A Diósgyőr elvette a Győr veretlenségét

Horváth Betti 5 triplát dobott Győrben
Újabb DVTK siker született női kosárlabdában: ezúttal idegenbeli bajnokit nyertek.

A női kosárlabda NB I 6. fordulójában a CMB Cargo UNI Győr vendége volt vasárnap este az Aluinvent-DVTK csapata. A hazai együttes azzal a tudattal kezdhette a meccset, hogy az idén még nem kaptak ki a bajnokságban, ugyanezt a Diósgyőr nem mondhatta el magáról az összecsapás előtt. Kettejük összecsapásának elején a piros-fehérek repülőrajtot vettek, Horti ott folytatta, ahol csütörtökön este, a holland Orange Blizzards elleni Európa Kupa meccsen abbahagyta, az akkori eredménybeállítós (79-57) triplája után Rába-parti bajnokin ő szerezte az első találatot, egy hárompontost. Ehhez tett még hozzá a folytatásban Jovanovic két duplát, Czank két büntetőt, így a 6. perc elején 0-9 volt az állás. A jól védekező piros-fehérekkel szemben még ebben a minutában Grigalauskyte dobta az első hazai becsületgólt, de ezzel nem támadtak fel a zöld-fehérek, a negyedből hátralévő időben csupán további két akció találatra voltak jók. A túloldalon a DVTK sem dobott be mindent, de 10 perc játék után magabiztosan vezetett (6-16).

A második negyedet Horti mintára, Brewer nyitotta triplával (6-19), ám a folytatásban néhány sikeres középtávoli találattal előbb tízen belülre jöttek a győriek (12-21), majd két palánk alólival belátható közelségbe kerültek (16-21). A 14. percben jártunk ekkor, amikor Horváth B. hármasa landolt a gyűrűben, és ezzel kezdetét vette a diósgyőri hárompontos zuhatag. Előbbi játékos még kettőt vágott be távolról, majd Rasheed is szerzett egy trojkát, miközben vendég részről Likhtarovich ,,piszkított bele” a sorozatba egy sima akciógóllal (22-35). A játékrész végén az ebben a negyedben veszettül termelő Horváth B. 11. pontja után Török megszerezte csapata első hármasát, amire Horti ugyanilyen értékűvel válaszolt (25-42).

A harmadik játékrész elején ismét Brewer dobott triplát (25-45), majd két minutával később Horváth B. beverte saját maga ötödik, csapata 10. hárompontosát (31-50). Viszont innentől támadásban egy gyengébb periódusa következett a vendég együttesnek, hét perc alatt csak 4 pontra futotta, miközben a hazai csapat elkezdte ledolgozni a hátrányát. Igaz a negyed végéig így sem sikerült 10 ponton belülre jönniük (43-54).

A záró etapban első minutumában Szécsi két büntetővel, Czank pedig egy középtávolival nyugtatta meg az övéit (43-58), de ezzel hosszú percekre ellőtte magát a DVTK, közel négy kört ment az óra percmutatója (48-58), miután Czanknak újra sikerült megörvendeztetnie a piros-fehéreket. A Diósgyőr biztosan őrizte kétszámjegyű előnyét, és amikor a 37. percben előbb Horváth B., majd Brewer is értékesített 2-2 büntetőt (53-67), tulajdonképpen eldőlt a meccs. A gólesőt hozó hajrában többek között a két hármasával tízen belülre jött a hazai gárda, de ennek túl nagy jelentősége nem volt, a meccs elejétől folyamatosan vezető DVTK, végig uralva a mérkőzést, magabiztosan nyert (67-75).

CMB Cargo UNI Győr – Aluinvent-DVTK
67-75 (6-16, 19-26, 18-12, 24-21)

Győr, 300 néző. V.: Kapitány, Makovsky, Kulcsár.

CMB Cargo UNI Győr: RADOCAJ (15), Horváth K. (2), Laklóth (8/3), Grigalauskyte (8/3), GOREE (17). Csere: Varga Zs. (7/3), Török (5/3), Takács K. (2), Koch (1), Pap (2). Vezetőedző: Völgyi Péter.

Aluinvent-DVTK: HORVÁTH B. (23/15), CZANK (8), Rasheeed (8/3), JOVANOVIC (8), HORTI (12/6). Csere: Brewer (10/6), Szécsi (2), Likhtarovich (4), Bálint (-). Vezetőedző: Miguel del Jesús López Alonso.

Kipontozódott: Horváth K. a 28., Laklóth a 39. percben.

Völgyi Péter: – A meccs első felében a támadásaink pontatlanok voltak, korán hátrányba kerültünk. A második félidőben alkalmanként közelebb tudtunk jönni a Diósgyőrhöz, de a kimaradt ziccerek és büntetők miatt nem volt esélyünk legyőzni erős ellenfelünket.

Miguel del Jesús López Alonso: – Mind támadásban, mind védekezésben voltak kifejezetten jó periódusaink a mérkőzésen. Sikerült nagy előnyre szert tennünk a meccs elején, amit tartani tudtunk a végéig. Volt néhány extra hármasunk, ami annak köszönhető, hogy ellenfelünk főként a palánk alatti védekezésre koncentrálta az energiáit.