A Diósgyőrt repítette a gőzös

Miskolc – Fölényes győzelmet aratott az Aluinvent-DVTK NB I-es női kosárlabdacsapata.

Villámrajtot vett a két gárda: Rasheed duplájára hármassal válaszolt a vendégcsapat, ennyihez mindössze 25 másodperc kellett. Letámadott a DVTK, majd emberfogásos védekezést alkalmazott. Újabb triplát ért el a Pécs, sőt a vendégek összes középtávoli kísérlete is bement (3. perc: 4-9). Következett néhány „találomra” eldobott hazai labda, aztán pozíciós játékra váltottak a hazaiak. A 4. percben Szécsi pazar labdát adott az üresbe futó Czanknak, aki szintén remekül fejezte be az akciót.

Pécsi triplák

Az 5. percben Engelman triplája is beszédült: ritkán fordul elő az élvonalban, hogy ilyen rövid idő alatt mindhárom távoli célzás a gyűrűben landoljon. A vendégek 8-12-nél kértek időt, ennek oka látszólag nem volt, mesterüknek sikerült is kizökkentenie csapatát az addigi kerékvágásból, hiszen Jovanovic ziccerével 14-12-re alakult az állás. Megint jöttek a hármasok és a gyakori cserék. A védőlepattanókat a diósgyőriek összekaparták, de a pécsi tempók blokkolására már nem értek oda.

aluinvent_dvtk_pinkk_07

A második harmad elején nagyon elkapta a fonalat az Aluinvent gárdája, melynek tagjai, amit csak lehetett, értékesítettek (12. perc: 28-21). A piros-fehérek gyorsítottak, míg a vendégek egyéni próbálkozásai fennakadtak a tömörülő diósgyőrieken. A 14. percben indokolttá vált a baranyai játékmegszakítás, ennek hatása azonban nem jelentkezett. A 16. percben Bach oktatófilmbe illően kivitelezett hármasa olyan ívben jutott a gyűrűbe, hogy szinte a háló sem rezdült meg. A 18. percben Czank kihagyhatatlan ziccert hagyott ki, de Horváth B. 3+2-es kombinációval növelte csapata előnyét. Miguel de Jesús López Alonso jól keverte kártyáit, a nagy szünetig már csaknem minden embere megjárta a pályát és a csapatok közötti 18-as különbség nyugodt második szakaszt ígért.

aluinvent_dvtk_pinkk_05

Elszívták a levegőt

A 22. percben 60-36-ot mutatott a tábla, és ez a vendégeken kívül mindenkinek tetszett. A diósgyőriek helyenként belehaltak a szépségbe, ezt is megtehették, mert a Pécs teljesen szétesett. A DVTK egy támadást olykor háromszor is megismételhetett, ugyanis ekkor már a támadólepattanók is az övéké lettek. Ebben a negyedben akadtak pontmentes percek, sőt Prahalis még szándékos hibát is megengedhetett magának, hiszen semminek nem volt jelentősége. Tomlinsonék védőmunkáját is dicsérhettük, elszívták a levegőt a vendégjátékosok elől. A negyedik negyed minden mindegy alapon zajlott. Idegeskedni nem kellett, csak gyakorolni, a következő mérkőzésekre hangolni. Dobóedzést láttunk, aki megkapta a labdát és nem volt körülötte senki, már célzott is, több-kevesebb sikerrel. A 36. percben Prahalis rosszul esett, alig tudott felállni, végül a saját lábán hagyta el a játékteret és később visszatért. Járt a taps, ezt megszolgálták a hazaiak, akik a hajrában technikai bravúrok bemutatására törekedtek. Prahalis a ritkaságszámba menő pincérdobással is kirukkolt, Tomlinson pedig légszereléssel köszönt el a nézőktől. Ezen a meccsen a DVTK vonatát repítette az egykori legendás 424-es gőzmozdony, a pécsieknek csak a statisztaszerep jutott.

121-en Kövesdről

A meccset ingyenesen nézhették meg azok a szurkolók, akik jegyet váltottak a Mezőkövesden rendezett DVTK – MTK Budapest NB I-es labdarúgó-mérkőzésre. Szabó István, az Aluinvent-DVTK technikai vezetője elmondta, hogy 121-en siettek haza a matyóvárosból, hogy a kosaras hölgyeket biztassák.

ÉM-KT

Aluinvent-DVTK – PINKK-Pécsi 424
83-58 (20-21, 31-12, 17-11, 15-14)

Miskolc, 1100 néző. V.: Ádám J., Menyhárt, dr. Varga.

Aluinvent-DVTK: Horváth B. (5/3), Czank (3), Rasheed (11/3), Szécsi (7/3), JOVANOVIC (15). Csere: PRAHALIS (15/3), TOMLINSON (11), Bach (6/3), Ruffin-Pratt (6), Győri (-), Adamecz (4). Vezetőedző: Miguel de Jesús López Alonso.

PINKK-Pécsi 424: Engelman (7/3), Ristic (6/6), Benke (2), Sarok (9/3), BOZÓKI (13/3). Csere: Szabó D. (3/3), Kovalcsik (7), Sánta (2), Ruják (2), Zsilinszky (-), Martonosi (3), Markovic (4). Vezetőedző: Halmai Gábor.

Miguel de Jesús López Alonso: – Végig kitűnően védekeztünk és a lepattanókat is összeszedtük és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk. Az egész meccsen jó csapatmunkát végeztünk.

Halmai Gábor: – A koncentráció hiánya látszott a csapaton, mentálisan szét­estünk. Amire egész héten készültünk, amit játszani akartunk, annak éppen az ellenkezőjét tettük a pályán, ezért kaptunk ki ilyen arányban.