A sportág őshazájában is remekül ütött Bálint

Bállnt az európaiak közül az ötödik legjobb volt
Bállnt az európaiak közül az ötödik legjobb volt - © Fotó: magánarchivum
Nyíregyháza – A nyíregyházi golfozó a tizenharmadik helyen zárt és a kontinensbajnokságon folytatja.

Versenyről versenyre! Ez a programja a nyíregyházi Závaczki Bálintnak. Válogatott golfozónk a sportág őshazájában, a skóciai St. Andrews-ban indult az U 16-os kategória legnagyobb megmérettetésén.

A korosztály világbajnokságának a világ leghíresebb pályája, az Old Course mellett található Eden Course adott otthont.

A versengést két esztendőnként rendezik St. Andrews valamelyik híres pályáján. Az idei versenyen 70 ország 138 indulója között Bálint a magyar színeket egyedüli fiúversenyzőként képviselte. A hendikepje szerint a 34. helyen jegyezték, végül a 13. helyen végzett +1,+3,+1-es eredményével.

Irány Norvégia

Ennek az óriási sikernek az értékét növeli, hogy az európai indulók közül az ötödik lett, úgy, hogy csupán egy cseh, egy dán, egy portugál és egy angol tudta megelőzni, akik mind nagy golfnemzetek játékosai. A győzelmet egyébként egy dél-afrikai versenyző szerezte meg.

Bálint számára nincs megállás, hiszen Norvégiában jön az European Young Masters, ami az U 16-os Európa-bajnokságot jelenti.