A kiállításra már nem volt ellenszer

Halidou Douva
Teljesen egyenrangú partner volt Zalaegerszegen a DVTK, Douva góljával sokáig 1-1 volt az állás. Azonban Farkas Norbert kiállítása után könnyedén érvényesítette a ZTE létszámfölényét.

A mérkőzés lefújása után újra feltartották a diósgyőri szurkolók a mérkőzés elején már látott kiírást Vámosinak a levonuláskor (Értékes Csaba utálunk!).

90+2. perc: Végetért a találkozó, ZTE-DVTK 4-1.

90.perc: Letelt a rendes játékidő, kettő perc a hosszabbítás

88.perc: Továbbra is támad az Egerszeg, a diósgyőrieknél  Douva magára hagyatottan játszik elől.

A kiállítás teljesen eldöntötte a mérkőzést, Farkas leküldése után a DVTK-nak már pillanatai sincsenek.

84.perc: Egy jobb oldali beadást Davidov megcsúsztatott és Vulin Lovre a hálóba fejelt, 4-1.

80. perc:Lakatos 16-oson belüli lökése után megítélt 11-est Waltner a kapu közepébe lőtte, ezzel 3-1 a hazaiaknak.

79.perc:Diósgyőri csere Sipeki helyett Rebecsák.

76. perc:Davidov lőtt 19 méterről magasan a kapu felé.

72. perc: A 16 os bal oldaláról Diawara célozta meg laposan a kapu közepét, Köteles védett.

65. perc: A visszatérő Tóth Norbert szöglete után Waltner Róbert fejelt a kapu jobb oldalába, 2-1.

64. perc: Koplárovics helyett Diawara a ZTE-ben

Közjáték: Tóth Norbertnek véres lett a meze és az öltözőből hoztak neki új dresszt, eddig nincs is a pályán.

Nagyon beszorult ezekben a percekben a Diósgyőri VTK.

63.perc: Dudic hatalmas lövést eresztett meg a kapu bal oldala felé, de Köteles ismét bravúrral hárított.

62. perc: Megfogyatkozott a Diósgyőr: Farkas Norbertet a Tóth Norbert elleni szabályítalansága miatt állította ki Szabó Sándor. Pajkos János erre reagálva lehozta a támadó Simont és helyette a védő Kállait állította a csapatba.

60.perc: Tóth Norbert szöglete után egy gólba taró fejest Köteles hihetelen bravúrral tornázott ki a léc alól.

59.Perc: A diósgyőri térfélen a kezdőkör közelében Douvát buktatta Polgár, amely sárgát ért.

58.perc: Továbbra is meddő egerszegi támadások, amelyek eredménytelenek.

A második játékrészben is a ZTE a kezdeményezőbb, a DVTK védekezik és kontrákból próbál veszélyeztetni.

53.perc: A szurkolók által sokat kritizált Vámosi a meccs folyamán sokadszor mentett remekül.

49.perc: Douvával szabálytalankodtak a kaputól 23 méterre. Vámosi tekerte kapura a labdát, melyet a a bal alsó saroknál másodjára hárított Babalj.

47.perc: Egy bal oldali egerszegi beadást Fodor mentett szögletre, amely szerencsére veszélytelen volt.

46.perc: A DVTK kezdte a második félidőt. A szünetben nem volt csere.

Vége az első félidőnek,nem volt hosszabbítás, az állás 1-1.

45. perc: Szabadrúgáshoz jutott a ZTE a kaputól 20 méterre. Davidov 3 méterrel a kapu fölé lőtt.

44.perc: Jobb oldalról érkezett egy veszélyes egerszegi beadás, szerencsére mindenki felett átszállt.

39. perc: Egy zalai szabadrúgás után Tóth Norbert lőtt 20 méterről magasan a kapu felé.

38. perc: Sipeki ugratta ki Simont, de a Babalj kivetődött elé és megszerezte a labdát.

36. perc: fél pályáról egy hosszú kiugratás Douvát találta egyedül, aki 16-os bal oldaláról a bal alsó sarok mellé lőtt

35. perc: Douva ezúttal a bal oldalról adott középe és az érkező Lakatos 16 méterről perdített a jobb kapufa mellé

33. perc: Újra Pekic, hasonlóan , mint a vezető gólja előtt, a 18 méterről lőtt, de most szerencsére a jobb sarok mellett hagyta el a labda a játékteret.

Fél óra elteltével el lehet mondani, hogy a zalaegerszegi mezőnyfölény ellenére a Diósgyőr egyenrangú pertnere a hazaiaknak, sőt kontrákból gyakran gondot is okoznak.

30. perc: Kiszabadult a DVTK a szorításból és egy kontra végén Douva kanyarított jobbról középre, de a hazazaiak kapusa megszerezte a játékszert

Az egyelítő gól után támadnak a hazaiak, de a diósgyőri védők hősiesen védekeznek.

28. perc: Egyenlített a DVTK: Douva cselezgetett a 16 oson belül és 8 méterről a hosszú bal sarokba lőtt laposan, 1-1.

27. perc: Koplárovics ugrott ki, a bal szélen, de az ígéretes akciót lesen állította meg a játékvezető.

A zalaegerszegi vezetés ellenére a félszáz diósgyőri szurkoló lankadatlanul bíztatja a most debütáló idegenbeli (fekete) mezben játszó miskolciakat.

24. perc: Sipeki 23 méterről vállalkozott lövésre, sajnos ez is felé ment.

20. perc: Lakatos 18 méterről veszélyeztetett, a kapu jobb felső sarkánál hagyta el a labda a játékteret.

18. perc: Pekic 16 méterről eleresztett lövése után a labda a diósgyőri kapuban kötött ki, 1-0

14. perc: A vendégek tizenhatosán belül járt a labda, de a nagy helyzet végén a labda Köteles kezében halt el.

10. perc: Koplárovics távoli lövése kerülte el a DVTK kapuját.

8. perc: Fodor szabálytalansága után a ZTE szabadrúgását Tóth Norbert rúgta a sorfalba.

4. perc: Túl vagyunk az első hazai helyzeten, Waltner szerencsére nem tudott kapuba találni. Az ellentámadásban válaszolt is a DVTK: Douva beadása után szögletet rúghatott a Diósgyőr.

A kezdés előtt a piros-fehér szurkolók fejezték ki ismét ellenszenvüket Vámosi Csabával szemben (emlékezetes, egy régi, Kispest színeiben szerzett gól utáni “ünneplés” miatt áll fenn az ellentét).

Labdarúgó NB I., 3. forduló:

Zalaegerszegi TE – Diósgyőri VTK 4-1 (1-1)

Zalaegerszeg. 4000 néző. Jv.: Szabó Sándor (Kispál Róbert, Szalai Zoltán)
ZTE: Babalj – Dudic, Polgár, Miljatovic, Vulin – Tóth N., Máté, Koplárovics, Davidov – Waltner, Pekic. Vezetőedző: Slavko Petrovic
DVTK: Köteles – Farkas N., Vámosi, Hegedűs, Elek – Lakatos, Vitelki, Sipeki, Fodor – Simon, Douva. Vezetőedző: Pajkos János

Csere: Simon helyett Kállai a 63., Koplárovics helyett Diawara a 64., Sipeki helyett Rebecsák a 79., Tóth N. helyett Majoros a 86. percben.
Gólszerző: Pekic 18. (1-0), Douva a 28. (2-0), Waltner 65. (2-1), Waltner (11-esből) a 80. (3-1), Vulin a 84. (4-1) percben.
Sárga lap: Polgár az 59., Lakatos a 80., Davidov a 82. percben.
Kiállítva: Farkas N. a 62. percben