A Jameson CineFest szerdai programja

Akt.:
A Jameson CineFest szerdai programja
Miskolc – Tíz napon át Miskolc a „mozi fővárosa” a 11. Jameson CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál jóvoltából. Soha ennyi filmet nem vetítettek még mint az idén. A fesztivál programjai ingyenesen látogathatók. Íme a szerdai kínálat!

Szeptember 17, szerda

15:30 – Béke terem
Információs vetítés
10. Fesztiválok Találkozója
8.blokk
RIFF – ROME INDEPENDENT FILM FESTIVAL
(Italy) 70 min (ENG)

16:00-00:00 Jameson Lounge
coffee & drink & lounge music

16:00 – Premier Nagyterem
Információs vetítés
Sundance Channel válogatás
YA NE VERNUS / I WON’T COME BACK (2014)
D: Ilmar RAAG
Cast: Andrey Astrakhatsev, Olga Belinskaya, Vika Lobacheva
(Kazakhstan/Russia/Estonia/Finland/Belarus) 110 min

17:00 – Ismétlés Uránia terem
Nemzetközi versenyprogram / Jameson nagyjátékfilm kategória
PARTY GIRL (2014)
D: Marie AMACHOUKELI-BARSACQ
Cast: Angélique Litzenburger, Joseph Bour, Mario Theis
(France) 96 min

17:00 – Béke terem
Információs vetítés
10. Fesztiválok Találkozója
9.blokk
FILMTETT VÁLOGATÁS
(Romania/Hungary) 38’

18:00 – Premier Nagyterem
Nemzetközi versenyprogram / Jameson nagyjátékfilm kategória
PLEMYA / THE TRIBE / A TÖRZS (2014)
D: Miroslav SLABOSHPITSKY
Cast: Grigoriy Fesenko, Yana Novikova, Rosa Babiy
(Ukraine/Netherlands) 130 min
Ismétlés: 09.18. 22:30 Uránia

18:00 – CINEFEST DOKUMENTUMFILM MASTER CLASS Béke terem
Információs vetítés
ELADÓ REMÉNYEK
D: Felméri CECÍLIA
(Romania/Hungary) 52 min

19:30 – CINEFEST DOKUMENTUMFILM MASTER CLASS Béke terem
Információs vetítés
BAG BLIXENS MASKE
D: Morten HENRIKSEN
(Denmark) 54 min

19:00 – Premier Uránia terem
Nemzetközi versenyprogram / Kisjáték- és kísérleti filmek
4.blokk – 104 min.
Ismétlés: 09.18. 21:00 Béke
1. HÉROS / HERO / HŐS
D: Benoit MARTIN (France) 21:30 min
2. OBJECTS IN MIRROR ARE CLOSER THAN THEY APPEAR / A TÜKÖRBEN LÁTHATÓ DOLGOK KÖZELEBB VANNAK, MINT GONDOLNÁ
D: Alexandru CAPATOIU
(Romania) 10:16 min
3. FOREVER AFTER / MINDÖRÖKKÉ
D: Charlotte SCOTT-WILSON
(Netherlands) 15:00 min
4. BIRTHDAY PRESENT / SZÜLETÉSNAPI AJÁNDÉK
D: Guy LICHTENSTEIN
(Austria) 25:58 min
5. GALIA
D: Raphaël BAUDET
(Belgium) 15:12 min
6. MAREA / TIDES / HULLÁMOK
D: BREIER Ádám
(Cuba) 15:10 min

19:00 – After party Helynekem
CINEMA SLAM Slam Poetry verseny

21:00 – Premier Nagyterem

Nemzetközi versenyprogram / Jameson nagyjátékfilm kategória
ZERO MOTIVATION / ZÉRÓ MOTIVÁCIÓ (2014) (Israel/France) 100 min
D: Talya LAVIE
Cast: Dana Ivgy, Nelly Tagar, Shani Klein
Ismétlés: 09.18. 15:00 Uránia

21:00 – Premier Uránia terem
Nemzetközi versenyprogram / Animációs filmek
1.blokk – 70 min
Ismétlés/Repetition: 09.18. 19:30 Béke
1. AROSAKE CHINIYE BABA / DAD’S FRAGILE DOLL / APU TÖRÉKENY KIS BÁBJA
D: Ali Zare GHANATNOWI
(Iran) 15:00 min
2. CODA
D: Alan HOLLY
(Ireland) 09:00 min
3. CROCHET NOIR / HORGOLT KRIMI
D: Jessica HARRIS
(Australia) 7:59 min
4. HITLER RELODEAD / HITLER ÚJRAtÖLtVE
D: Tobias BIESEKE
(Germany) 17:00 min
5. HOTZANAK, FOR YOUR OWN SAFETY / SAJÁT BIZTONSÁGUNK ÉRDEKÉBEN
D: Izibene ONEDERRA
(Spain) 05:11 min
6. IOA
D: Gabriel MÖHRING
(Switzerland) 02:12 min
7. ROB ’N’ RON / ROB ÉS RON
D: Peter SMITH
(Denmark) 3:42 min
8. SHOOT / ENNEK LŐTTEK
D: Rory CONWAY
(Ireland) 3:40 min
9. I GOT NEIGHBOURS / VANNAK SZOMSZÉDAIM
D: VARGA Petra
(Hungary) 03:42 min
10. PAPÍRVILÁG / PAPERWORLD
D: RUSKA László, RINGEISEN Dávid
(Hungary) 02:30 min

21:00 – Ismétlés Béke terem
Nemzetközi versenyprogram / Kisjáték- és kísérleti filmek
International competition
3.blokk – 96 min.
Ismétlés/Repetition: 09.17. 21:00 Béke
1. ZIMMER OHNE AUSSICHT / ROOM WITHOUT A VIEW / SZOBA KILÁTÁS NÉLKÜL (Switzerland) 10:07 min
D: Johannes BACHMANN
2. QANIS
D: Reda MUSTAFA
(France) 22:26 min
3. WO WIR SIND / WHERE WE ARE / HOL VAGYUNK
D: Ilker ÇATAK
(Germany) 14:00 min
4. PLAITED BRAID / HAJFONAT
D: Reut Dagbar AJAMI
(Israel) 13:32 min
5. 5 TROPOI NA PETHANEIS / 5 WAYS TO DIE / A HALÁL 5 MÓDOZATA
D: Constantina Daina PAPADAKI
(Cyprus) 15:03 min
6. PROVINCIA
D: KÁRPÁTI György Mór
(Hungary) 20:00 min

22:30 – Ismétlés Uránia terem
Nemzetközi versenyprogram / Jameson nagyjátékfilm kategória
DER ANSTÄNDIGE / THE DECENT ONE / A MEGFELELŐ EMBER (2014)
D: Vanessa LAPA
Cast: Tobias Moretti, Sophie Rois, Antonia Moretti
(Austria/Israel) 94 min

23:00 – Premier Nagyterem
Nemzetközi versenyprogram / Jameson nagyjátékfilm kategória
VIS-Á-VIS (2013) (Croatia) 81 min
D: Nevio MARASOVIC
Cast: Rakan Rushaidat, Janko Volaric Popovic,
Ismétlés: 09.18. 17:00 Uránia

18:00 – Béke terem
Iránytű Dokumentumfilmes Szakmai Napok filmjei



Éva, a nap szépe

Éva mottója: A világ mindig vidámabbnak látszik egy mosoly mögül!
tovább »






hirdetés

Ajánlott Cikkek