Friss hírek

2009.05.23. 17:45

LABDARÚGÁS - Története első bajnoki címét szerezte meg a Wolfsburg

<p>Története első bajnoki címét szerezte meg a Wolfsburg együttese, miután a Bundesliga utolsó fordulójában 5-1-re legyőzte a Werder Brement. A másik bajnokaspiráns, a Bayern München 2-1-re győzött a Stuttgart vendéglátójaként, de ez nem osztott, nem szorzott, hiszen a Wolfsburg a forduló előtt is két ponttal vezetett a bajorok előtt.</p>

A hazai közönség előtt pályára lépő Wolfsburg gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötte a három pont és a bajnoki cím sorsát. A hazaiak már a hatodik percben megszerezték a vezetést Misimovic találata révén. A szerdán UEFA-Kupa döntőt játszó brémaiak szinte semmi ellenállást sem tanúsítottak, és a 15. percben Grafite villanása után már 2-0 állt az eredményjelző táblán. Alig 10 perccel később már háromgólos volt a Wolfsburg előnye: Grafite beadásába Prödl ért bele szerencsétlenül, öngól. A 31. percben aztán Diego szépített, így 3-1-gyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A folytatásban is folytatódtak a hazai rohamok, az 56. percben ismét Grafite villant, egy középre kanyarodó labdát fejelt a tehetetlen Wiese kapujába. A kegyelemdöfést Dzeko adta meg a Werdernek a 74. percben, így végül 5-1-es győzelemmel ünnepelte története első bajnoki címét a Wolfsburg.

A Bayern - Stuttgart derbinek a bajnoki cím mellett más tétje is volt: stuttgarti vereség esetén a Dárdai Pált foglalkoztató Hertha BSC-nek esélye lett volna feljönni a Bajnokok Ligája indulást érő harmadik helyre, de mivel 4-0-ra kikapott a Karlsruhe otthohonában, ezért a Stuttgart megőrizte a bronzérmes pozícióját.

A Bundesligából az Energie Cottbus, a Karlsruhe és az Arminia Bielefeld esett ki.