a tóba ugró versenyzőket, ha nem tudták volna, hogy a legnagyobb melegben kell majd teljesíteniük a sportolóknak a kerékpározást és futást. 55 versenyző volt ott a rajtponton, az orosz férfiak – a hölgy honfitársaikhoz hasonlóan – nem érkeztek meg, így a keleti hatalmasság sportolóinak nem volt esélyük arra, hogy a 100 ezer összdíjazású versenyről egy kis pénzt vigyenek haza. A szlovák állampolgárságú Varga Richárdnak 500 dolcsi juthatott volna ebből, azért mert ő jött ki elsőként az 1500 méter megtétele után a vízből (de mivel végül nem sikerült a mezőny első felében végeznie, nem lett gazdagabb). A hazai szurkolók nagy örömére a TVK-Mali TK versenyzője, Balogh Lőrinc a spanyol világbajnok, Javier Gomez mögött, harmadikként teljesítette az úszást, amelynek során egy versenyző ,,veszett el” a vízben.

Kerékpár

A 40 km-es kerékpározásnál tovább rostálta a kegyetlen meleg a versenyzőket. A nagy sebességű kerekezésben, az elején egy 20 fős boly egymásra ,,gyógyulva tekert”, akiket egy nagyobb csoport utolért, így a bicózás felénél a tiszaújvárosi Balogh mellett a két Török, Alfréd és Dániel is a 38-ak között volt, hasonlóan a TVK-Mali 1999-ben aranyérmes kazah sportolójához, Dmitriy Gaaghoz. A 12 tagú magyar kontingensből a debreceni Pocsai Balázs teljesítménye volt ekkor a legígéretesebb, aki az amerikai Mark Frettával a nem túl jelentős, de ezért figyelemfelkeltő 20 másodperces fórra tett szert a többiekkel szemben. Amit sikerült tovább növelni. Az utolsó kerekes kör előtt, amikor még 5 kilométer volt hátra, a nyeregben a nyargaló duó már 75 másodperccel előzte meg a mezőnyt.

Futás

A futásnak is ők indultak el elsőnek, az amerikai fiú pár másodperccel jobb volt, de a boly hamar beérte őket, és az első kör, 2,5 km után a világbajnok Gomez már a második helyen futott, két lépéssel lemaradva a német Steffen Justus mögött. Ekkor az egyéniben U23-as világbajnok ausztrál Brad Kahlefeldt haladt a harmadik helyen, Gaag volt negyedik a hétemberesre csökkenő élmezőnyben. A tavalyi tiszaújvárosi Vk-győztes  Gomez ekkor feljebb kapcsolt, maga mögé ,,tette” a németet, aki visszacsúszott a negyedik helyre, az ausztrál volt a második, Gaag pedig feljött a harmadikra, amikor 2,5 kilométer futás volt hátra. És ez a sorrend az utolsó körben sem változott, az újvárosiak nagy örömére hazai bronzzal zárult a 10. Triatlon Nagyhét sportsorozata.

A magyarok

A legjobb magyar a 14. helyen végzett Mogyi SE-s sportoló, Faldum Gábor lett, a tiszaújvárosiak közül Török Dániel a 27., Török Alfréd a 32. lett, míg Balogh Lőrinc kiesett.