A legjobbak közül a legjobbak – Megválasztották a megye futballcsillagait

Akt.:
A nyíregyházi Stella Rose étteremben adtuk át a díjakat focijátékunk győztesei közül Szilágyi Gábornak, Hornyák Marcellnek és Szabó Rolandnak.
A nyíregyházi Stella Rose étteremben adtuk át a díjakat focijátékunk győztesei közül Szilágyi Gábornak, Hornyák Marcellnek és Szabó Rolandnak. - © Fotó: Pusztai Sándor
Nyíregyháza – Öt kategóriában, az olvasók szavazatai alapján ítéltük oda a Kelet Futballcsillaga díjakat.

A tavalyi hó főleg nagyon messze van (és reméljük, az idei is még…), de már az előző, június elején véget ért futballbajnokság is. Valamennyi NB-s és megyei osztályban beindultak az új évad küzdelmei, de kedden kora délután egy picit visszaléptünk az időben, és a 2016–2017-es évad legjobbjait jutalmaztuk.

Hosszú idény, hosszú procedúra

Legalábbis azokat, akiket olvasóink (a Kelet-Magyarország, a kelet.hu és a Szabolcs Online tartalmakon) a legjobbnak láttak. Hosszú idényhez hosszú szavazási procedúra dukált, hagytunk időt eleget, hogy mindenki kellő szavazatot gyűjtsön a jelöltek közül.

A játék annyiban volt objektív, hogy az egyes osztályokban szereplő valamennyi csapat játékosai felkerülhettek a listára (az NB II.-esek öten, az NB III.-asok hárman, a megyei I. és II. osztályúak közül egy-egy futballista), aztán pedig beindulhatott a voksolás az újságból kivágott szelvényeken, avagy az interneten keresztül. Úgyhogy a legjobbak közül kerülhetett ki a legjobb, vagyis a legtöbb szavazatot gyűjtő.

Az új bajnokság már beindult, annak egyik következményeként voltak hiányzók a díjazottak közül.

Nem tudott útnak indulni

Az NB II.-es kategória győztese, a legutóbb még kisvárdai színekben játszó Cseri Tamás azóta már az élvonalbeli Mezőkövesdhez igazolt, és bármennyire is szeretett volna ott lenni a Stella Rose Étteremben tartott díjátadó gálán, kedden két edzést vezényelt a csapatnak Radványi Miklós edző, így a szombati, Honvéd elleni meccsen gólpasszal jelentkező támadó nem tudott útnak indulni.

Szívből kívánt gyógyulás

Tőle is rosszabbul járt a nyírgyulaji, tehát a megye egyben kategóriagyőztes Orosz Dániel, aki hétfő este – futsaledzésen – szenvedett súlyosnak látszó sérülést. Ha az hozzájárul a gyógyulásához – amit szívből kívánunk neki –, akkor tudjon róla az érintett: a jelenlévők őt is megtapsolták.

Az már jó előre biztos volt, hogy az NB III.-as kategóriában nyírbátori győztest avathatunk, mivel a harmad­osztályban az NYFC a szabolcsi csapat. A három jelölt közül Szabó Roland lett a befutó, de örülhetett egy csapattársa is: a házi gólkirály, Hornyák Marcell a Szabolcs Online közönségdíjasa lett.

A díjátadón jelen lévő Varga Zsolt, a Kelet-Magyarország napilap értékesítési és marketingvezetője is hangsúlyozta: sem túl-, sem pedig leértékelni nem szabad a díjakat. Ugyanakkor mindenki büszke lehet rá, akit jelöltek, azok is, akik pedig elnyerték, főleg.

A most beindult bajnokságban pedig újra harcba lehet szállni a közönségdíjakért – a mostani jutalmazottak között is van olyan, aki eddigi teljesítményével már erre utaló magatartást tett.

KM-BT


Végeredmény
Így szavaztak a Kelet-Magyarország olvasói

NB II.

Kisvárda Master Good: Cseri Tamás 106
Kisvárda Master Good: Fodor Ferenc 79
Kisvárda Master Good: Gosztonyi András 51
Kisvárda Master Good: Lucas Bertucci 36
Kisvárda Master Good: Rajczi Péter 35
Nyíregyháza Spartacus: Kártik Bálint 68
Nyíregyháza Spartacus: Kónya Márk 69
Nyíregyháza Spartacus: Rubus Tamás 68
Nyíregyháza Spartacus: Rudolf Gergely 103
Nyíregyháza Spartacus: Ur László 46

NB III., Nyírbátori FC

Szabó Roland 217
Hornyák Marcell 208
Bagi Ákos 155

Kelet Takarék megyei I. osztály

Baktalórántháza: Lakatos István 1094
Balkány: Vass Zoltán 138
Gyulaháza: Tóth Dávid 5
Ibrány: Esze Bence 3
Fehérgyarmat: Bátyi László 51
Mándok: Csáki Péter 102
Mátészalkai MTK: Pindzsula Péter 22
Nagyecsed: Ascsillán László. 6
Nagyhalász: Ladányi Dávid 37
Nyírgyulaj: Orosz Dániel 1113
Rakamaz: Majoros Ádám 42
Sényő-Carnifex: Makai István 3
Tiszavasvári: Tudja Dávid 77
Tuzsér: Zán Krisztián 20
Vásárosnamény: Illés Péter 39

Megyei II. osztály

Diamit csoport

Apagy: Hegedüs Levente 33
Gávavencsellő: Simkó Mihály 7
Geszteréd: Vass Gergő 1
Encsencs: Szilágyi Gábor 1025
Kállósemjén: Marozsán Zsolt 162
Kemecse: Bárány Tamás 50
Kótaj: Ferenczi Flórián 46
Levelek: Hajdú Gergő 1
Nagykálló: Málik János 7
Nyíribrony: Kriston Roland 170
Nyírlugos: Holló Zsolt 8
Ramocsaháza: Nagy Gábor 1
Rohod: Kézi Bertalan 1
Terem: Gaginas Dániel 1
Tiszadob: Kiss Norbert 3
Újfehértó: Kántor Tamás 3

Nyírerdő csoport

Ajak: Markos János 2
Demecser: Kiss Márk 32
Dombrád: Dávid Róbert 94
Fényeslitke: Lovas István 15
Kék: Hímer András 5
Ladányi TC: Kovács Dávid 28
Nyírkarász: Rákóczi László 38
Nyírmada: Danku Attila 73
Pátroha: Szitai Roland 10
Őr: Szabó Viktor 12
Tiszakanyár: Jánvári Dániel 33
Tiszaszentmárton: Koszta Zoltán 21
Újdombrád: Kernács János 79
Vaja: Kósa Gábor 4
Záhony: Sárközi Dávid 22

Kelet-Magyarország csoport

Beregdaróc: D. Pethe Krisztián 10
Csenger: Juhász Norbert 5
Csengersima: Juhász Péter 4
Kölcse: Sztáraszta Ferenc 14
Mérk-Vállaj: Bozsányi Sándor 23
Milota: Fóris István 12
Nagydobos: Szatlószki Tibor 5
Nábrád: Pásztor Zoltán 1
Nyírcsaholy: Mándi Pál 27
Nyírmeggyes: Balogh Levente 39
Szatmárcseke: Bakó Kristóf 100
Tarpa: Barta Ferenc 19
Tiszakóród: Juhász Sándor 32
Tisztaberek: Bencze Ákos 51
Tyukod: Berki Norbert 21
Vámosoroszi: Riskó Tibor 13








hirdet�s