A Bőcs élt a hazai pályával

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 21. fordulójában mindkét megyei csapatunk hazai környezetben szerepelt: a KBSC kikapott, a Bőcs nyert.

Kazincbarcika – Orosháza 1-2 (0-2)
Kazincbarcika, 400 néző. V.: Herbály (Kelemen, Kovács).
Kazincbarcika: Botló – Bányai, Harnócz, Kovács R. – Engi, Hegedűs, Kerekes, Sebők – Elek (Badalik, 46.), Kovács P. (Nagy G., 46.), Dávid (Simkó, 61.). Edző: Kádár Zsolt, Koleszár György.
Orosháza: Tóth Z. – Lovas (Závoda, 62.), Molnár, Futaki, Szabó N. – Csiszár, Szeverényi, Koncz, Búza (Mike, 67.) – Baranyai (Jakab, 82.), Bosnjakovics. Edző: Belvon Attila.
35. perc: A hazai védők röviden mentettek egy előreívelt labdát a térfelük közepén. Koncz egyből indította a jobb szélen kilépő Baranyait aki a tizenhatos sarkáról bombázott a jobb felső sarokba, 0-1.
45. perc: Baranyai a tizenhatos vonalán megszerzett labdával lefutott az alapvonalig és középre gurítását a berobbanó Szeverényi 2 méterről pörgette a hálóba, 0-2.
65. perc: Badalik egy labdaátvétel után az alapvonalról visszagurította a labdát és az érkező Nagy G. 6 méterről a léc alá lőtt, 1-2.
90. perc: Sebők jutott a kiállítás sorsára.
Jók: senki, ill. Futaki, Szabó N., Szeverényi, Baranyai.
Kádár Zsolt: – Nem játszottunk jól, de amit ma a játékvezető velünk művelt, az felháborító.
Belvon Attila: – Nagyon nehéz mérkőzésen szereztünk igen értékes győzelmet.

Bőcs – Karcag 2-1 (2-0)
Bőcs, 300 néző. V.: Takács J. (ifj. Kormányos, Rischák).
Bőcs: Matkó – Szakszon, Martis, Susak, Török (Vass, 14.) – Irhás, Siróczki, Zimányi, Fekete (Dobos, 58.) – Urbin, Gaál (Máthé, 89.). Edző: Tóth László.
Karcag: Banó – Mitasz (Vetjuk, 46.), Kocsis, Donka, Kádár – Kovács, Ulviczki, Lajkovics, Palásti – Bogdány, Tóth (Papp, 46.). Edző: Sándor István.
8. perc: Urbin labdájával Fekete lépett ki a védők közül a baloldalon, majd 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1-0.
11. perc: Fekete cselezgetett, majd Urbinhoz passzolt, aki a 16-os belül lőtt, labdája a kapusról felperdülve a kapufára pattant, pontosan Siróczki elé, aki 3 méterről a léc alá bombázott, 2-0.
68. perc: Szakszon megmozdulását látta szabálytalannak a játékvezető a 16-oson belül. A megítélt 11-est Bogdány lőtte a bal alsó sarokba, 2-1.
Jók: Urbin, Irhás, Fekete, Zimányi, Gaál, ill. Palásti, Kádár.
Tóth László: – Remek első félidőt produkáltunk és gyengébb másodikat. Utóbbiban a Karcag bizonyította, hogy nem rossz csapat.
Sándor István: – Már a harmadik olyan mérkőzésen vagyunk túl, amikor egy félidőnyi fórt adunk az ellenfélnek. Ezt hamarosan orvosolnunk kell.