A Sevilla jutott a 4 közé

Sevilla – Kedden este befejezték a február 28-án botrányos körülmények között félbeszakadt Real Betis – Sevilla Spanyol Kupa negyeddöntő visszavágót.

Három héttel ezelőtt a mérkőzés 57. percében a hazai szurkolók a Sevilla vezető gólja után egy vizes palackkal fejbedobták a vendégek edzőjét, mire a játékvezető beszüntette a küzdelmet. Juande Ramos-t ájultan vitték le a pályáról, ám egy nappal később hazamehetett a kórházból és azóta is vezeti a csapatot.

Február 28-án a 0-0-ra végződött első találkozó után a BetisSevilla városi derbin a vendégek az 57-ik percben megszerezték a vezetést, majd a játékvezető félbeszakította a meccset, mert a nézőtérről valaki vizes palackkal fejbedobta a Sevilla edzőjét. A botrány miatt a Betis stadionját három meccsre betiltották, a hátralévő 33 percet pedig a Getafe arénájában játszották le kedden este. Az utolsó fél órában az eredmény nem változott, a 0-1 a Sevilla továbbjutását jelenti.