A klubelnök emlékéért játszottak

Sárospatak – Ismét sikerült hazai pályán diadalmaskodnia a Sárospatak férfi kézilabdacsapatának az NB II-es bajnokság Észak-Keleti csoportjának 14. fordulójában lebonyolított mérkőzésen.

A hazai öröm nem volt felhőtlen: ezt a győzelmet a csapat a múlt héten tragikus hirtelenséggel elhunyt Kerchner Zoltán, a Sárospataki TC elnöke emlékének ajánlotta.

Pazar kapusteljesítmény

A hazai csapat fekete karszalaggal játszotta le a mérkőzést, amelynek kezdése előtt egyperces néma felállással adóztak a játékosok és a nézők a 36 éves korában elhunyt Kerchner Zoltán emlékének.

A mérkőzés első négy percében nem született gól és az elsőt is a vendégek szerezték. Ettől magukhoz tértek a patakiak és Durst gyönyörű ejtése adta meg a jelet az első nagy meneteléshez, amelynek eredményeként öt perc alatt már 5-1 állt az eredményjelzőn. A vendégek próbálkoztak, de vagy a hazai védelem zárt nagyon jól, vagy Simon állta útját a lövéseknek. Az első játékrészben a hevesiek még hetesből sem tudtak betalálni, mert Simon mindkét alkalommal remek érzékkel hárította a büntetőt. A félidő lefújása előtt 13-7 állt az eredményjelzőn, amikor emberhátrányból szépített a Gyöngyössolymos.

Pár perc henger

A második játékrész Kovács parádéjával kezdődött. 15-8-nál már a nyolcadik találatát szerezte a balkezes játékos, ráadásul ekkor kettős emberelőnybe is került a hazai csapat. A hazai henger azonban érthetetlenül ekkor megtorpant, a védekezés is szellősebbé vált, a gyöngyössolymosiak pedig megérezték a lehetőséget és 17-14-re felzárkóztak. Ekkor Kovács büntetőt hibázott, de talán éppen ez rázta fel a hazai csapatot, mert Durst ismét a szélről szerzett egy pazar gólt, majd Czili beállóból magával ragadva védőjét növelte ismét megnyugtatóra a két csapat közötti különbséget. Pár perccel később Kovács találata ismét visszaállította a két csapat közötti legnagyobb különbséget (22-14). Ekkor még öt perc volt hátra, így nagy meglepetést már nem lehetett sejteni. Nem is született, csak az első félidő végének koreográfiájához hasonlóan a gyöngyössolymosiak a lefújás előtt nem sokkal kettős emberhátrányból szereztek gólt, amelyre még született egy válasz.