A nagyszünet után nagyot alakított a remek Diósgyőr

Miskolc – A hatodik helyezett a másodikat fogadta kedden este a női kosárlabda NB I-ben és az előbbi nyert.

A csapatok az élvonal 15. fordulója keretében a miskolci városi sportcsarnokban – a hét eleji időpont ellenére – a már megszokott szép számú közönség előtt csapott össze.

DVTK-Gyor-07-aj

Domináltak a hazaiak

Két elrontott dobás után két eredményes győri támadás jött (2. perc: 0-4), de Horti 2 plusz 1-es kombinációval hamar szépített, majd eladta a labdát és kicsit durcáskodott a parketten. Emberfogásos védekezést alkalmaztak a csapatok és ez a diósgyőrieknek ment jobban, Brewer könnyen leszakadt és pillanatok alatt öt pontot hozott össze (4. perc: 8-4). A vendégek apróságai inkább távolról próbálkoztak, a hazai palánk alatt nem jutottak szóhoz a magasságban és testsúlyban is sokkal jobban álló piros-fehérekkel szemben. Szorgalmas személyi hibagyűjtést követően két cargós támadásban összeütközött (ilyet ritkán lehet látni ebben a sportágban), aztán Brewer elcsent egy átadást és meg sem állt vele a gyűrűig. Könnyű ziccerek, és fektetett dobásokból elért duplák kerültek a jegyzőkönyvbe, majd védő- és támadó lepattanókat kapart össze a DVTK. A 8. percben Horváth K. megsérült, letámogatták a pályáról, aztán Jovanovic lépett be a gyűrű alá, de nem tette fel a szemüvegét, így elnézte a négyszöget. Az UNI Győr csak az első szünet előtt drótozta újra össze magát, így csak négy ponttal állt vesztésre (18-14).

DVTK-Gyor-12-aj

Oktatófilmbe illően

A méregzöldben labdázgató CMB gárdája szívósan küzdött és az egyenlítésért támadott és Chaney triplája a fordítást jelentette számukra (13. perc: 20-21). Ebben az időszakban a diósgyőriek homályokra is képesek voltak, pontokra viszont nem. Az angyali nyugalommal kormányzó diósgyőri edzői team gyorsan időt kért, nagy baj persze nem akadt, a két pontos hátrányt ki lehetett bírni. Brewer félhoroggal alakította ikszre az állást (14. perc: 22-22), majd emberrel együtt dobott egy duplát. A ,,körtében” ment a kiszorítósdi, miközben Szécsi látványos légszerelése televíziós oktatófilmbe illően csodálatosra sikeredett. Egyik alakulat sem tudott meglépni, köszönhetően az elidegeskedett dobásoknak és az eladott labdáknak. Jött egy-két támadó fault (a játék hevében ezt is illik elkövetni a kosárlabdában), aztán pontmentes támadások gördültek a pályán, bár ez a védőmunka hatékonyságát dicsérte. A ,,nép” megtalálta a játékvezetőket, ettől persze még nem fordult meg a kocka (20. perc: 26-27).
DVTK-Gyor-18-aj

Reális volt

A nagyszünet után Likhtarovich triplával egyenlőre alakította a táblát (29-29), és ezzel jót tett csapatának: a DVTK robbantott, és úgy rohanta le ellenfelét (24. perc: 36-29), hogy a Győr azt sem tudta, hol van. A nézők rögtön ájuldoztak, de korán tették, mert a kisalföldiek gyorsan összekapták magukat (26. perc: 38-36). Jovanovic ugrott a legmagasabbra, begyűjtött néhány labdát, Laklóthék támadóidejét meg ledudálta a zsűri. Jól hajtott az Aluinvent, akcióikat is jól pumpálták Czankék, így alacsonyabb vérnyomással várhatták az utolsó felvonást.

Ebben a diósgyőrieknek a győriek mellett az órát is figyelniük kellett (32. perc: 48-38). A vendégek leültek, csak vacakoltak a pályán, bár a miskolciak is takaréklángra kapcsoltak. A hajrában Völgyi Pétert kért időt, hevesen rajzolt, de játékosai nem vették meg a munkáját. Végül két számjeggyel kezdődött a különbség és ez hűen tükrözte a játék képét.

-Kolodzey Tamás-

Aluinvent-DVTK – CMB Cargo Uni Győr
60-49 (18-14, 8-13, 19-11, 15-11)

Miskolc, 1200 néző. V.: Kapitány, Frányó, Pozsonyi.

Aluinvent-DVTK: Horváth B. (-), Czank (3/3), LIKHTAROVICH (10/6), BREWER (16/6), Horti (5). Csere: Rasheed (2), JOVANOVIC (15), SZÉCSI (9/3), Hodges (-). Vezetőedző: Miguel de Jesús López Alonso.
CMB Cargo UNI Győr: Radocaj (11/3), Horváth K. (-), Laklóth (4), Grigalauskyte (7), GOREE (13/3). Csere: Chaney (8/6), Horváth L. (6), Török Á. (-), Koch (-). Vezetőedző: Völgyi Péter.

Kipontozódott: Laklóth (38.).

Miguel de Jesús López Alonso: – Mindkét csapat keményen küzdött, így a meccs is kemény volt. Inkább a védekezés dominált, a támadások kevésbé sikerültek, ilyen van. Nagy fizikai erőfeszítéseket tettünk a sikerért, néhány gyors támadással elhúztunk, utána tartottuk kiharcolt előnyünket. Köszönjük szurkolóink buzdítását.
Völgyi Péter: – Gratulálok a hazaiaknak. Ilyen meccsre számítottam. A diósgyőrieknek a nagyszünet után volt egy jó időszaka, amikor elhúzott. Mi sajnos kevesen voltunk és ez látszott is. Hamarosan újra összecsapunk és nagyon kíváncsi leszek, hogy akkor miként alakul majd a játék.