A Spartacus három pontos tavasza

Starosta Dávid (17) első labdaérintése gólpassz volt
Starosta Dávid (17) első labdaérintése gólpassz volt - © Fotó: Kozma István
Nyíregyháza – Értékes győzelem Putnokon, sajnos, Hornyák Marcellt kórházba kellett szállítani.

Jó pár évtizede a halottlátó asszonyhoz jártak Putnokra, vasárnap meccselni utazott a borsodiakhoz a Szpari focicsapata. Az NB II. tavaszról előrehozott fordulójában a Kazincbarcika vendégei voltak a mieink.

Az esőben, átázott talajú pályán az első negyedóra egyértelműen a nyíregyháziaké volt, ám Hornyák Marcell lábában maradt a gól. Aztán kiegyenlítettebb lett a játék, a félidő derekánál Pekár László hiába talált a kapuba, a játékvezető – ki tudja miért – nem ítélt gólt. Pár perc múltán aztán mégis a középkör felé mutatott, miután Pekár a kapuba bombázott. Nem sokkal később Jova Leventét tornáztatták meg a barcikaiak, ám nem rezdült meg a háló, így a szünetre maradt az eredmény.

Az öltözőben bizonyára kioktatta játékosait Gálhidi György, a Vegyész edzője, aki tizenegy éve a Szparival megnyerte az NB II. Keleti csoportját, és ennek a sikernek Lengyel Roland is részese volt. A második félidő elején ismét Jova bravúrjára volt szükség, sajnos, nem sokkal később a Szatmárnémetibe való Tony Markos Kanalos révén sikerült egalizálniuk a barcikaiaknak.

Rezes László döntött

Mindkét csapat igyekezett a maga javára fordítani a meccset, ez szerencsére a Szparinak sikerült, mégpedig Rezes László révén. Ezt követően itt is és ott is adódott helyzet, ám a hatperces ráadásban sem változott az eredmény, így értékes három ponttal tért haza a Spartacus.

Sajnos, eggyel kevesebb játékossal, mert az egyenlítő gól után nem sokkal Hornyák Marcell megsérült, fejjel ütközött egy barcikaival. Sajnos le kellett cserélni, kórházba szállították és a megfigyelés miatt ott is kellett töltenie az éjszakát.

KM

Kazincbarcika–Spartacus 1–2 (0–1)

Putnok, 300 néző, v.: Nagy (Medovarszki, Kormányos II.).

Kazincbarcika: Fila – Oltean, Palmes, Fótyik, Heil, Olasz (Lukács 73.), Kanalos, Kiss, Mikló, Szabó (Tóth a szünetben), Toma (Krausz 76.) Vezetőedző: Gálhidi György.

Spartacus: Jova – Forró, Fodor, Rubus, Farkas, Polényi, Végső, Dragóner (Starosta 71.), Pekár, Rezes (Kártik 86.), Hornyák (Daru 61.). Vezetőedző: Lengyel Roland. Gól: Kanalos (54.), illetve Pekár (29.), Rezes (72.)

29. perc: Hornyák Marcell indult egy labdára, ami végül Pekár László elé került a bal oldalon, aki éles szögből a léc alá bombázott, 0–1.

54. perc: A szatmárnémetibe való ­Tony Markos Kanalos lopta a távolságot középen, majd 16-ról a jobb alsó sarokba lőtt, 1–1.

72. perc: Starosta Dávid első labdaérintéséből gólpasszt adott, a jobb oldalról adta be a labdát, Rezes László pedig a kapuba lőtt, 1–2.

Gálhidi György: – A Nyíregyháza megérdemelten győzött, ránk nézve pedig óriási szégyen, hogy ami eddig az erényünk volt, vagyis a küzdés és a hajtás az utolsó leheletünkig, az most nem volt jellemző a csapatra. Rengeteg párharcot veszítettünk, pontatlanul játszottunk. Ennek nem is lehetett más az eredménye, mint vereség.

Lengyel Roland: – Büszke vagyok a csapatomra, ugyanis rendkívül nehéz talajon játszottunk, de végig remekül küzdöttünk. Sok párharcot sikerült megnyerni, ezen a területen az utóbbi időben nagyot léptünk előre. Fontos volt számunkra a siker, ugyanis egy borsodi gárda ellen a győzelem mindig édesebb… Jobbulást kívánok Hornyák Marcellnek.