A Veszprém volt a vendég

A Veszprém a vendég
Nyíregyháza – 18 órakor kezdődött a Nyíregyházi KSE újabb hazai bajnoki mérkőzése, melyen a férfi kézilabda élvonal bajnoka, a Veszprém volt az ellenfél.

Motivált volt a bajnokcsapat

Megilletődötten kezdte a vasárnapi, a bajnok Veszprém elleni bajnokit a Nyíregyházi KSE élvonalbeli férfi kézilabda-csapata. Az első négy támadást elrontották a hazaiak, az ellenakciókból pedig rendre betaláltak Pásztorék (0–4). Kleis értékesített büntetői után az első akciógólt Ulics lőtte Pericsnek a 12. percben (3–9), ami után már bátrabban játszott az NYKSE.

Hasonlóan rosszul indult a második játékrész is, vendégoldalon különösen Pásztor volt elemében, Putics pedig a heteseket lőtte biztos kézzel, csakúgy, mint a másik oldalon Kleis. A 34. percben volt először tíz gólos a különbség (13–23), ami a hátralévő időben tovább növekedett. A veszprémieket láthatóan motiválta, hogy eljussanak 40 gólig, a „jubileumi” találatot egy kettős kínai figura után Perez szerezte.

Valahol ez a realitás, de a nyíregyháziak sem vallottak szégyent. Nem úgy Tatai Péter kapus, aki addig reklamált, míg a hajrában piros lappal kiállították.

Jegyzõkönyv

Nyíregyházi KSE–MKB Veszprém 23–40
(12–19)
Bujtosi csarnok, 800 nézõ, v.: Kisfalvi, Péli.
NYKSE: Lencsés – Nagy Cs. 3, Ulics 2, Kopco 1, Kalous
2, Gamrat, Kleis 9/5. Csere: Nagy L. (kapus), Szabó Cs. 1, Oláh
B. 3, Varga L. 2, Fekete I., Varga Zs., Rontó. Edzõ: Jano
Pál.
Veszprém: Perics – K. Lazarov 4, Gulyás 2, Cozma
4, Lusnyikov, Perez 5, Pásztor 9. Csere: Tatai, Liszkai (kapusok),
Eklemovics 1, Putics 8/5, Vujin 5, Tombor 2. Edzõ: Zdravko Zovko.

tett nekünk ez a magabiztos gyõzelem.

19:25: Vége a mérkőzésnek, az utolsó gólt kettős kínai figurából Perez szerezte, a végeredmény 23–40.

19:15: Fura eset, kettő perces kiállítást kapott a kapus, nevezetesen Tatai Péter. Sőt, a veszprémiek cerberusa a kispadon sem türtőztette magát, amiért piros lapot kapott, csapata pedig négy perces emberhátrányba került. Mindez 20–36-nál történt, Kleis hetesével lett 21–36.

19:07: A 48. percben 20–32, Kleis hatodik gólját szerezte.

18:53: A második félidőt is megilletődötten kezdte az NYKSE, Szabó Csaba még betalált, de válaszként érkezett három veszprémi gól, így tíz találatra nőtt a különbség (13–23). Beállt a Veszprémbe az egykori nyíregyházi Tombor Csaba, az állás jelenleg 15–24.

Hétgólos veszprémi előny – Az első félidő összefoglalója

Megilletődötten kezdett a hazai csapat: az első négy támadását elrontotta, a kontrákból pedig rendre betalált a bajnokcsapat. A 15. percben, 3–10-nél félő volt, hogy egy kiadós vereségbe szalad bele a házigazda, de a folytatásra összekapták magukat Nagy Csabáék, emberhátrányban is betaláltak, Lencsés kapusteljesítménye is feljavult. A másik oldalon Perics is bebizonyította, hogy világklasszis, igaz Ulicsék egyre többször túljártak az eszén.

30 perc után
Nyíregyházi KSE–Veszprém
12–19
Bujtosi csarnok, 800 néző, v.: Kisfalvi, Péli.
NYKSE: Lencsés – Nagy Cs. 2, Ulics 2, Kopco, Kalous 2, Gamrat, Kleis 3/2. Csere: Szabó Cs., Oláh B. 2, Varga L. 1, Fekete I.
Veszprém: Perics – Lazarov 3, Gulyás 2, Cosma 4, Lusnyikov, Perez 3, Pásztor 2. Csere: Eklemovics 1, Putics 2/2, Vujin 2.
Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 2/2.
Az eredmény alakulása, 4. perc: 0–4, 12.: 3–9, 15.: 3–11, 19.: 6–11, 23.: 7–15, 28.: 11–18

18:40: Véget ért az első félidő, az eredmény 12–19. A hajrában felváltva estek a gólok, igaz, az utolsó négy percet 3–1-re a hazaiak „nyerték”. Az NYKSE eddig tisztesen helytáll, ha nem kezdi megilletődötten a mérkőzést, akkor még szorosabb lehetne az állás.

18:23: Zsinórban három nyíregyházi gól! A mérkőzés 18. percében Oláh Barna is betalált, így most 11–4-re vezet a Veszprém. Lencsés néhány vendéglövést hárított, de a bajnok így is többször ért el könnyű indításgólt. Kleis kihagyott egy hetest, majd ő szépített, sőt emberhátrányban Kalous is betalált, kiváltva Zdravko Zovko időkérését (6–11).

18:15:Jano Pál, a nyíregyháziak edzője időt kért, miután Lazarov megszerezte a veszprémiek nyolcadik találatát is (2–8). Az eddig eltelt 10 perc során a hazaiak akciógólt nem tudtak szerezni, Kleis mindkét találatát büntetőből szerezte.

18.00: Elkezdődött a mérkőzés, amelyen négy perc alatt négy villámgyors gólt szerzett a Veszprém. A nyíregyháziak első találatát Kleis szerezte büntetőből, majd Kalous ziccerét védte Perics.

A bakonyiak eddig hibátlanok a bajnokságban, mégsem felhőtlenül boldogok, hiszen csütörtökön Kielben elbukták a Bajnokok Ligája negyeddöntőt.

A csapatok már melegítenek, a mérkőzésről élő közvetítésben számolunk be.