DVTK Jegesmedvék: A harmadik felvonásban négy gólt is szereztek

Miskolc - Belgrádban diadalmaskodott a DVTK Jegesmedvék Mol Ligás hokicsapata.

A szombat esti mérkőzés puhatolózó játékkal kezdődött, majd a 8. percben „elcserélte” magát a vendégcsapat, egyszerre hat mezőnyjátékos volt a jégen és ennek két perces kisbüntetés lett a vége, a hazaiak pedig éltek a lehetőséggel, Turcotte révén emberelőnyben szerezték meg a vezetést (1-0). Nem sokáig vezettek a szerbek, a 10. percben ugyanis a fiatal Sági közelről egyenlített (1-1). Hetvenkilenc másodperccel később Johnston – amikor együttese emberfórban játszott – már a Macikat juttatta előnyhöz (1-2).

Átvették a vezetést

Az első szünet után a semmiből egyenlítettek a belgrádiak: Filipovic lövése a lábak alatt jutott a kapuba (2-2). A 31. percben Bjelogrlic és Tóth A. kakaskodott, mindketten kaptak 2-2 percet a lehiggadásra. Ezt követően 2×2 percig öt vendég-mezőnyjátékos tartózkodott a jégen négy hazaival szemben, de Hajóséknak nem sikerült bevenniük a kaput, sőt mindössze 37 másodperccel a második harmad vége előtt Turcotte ismét jeleskedett (3-2), így meglepetésre déli szomszédaink mehettek előnnyel az öltözőbe. A vendégek nagy erőfeszítéseket tettek az egyenlítésért és fáradozásaikat a 46. percben siker koronázta: Sági átadását Galanisz helyezte a kapuba (3-3). A 48. percben már a piros-fehérek vezettek, megint Sági talált a kapuba (3-4).

Remek volt a hajrá

Az 53. percben a HC Beograd Sabados révén még egyenlített (4-4), de innentől kezdve már csak a vendégek voltak a jégen. A hosszú sérüléséből felépült Ritó remek góllal tért vissza az 54. percben (4-5), majd 5 másodperccel a vége előtt Tóth A. az üres kapuba ütötte a korongot (a belgrádiak ugyanis levitték kapusukat annak érdekében, hogy egy mezőnyjátékossal többen legyenek), így beállította a végeredményt (4-6).

ÉM-KT

HK Beograd – DVTK Jegesmedvék

4-6 (1-2, 2-0, 1-4)

Belgrád, 100 néző. V.: Wolf, Fazekas (Muzsik, Ferencz).

HK Beograd: Trifonov – Anic, Brkusanin, Vucurevic (1), Filipovic 1 (1), Turcotte 2 (1) – Crnogorac (2), Arvay, Despotovic (1), Bjelogrlic, Saliji – U. Novakovic (1), Podunavac, Kerezovic (1), P. Novakovic, Sabados 1 – Zwick, Glavonjic, Vukicevic – Rankovic (cserekapus). vezetőedző: Christer Dreberg.

DVTK Jegesmedvék: Kiss B. – Láda B. (1), Leppanen, Pavuk (2), Galanisz 1 (2), Ritó 1 – Gőz, Vojtkó, Popovics, Hajós, Tóth A. 1 – Cianfrini, Kuqali (1), Johnston 1 (1), Miskolczi (1), Sági 2 (1) – Laczkó, Szopos, Albert T. (1) – Adorján (cserekapus). Vezetőedző: Douglas Bradley.

Kiállítások: 12, ill. 14 perc.

Christer Dreberg: – Sajnálom a vereséget. A játékosok elképesztő erőről tettek tanúbizonyságot, szépen fejlődnek. Kétszer is vezettünk, hibáink azonban sokba kerültek. Csak előre tekintünk, miközben tovább dolgozunk a védekezésünkön.

Douglas Bradley: – Szoros mérkőzésre számítottam és az is lett belőle. Mivel mindkét csapat játszott előző este, ezért fáradtak voltak a fiúk itt is, ott is, és ez látszott az iramon. Büszke vagyok a játékosokra: csapatként sikerült a magunk javára fordítani a mérkőzést.