A legjobbakat keressük!

A tavalyi férfi felnőtt 3. helyezett, Ugrai Roland díját, egy korábbi DVTK- játékos, Oláh Ferenc vette át Uri Mariann megbízott főszerkesztőtől
A tavalyi férfi felnőtt 3. helyezett, Ugrai Roland díját, egy korábbi DVTK- játékos, Oláh Ferenc vette át Uri Mariann megbízott főszerkesztőtől - © Fotó: ÉM
Miskolc – Az Észak-Magyarország és a Borsod Online az idén is meghirdette az Év sportolója szavazást.

Lapunk, az Észak-Magyarország olvasói és a www.boon.hu internetes portál látogatói dönthetnek arról, hogy kik legyenek a 2018-as esztendő legjobb megyebeli sportolói, csapatai, edzője – kétfordulós szavazás útján. A játékot hét kategóriában hirdettük meg: a felnőtteknél a legjobb férfi, női sportolókra és csapatra, utánpótlás vonalon szintén a nemek legjobbjaira (leány, fiú), valamint csapatra lehet szavazni, továbbá a legjobb edzőt is keressük.

Játékunk során – amolyan kezdő lépésként – szerkesztőségünk valamennyi kategóriában öt-öt sportolót, csapatot, szakembert jelölt arra a listára, amelyre első körben majd szavazni lehet (2019. január 4-től). De nem csak rájuk, a szerkesztőségünk által jelölt kategóriánkénti ötökre, ugyanis január 2-án, szerda éjfélig bárkinek lehetősége van arra, hogy további jelölteket állítson a Facebookon (www.facebook.com/eszakmo), vagy postai levélben, a lapunkból kivágott szelvényen (3526 Miskolc, Zsolcai kapu 3.), vagy e-mailben (verseny@eszak.hu).

Fontos tudnivaló, hogy kizárólag olyanokra fogadunk el jelöléseket, akik a 2018-as esztendőben valamelyik megyebeli sportszervezet színeiben sportoltak, edzősködtek.

ÉM


Borsod-Abaúj-Zemplén megye Év sportolója: 2018-as jelöltek

Utánpótlás leány

Bacsa Fanni (atlétika, Miskolci VSI)

Guzi Blanka (öttusa, Swimming PC)

Nagy Kinga (vívás, Diósgyőri VE)

Németh Luca (terepfutás, DTC-Nomád Terepfutó Suli)

Posta Réka, (kajak, Miskolci VSI)

Utánpótlás fiú

Lehmann Bence (triatlon, Tiszaújvárosi TK)

Lehmann Csongor (triatlon, Tiszaújvárosi TK)

Sejkoczki Dávid (grappling, Miskolci Ju Jitsu Egyesület)

Tóth Apor (cselgáncs, Miskolci VSC)

Vartnal Botond (íjászat, Haza- Húzó Hagyomány ETÍE)

Utánpótlás csapat

Avasi Gimnázium (leány torna, V-VI. korcsoport)

DVTK Akadémia (leány kosárlabda, U16)

DVTK (fiú labdarúgás, U17)

Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Miskolc (leány kosárlabda, IV. korcsoport)

Tiszaújvárosi TK (leány triatlon, junior-ifjúsági)

Felnőtt női

Gercsák Szabina (cselgáncs, DVTK-MJC)

Kovács Aliz (futsal, Miskolci Vénusz)

Mezővári Kinga (ökölvívás, Sárospataki TC)

Nemes Rita (atléta, Miskolci VSI)

Sztankovics Anna (úszás, Miskolci VSI)

Felnőtt férfi

Alex Bowen (vízilabda, PannErgy-Miskolci VLC)

Csóka Nándor (ökölvívás, M1Fitness)

Mészáros László (fekvenyomás, Miskolci VSC)

Spéth Norbert (muaythai, Vita Gym MK)

Viola Viktor (kajak, Diósgyőri KSC)

Felnőtt csapat

DVTK (női labdarúgás)

DVTK Jegesmedvék (jégkorong)

Miskolci Steelers (amerikai futball)

PannErgy-Miskolci VLC (férfi vízi­labda)

Vegyész RC Kazincbarcika (férfi röplabda)

Edz

Fázold Henrik (öttusa, Swimming PC)

Fórizs Sándor (női labdarúgás, DVTK)

Lehmann Tibor (triatlon, Tiszaújvárosi TK)

Daniel Oravec (röplabda, Vegyész RC Kazincbarcika)

dr. Sike József (vízilabda, Pann­Ergy-Miskolci VLC)



Sporthírek