A szék repült, a veretlenség maradt

NYKK-Pécs
NYKK-Pécs
A harmadik negyedtől kezdve végig vezetett az NYKK, de izzadni kellett a sikerért.  video

Újabb strigulát húzhatunk abba a rovatba, amelyekben a Marso-NYKK fantasztikus izgalmakkal zárult mérkőzései szerepelnek. A szerdai bajnokin a Pécs volt az ellenfél, amely dobogós reményeit óhajtotta megtartani, a Nyíregyháza pedig felsőházi tagságát.

Tények
Marso-NYKK–Pécs 79–74 (23–18, 21–25, 22–15, 13–16)

Bujtosi csarnok, 1200 néző, v.: Valovics, Győrffy, Bognár.
NYKK: Savic 20/6, László 29/3, Bódi 4, Sitku 10/3, Scott 11/3. Csere: Tóth G. 2, Trepák, Krasznai 3. Edző: Horváth Imre.
Pécs: Simon B. 18, Lakatos P. 6, Dénes 8/6, Likár 4, Lapov 15/3. Csere: Kecskés, Alekszics 18/12, Wittmann 5, Tóth N. Edző: Völgyi Péter.
Kipontozódott: Scott (35. perc), Sitku (37.), Dénes (40.).
Az eredmény alakulása, 4. perc: 8–4, 7.: 16–9, 8.: 19–11, 10.: 19–18, 13.: 25–26, 14.: 29–26, 16.: 33–31, 17.: 33–35, 18.: 40–35, 20.: 40–41, 24.: 53–45, 26.: 57–49, 29.: 64–53, 32.: 68–61, 37.: 68–66, 38.: 75–66, 40.: 76–74.

De menjünk sorjában. Az első negyed egyrészt 23–18-re végződött, másrészt pedig 12/6–12/6-ra. Savic és Alekszics neve mellett ugyanis éppen ennyi pont szerepelt. A pécsiek bedobója a második etapban sem állt le, negyedik triplájával újra visszavette a vezetést a baranyi gárda, miután hatalmas hullámzásnak indult a meccs. Hol az NYKK lépett meg öt-hat ponttal, hol a látogatók vették vissza az előnyt, és így ment ez a harmadik negyed közepéig.

Ekkor az ezen tíz perc alatt 11 egységig jutott László Róbert vezetésével 64–53-ra ugrott meg a házigazda, és a vajdasági hátvéd zsákolt egy ekkorát, mintha nem is részleges combizomszakadás, hanem valamiféle ugróiskolából tért volna vissza. Gondot okozott, hogy Sitku, Scott és Trepák is négy személyi hibával állt, és akadozni kezdett a hazaiak támadójátéka. 68–63-nál három percre „megfagyott” az eredmény, és bár a holtpontról Lapov triplájával a vendégek mozdultak el, a hajrá az NYKK-é volt. 71–66-nál a pécsi kispadról a pályára repült egy szék (Sztojan Ivkovics szakmai menedzser kapott technikait…), ám Savic értékesített büntetői és László kosara után sem dőlt még el a meccs (75–66). Lapov duplája két pontra hozta be a Pécset, de a végjátékban Krasznai büntetőivel sikerült megőrizni a hazai veretlenséget.

Mesterszemmel

Horváth Imre: Ha nem is jó játékkal, de hatalmas küzdenitudással sikerült hoznunk ezt a végig hullámzó mérkőzést.
Völgyi Péter: Mást most nem mondhatok, gratulálok a Nyíregyházának!