2017.01.16. 10:29

MVLC: Újabb lépéssel nagyon közel kerültek a nyolchoz

Miskolc - Idei első bajnoki találkozóját megnyerte a miskolci élvonalbeli pólócsapat.

A férfi OB I „tavaszi” nyitányán, a 10. fordulóban szombaton Kaposvárott szállt vízbe a PannErgy-MVLC gárdája. Az esélyek a borsodiak felé billentek, hiszen eddig még nem kaptak ki a somogyiaktól, valamint a táblázaton is előrébb álltak riválisuknál. A találkozó ennek megfelelően indult: Vadovics, valamint Milicic kétgólos vezetéshez juttatta a vendégeket (0-2). Berta büntetőből szépített, majd Hegedűs és Bowen is a kapufát találta telibe. Nem sokkal ezután kontrát fújtak a bírák a miskolciaknál, jól megúszott a KVK, s Vindisch élt is a lehetőséggel (2-2).

Nagy bombák

A második negyed első igazán fontos momentuma a Patakinak megítélt 5 méteres volt Lukács Á-val szemben, melyből Kovács O. be is vágta a labdát a látogatók kapujába (3-2). Mint utólag kiderült, a Kaposvár ekkor vezetett utoljára a találkozón, bár ekkor még sok volt vissza a mérkőzésből.

A hosszú MVLC-gólcsendet Hornyák zárta le, aki a kapus feje felett lőtt a hazai kapuba (3-3). Egy-egy nagy bombát mutatott be Vadovics, aztán Bowen, ezek szemre is remekbe szabott megmozdulások voltak, ám Varga kihasznált egy emberelőnyt (4-5). A félidőig még a hosszú sérüléséből felépült, bajnokin eddig ezért még nem játszó Szabó R. is beköszönt, balról „tüzelt” a hosszú sarokba (4-6). A hosszú pihenőről visszaérkezve Juhász-Szelei csökkentette csapata hátrányát, majd nagyjából a felvonás felénél Dobos második kísérlete már célt ért (6-6).

Persze, hogy a klasszis center, Misic azonnal elmozdította a holtpontról alakulatát, olyannyira, hogy beindult a PannErgy-MVLC. A dr. Sike József gárda megkapta második ötméteresét, amit Halek belőtt (az elsőnél, 5-6-nál Bowen rontott), kezdte fizikálisan uralni a csatát a vendégcsapat, amely Vadovics és Bowen löketével (6-10) a harmadik negyed végére eldöntötte a pontok sorsát.

Több jó teljesítmény

Az utolsó menetben megszerezte zsinórban ötödik gólját is az MVLC, Misic határozottan és szépen mozgott középen, amire jött Vindisch találata, amely már csak amolyan szépségtapasz volt (7-11). A Kaposvár kedvét vesztette, míg a vendégeknél volt erő, kapusteljesítmény, illetőleg több jó mezőnyjátékos-produkció is, a „mezőny legjobbja” címen a negyedszer is hálót rezegtető nagy ígéret Vadovics (7-12), valamint az ezúttal is kiváló formát mutató Misic (7-13) osztozott.

A miskolci együttes ezzel a sikerrel megőrizte harmadik helyét a csoportban és újabb nagy lépést tett afelé, hogy a középszakaszt majd a legjobb nyolcban kezdje.

Kaposvári VK – PannErgy-Miskolci VLC

7-13 (2-2, 2-4, 2-4, 1-3)

Kaposvár, 150 néző. V.: Rubos, Fodor R.

Kaposvár: Krémer - Kovács O. (1), ifj. Berta (1), Pataki (-), Varga Zs. (1), Vindisch (2), Juhász-Szelei (1). Csere: Dobos D. (1), Palotás (-), Hegedűs B . (-), Polovics (-). Játékos-edző: Szécsi Zoltán.

MVLC: Csoma - Vadovics (4), Bowen (2), Jakab D. (-), Misic (3), Milicic (1), Halek (1). Csere: Hornyák (1), Miklós L. (-), Szabó R. (1), Szedmák (-), Lukács Á. (-), Lukács D. (-). Edző: dr. Sike József.

Gól/emberelőnyből: 7/1, ill. 9/2.

Gól/ötméteresből: 2/2, ill. 2/1.

Szécsi Zoltán: – Amíg foghíjas csapatunk bírta szuflával, addig keményen tapadtunk a Miskolcra. A meccs végére sajnos kipukkadtunk.

dr. Sike József: – Ezen a fellépésen inkább nekünk volt veszíteni valónk. A hat gólos különbség nem tükrözi hűen azt a nagy harcot, ami a medencében folyt. A mérkőzés második felében jobban „sültek” a mi dolgaink, azok, amiket gondoltunk, amikben előzetesen bíztunk.