A Liverpool 4-1-re nyert

Liverpool – A Premier League 31. fordulójának szombati nyitómérkőzésén a Liverpool hazai pályán, Peter Crouch vezérletével 4-1-re legyőzte az Arsenal labdarúgócsapatát.

A találkozót a Liverpool kezdte jobban, hiszen a 4. percben egy káprázatos támadást Crouch góllal fejezett be. Ezután is többet támadott a Pool, ám az AnfieldRoad közönségének a 35. percig kellett várnia az újabb hazai találatra. Ekkor egy beadást követően ismét Crouch volt eredményes.

A második félidőben is a vörösök akarata érvényesült, a 60. percben már 3-0 állt az eredményjelző táblán, miután Agger fejelt Lehmann kapujába. Az Arsenalnak sikerült szépítenie Gallas révén, de a 81. percben Crouch végképp szertefoszlatta az ágyúsok egyenlítési reményeit.