A Putnok szerzett egy pontot

Putnok VSE – Dunakanyar-Vác
A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 8. fordulójában két megyei csapatunk lépett pályára szombaton.

Putnok VSE – Dunakanyar-Vác 2-2 (0-2)

Putnok, 500 néző. V.: Erdős.

Putnok: Roza – Szögedi, Kovács R., Bogdán, Horia – Zimányi, Zabos (Elek, 46.), Odrobéna, Luptak (Bene, 67.) – Monyók (Kerékgyártó, 67.), Olasz. Edző: Koszta Péter.
Dunakanyar-Vác: Dombó – Króner, Benke, Király (Pap, 90.), Páles – Kákonyi, Berki (Palásthy, 62.), Rusvay, Papp (Farkas, 67.) – Rása, Gulyás. Edző: Mózner János.

14. perc: A tizenhatos sarkáról Kákonyi lőtt kapura, a labdát Roza kiütötte az érkező Papp pedig 7 méterről a kapu közepébe passzolt, 0-1.
32. perc: Középen Papp vezette a labdát majd balra Rusvayhoz passzolt aki az ötös sarkáról a hosszú sarokba nyeste a labdát, 0-2.
88. perc: A tizenhatos jobb sarkáról Olasz a kapus fölött a hálóba emelt, 1-2.
90. perc: Bene ívelt fel szabadrúgást Elek pedig 5 méterről a hálóba kotorta a labdát, 2-2.

Jók: Zimányi, Kovács R., Bogdán, Odrobéna, ill. Rása, Papp, Kákonyi.

Koszta Péter: – az utolsó öt percben sikerült kiegyenlítenünk, de ahhoz, hogy mérkőzést nyerjünk nem az utolsó 20 percben kell elkezdeni futballozni.
Mózner János: – Akkor lesz csak helyünk az NB II-ben, ha 90 percig tudunk koncentrálni.

Békéscsabai ESE – Kazincbarcikai SC 3-0 (1-0)

Békéscsaba, 800 néző. V.: Karakó.

Békéscsaba: Scekic – Kiss Z. (Mészáros, 81.), Lengyel D., Botis, Juhász Gy. – Raducu (Balázs, 76.), Varga N., Pozsár – Obot, Leucuta (Nadabam, 70.), Randelovic. Edző: Dajka László.
Kazincbarcika: Szabó Á. – Nyitrai (Fehér, 46.), Komlósi, Privigyei, Fótyik (Luiz, 67.) – Kovács P., Maicon, Messi, Szala – Menougung, Salvador (Horváth B., 76.). Edző: Kiprich József.

41. perc: Pozsár végzett el szabadrúgást a tizenhatos sarkától és a sorfal mellett a kapuba tekerte a labdát, 1-0.
49. perc: Juhász húzta meg a bal oldalt majd középre tekert, ahol az érkező Randelovic védőjét megelőzve a kapuba lőtte a labdát, 2-0.
77. perc: Pozsár szöglete után a Varga által visszafejelt labdát Lengyel lőtte 6 méterről a léc alá, 3-0.

Jók: Juhász, Pozsár, Obot, Leucuta, Randelovic, ill. Fótyik, Maicon, Menougong.

Dajka László: – Nehezen indultunk be, de utána már voltak nagyon jó időszakok melyek a közönséget is szórakoztatták. Örülünk a győzelemnek.
Kiprich József: – Az első félidőben partiban voltunk, azonban a játékrész vége előtt egy buta hibából gólt kaptunk, majd a szünet után újabb két hiba után növelte előnyét a Békéscsaba. 2-0 után két óriási helyzetet kihagytunk, egyenlíthettünk is volna.