A diáksportban élen járókat jutalmaztak Miskolcon

Balról: Diczházi Mónika, Bacsa Fanni, Tigyiné Takács Zsuzsanna és Viszlai István
Balról: Diczházi Mónika, Bacsa Fanni, Tigyiné Takács Zsuzsanna és Viszlai István - © Fotó: Kozma István
Miskolc – A megyeháza dísztermében pénteken tartották a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport ás Szabadidő Egyesület hagyományos díjátadó ünnepségét.

Napirenden az iskolák sportmunkájának értékelése (ezt Fazekas Miklósné, a diáksport és szabadidő egyesület elnöke mondta el) és plakettátadás szerepelt.

A megye legeredményesebb diáksport szervezetei

Általános iskolák, kis létszámú kategória: 1. Bükki Szlovák Nemzetiségi Általános Iskola, Bükkszentkereszt, 2. dr. Mészáros Kálmán Általános Iskola, Ároktő, 3. Mezőnagymihályi Arany János Általános Iskola.

Általános iskolák, közepes létszámú kategória: 1. Gyarmati Dezső Sport Általános Iskola, Miskolc, 2. Újváros Téri Általános Iskola, Ózd, 3. Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Miskolc.

Általános iskolák, nagy létszámú (500-799 tanuló közötti) kategória: 1. Tiszaújvárosi Széchenyi István Általános Iskola, 2. Miskolci Kazinczy Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, 3. Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola, Edelény.

Általános iskolák, nagy létszámú (800 tanuló feletti) kategória: 1. Pollack Mihály Általános Iskola, Kazincbarcika, 2. Miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, 3. Mezőkövesdi Általános és Alapfokú Művészeti Iskola.

Középfokú oktatási intézmények (5-8 évfolyamos kategória): 1. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc, 2. Miskolci Herman Ottó Gimnázium, 3. Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc.

Középfokú oktatási intézmények (nagy létszámú kategória): 1. Miskolci Herman Ottó Gimnázium, 2. Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc, 3. Tiszaújvárosi Eötvös József Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium.

Középfokú oktatási intézmények (kis létszámú kategória): 1. Diósgyőri Gimnázium, Miskolc, 2. Avasi Gimnázium, Miskolc, 3. Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium, Sárospatak.

Jó tanuló, jó sportoló díjak

Általános iskolai kategória: Cseke Balázs (Miskolc, Herman Ottó Gimnázium), Kiss Róbert Ádám (Miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola), Földi Boglárka (Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium), Vukicevic Mila (Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium), Kozma Réka Anna (Miskolci Herman Ottó Gimnázium), Tóth Réka (Bükki Szlovák Nemzetiségi Általános Iskola), Imre Eszter (Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola Kazinczy Ferenc Tagiskola), Feczkó Csanád (Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium), Demeter Ambrus (Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium), Kiss Bianka (Avasi Gimnázium), Bacsa Fanni (Diósgyőri Gimnázium), Németh Luca (Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium), Tamás Bianka (Diósgyőri Gimnázium), Halász Viktória (Miskolci Herman Ottó Gimnázium), Tugyi Levente (Miskolci Egyetem).

A három iskolafok legjobbjai, akiknek neve a Miskolc Városi Szabadidőközpont főbejáratánál elhelyezett márványtáblára kerül:

Földi Boglárka kosárlabdázó, Bacsa Fanni atléta, Tugyi Levente tájfutó.

Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Diáksportjáért emlékplakettet kapott: Dienes Anett (a Bőcsi Általános Iskola és Szakközép Iskola Alapfokú Művészeti Intézmény testnevelő tanára), Hádáné Balázs Erzsébet (a Mezőnagymihályi Arany János Általános Iskola testnevelő tanára), Kiss Kornél (a szirmabesenyői Színyei Merse Pál Általános és Alapfokú Művészeti Iskola testnevelő tanára), Ajtay Lászlóné (a Fáy András Közgazdasági Szakközépiskola testnevelő tanára) és a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium Iskolavezetése és testnevelési munkaközössége.

ÉM


Elismerésben részesültek a miskolci bajnokok
Miskolc - A miskolci Művészetek Házában hétfőn este tartották az idei esztendőben kiválóan szerepelt miskolci sportolók díjátadó gálaünnepségét. Elismerésben azok részesültek, akik ifjúsági, junior és felnőtt kategóriában országos bajnokok lettek, a világ- és az Európa-bajnokságon 1–6. helyezést ...

Nem született gól a putnoki KBSC-meccsen
Kazincbarcika - A labdarúgó NB II 19. fordulójában gól nélküli döntetlent játszott a KBSC. Kazincbarcikai SC vs. Békéscsaba 1912 Előre 0-0 Putnok, 150 néző. V.: Farkas. KBSC: Fila – Palmes, Heil, Fótyik, Mikló – Oltean, Kiss B. (Belényesi, 88.) – Szabó L., Toma (Takács, 90.), Kanalos – Tóth L. ...