Újabb sikeres rendezés a „Keményben”

Újabb sikeres rendezés a „Keményben”
Miskolc – A dr. Kemény Dénes Városi Sportuszodában november 6-7-én nemzetközi úszóversenyt rendeztek, 238 indulóval.

A B.A.Z. Megyei Úszó Szövetség és a Miskolc Városi Sportiskola Nonprofit Kft. által életre hívott viadalra 23 egyesület sportolói érkeztek. Az egybegyűlteket szombaton délután Csöbör Katalin országgyűlési képviselő köszöntötte, aki rövid beszédet követően indította útjára a komoly hagyományokkal rendelkező eseményeket. A XXIII. dr. Bitskey Zoltán-emlékversenyt és a XVI. Testvérvárosok Kupáját hazánk szinte minden régiója mellett kassai, katowicei, poprádi és rimaszombati csapatok is megtisztelték jelenlétükkel.


Miskolci a mérce

– A júliusi gyermek országos bajnokság jó híre, színvonala közrejátszott abban, hogy ezúttal is ilyen szép számú mezőnyt fogadhattunk a dr. Kemény Dénes Városi Sportuszodában – fogalmazott Hölcz Péter versenyigazgató, a megyei úszó szövetség főtitkára. – Az első edző kolléga, aki szombaton belépett a létesítménybe, azzal kezdte, nem tudja, hogy a következő magyar bajnokságok házigazdái képesek lesznek-e tartani a miskolci színvonalat, ami azt hiszem valamennyi közreműködő számára önmagáért beszélő dicséret, a jövőre nézve pedig kötelez bennünket. A 238 versenyző összesen 709 rajtot abszolvált, ami úgy jött össze, hogy jó néhányan három-négy számban is indultak. Az is figyelemre méltó szám, hogy a két nap alatt nem kevesebb, mint 80 egyéni és két váltó eredményhirdetést tartottunk, melynek során – a kategória-bontásokból adódóan -  98 garnitúra érmet használtunk fel. A kassai és a poprádi kollégák külön megköszönték nekünk a szívélyes fogadtatást, a zökkenőmentes rendezést, annál is inkább, mert sportolóik kiváló eredményeket értek el nálunk.

 

Győztesek és borsodi érmesek

Fiúk
200 m gyors, 1992-93-as kcs.: Goralszki László (MISI SC). 1994-95-ös kcs.: Farkas Bence (Parafa-Gyöngyös). 1996-97-es kcs.: Kiss Attila (Club-Laguna, Miskolc), …3. Lavotha Oszkár (Club-Laguna). 1998-as kcs.: Bogyay Botond (Club-Laguna), 2. Ács Máté (Club-Laguna). 1999-es kcs.: Holló Balázs (Integra Agria SE).
100 m gyors, 2000-es kcs.: Novoszáth Noel (Szegedi UE). 2001-es kcs.: Ulrich Botond (Szegedi UE), 2. Vitális Dávid (Fiedler OSE), 3. Taraczközi Gergő (Fiedler OSE). 2002-es kcs.: Szabó Áron (Club-Laguna), …3. Mrva Patrik (Club-Laguna). 2003-as kcs.: Pilz Olivér (Club-Laguna), 2. Fülöp Botond (Club-Laguna).
200 m mell, 1992-93-as kcs.: Goralszki László (MISI SC). 1994-95-ös kcs.: Csomor Cseke (Bajai SVSC). 1996-97-es kcs.: Kiss Attila (Club-Laguna). 1998-as kcs.: Karai Botond (Bajai Spartacus VSC). 1999-es kcs.: Kripkó Ádám (Integra Agria SE).
100 m mell, 2000-es kcs.: Soltész Levente (Club-Laguna). 2001-es kcs.: Taraczközi Gergő (Fiedler OSE), 2. Vitális Dávid (Fiedler OSE), 3. Szabó Álmos (Club-Laguna). 2002-es kcs.: Renn Dániel (Integra Agria SE), 2. Mrva Patrik (Club-Laguna), 3. Elek Roland (Fiedler OSE). 2003-as kcs.: Szödi Zsolt (Fiedler OSE), 2. Fülöp Botond (Club-Laguna), 3. Berecz Ádám (Fiedler OSE).
100 m pillangó, 1992-93-as kcs.: Goralszki László (MISI SC). 1994-95-ös kcs.: Csomor Cseke (Bajai SVSC). 1996-97-es kcs.: Lavotha Oszkár (Club-Laguna). 1998-as kcs.: Ács Máté (Club-Laguna), 2. Csuhai Soma (Club-Laguna). 1999-es kcs.: Jenei Szabolcs (Szegedi UE).  2000-es kcs.: Stefán Milán (Debreceni Búvárklub). 2001-es kcs.: Ulrich Botond (Szegedi UE), 2. Vitális Dávid (Fiedler OSE).
400 m gyors, 1994-95-ös kcs.: Farkas Bence (Parafa). 1996-97-es kcs.: Kiss Attila (Club-Laguna), …3. Lavotha Oszkár (Club-Laguna). 1998-as kcs.: Ács Máté (Club-Laguna), 2. Csuhai Soma (Club-Laguna). 1999-es kcs.: Holló Balázs (Integra Agria SE). 2000-es kcs.: Tóth Zoltán (Parafa). 2001-es kcs.: Taraczközi Gergő (Fiedler OSE).
100 m hát, 2000-es kcs.: Tóth Zoltán (Parafa). 2001-es kcs.: Ulrich Botond (Szegedi ÚE), 2. Taraczközi Gergő (Fiedler OSE), 3. Vitális Dávid (Fiedler OSE). 2002-es kcs.: Márki Zalán (Tótkomlósi ÚE), …3. Szabó Áron (Club-Laguna). 2003-as kcs.: Berecz Ádám (Fiedler OSE), 2. Sződi Zsolt (Fiedler OSE), 3. Fülöp Botond (Club-Laguna).
200 m hát, 1994-95-ös kcs.: Farkas Bence (Parafa). 1996-97-es kcs.: Tóth Dániel (Fiedler OSE). 1998-as kcs.: Bogyay Botond (Club-Laguna), 2. Ács Máté (Club-Laguna), 3. Szabó Bence (Club-Laguna). 1999-es kcs.: Jenei Szabolcs (Szegedi ÚE). 2000-es kcs.: Tóth Zoltán (Parafa). 2001-es kcs.: Ulrich Botond (Szegedi ÚE), 2. Vitális Dávid (Fiedler OSE), 3. Taraczközi Gergő (Fiedler OSE).
200 m vegyes, 1994-95-ös kcs.: Csomor Cseke (Bajai SVSC). 1996-97-es kcs.: Kiss Attila (Club-Laguna). 1998-as kcs.: Karai Botond (Bajai SVSC).
4X50 m gyorsváltó: Club-Laguna, 2. Fiedler Ottó SE. 

Leányok
200 m gyors, 1994-95-ös kcs.: Révfy Laura (Bajai SVSC), 2. Kovács Eszter (TVK-Mali TK). 1996-97-es kcs.: Bart Patrycja (Katowice). 1998-as kcs.:  Hozdik Eszter (Club-Laguna). 1999-es kcs.: Vályi Vanda (Integra Agria SE), 2. László Fruzsina (Fiedler Ottó SE, Ózd).
100 m gyors, 2000-es kcs.: Bonecz Boglárka (Szegedi UE). 2001-es kcs.: Cseke Petra (Integra Agria SE), …3. Csuhai Kincső (Club-Laguna). 2002-es kcs.: Vécsei Réka (Club-Laguna). 2003-as kcs.: Hais Dorottya (BHSE).
200 m mell, 1994-95-ös kcs.: Kemény Bianka (Bajai SVSC), 2. Turi Szilvia (Club-Laguna). 1996-97-es kcs.: Borovová Erika (Kassa). 1998-as kcs.: Furjesova Nina (SKP Kassa). 1999-es kcs.: Dráviczki Eszter (Club-Laguna).
100 m mell, 2000-es kcs.: Szeivolt Melinda (Interga Agria SE), …3. Elek Liliána (Fiedler OSE). 2001-es kcs.: Cseke Petra (Integra Agria SE), 2. Csobod Amina (Fiedler OSE). 2002-es kcs.: Szabó Inez (Club-Laguna), 2. Vécsei Réka (Club-Laguna). 2003-as kcs.: Nagy Réka (Lator SE), 2. Vass Brigitta (Fiedler OSE), 3. Elek Zsófia (Fiedler OSE).
100 m pillangó, 1994-95-ös kcs.: Révfy Laura (Bajai SVSC). 1996-97-es kcs.: Linkeschova Laura (SKP Kassa). 1998-as kcs.: Hozdik Eszter (Club-Laguna). 1999-es kcs.:  Vass Laura (Szegedi UE), 2. Dráviczki Eszter (Club-Laguna). 2000-es kcs.: Szedmák Enikő (Integra Agria SE). 2001-es kcs.: Nagy Dorottya (Szegedi ÚE), 2. Szabó Inez (Club-Laguna), 3. Csuhai Kincső (Club-Laguna).
400 m gyors, 1994-95-ös kcs.: Révfy Laura (Bajai SVSC), …3. Vizi Viktória (TVK Mali TK). 1998-as kcs.: Hozdik Eszter (Club-Laguna). 1999-es kcs.: Vályi Vanda (Integra Agria SE), 2. László Fruzsina (Fiedler OSE), 3. Dráviczki Eszter (Club-Laguna). 2000-es kcs.: Szedmák Enikő (Integra Agria SE). 2001-es kcs.: Erdélyi Virág (Eger Városi ÚK).
100 m hát, 2000-es kcs.: Pozsonyi Zita (Parafa). 2001-es kcs.: Nagy Dorottya (Szegedi ÚE). 2002-es kcs.: Vécsei Réka (Club-Laguna), 2. Virág Eszter (Fiedler OSE), 3. Csépányi Dalma (Fiedler OSE). 2003-as kcs.: Hais Dorottya (BHSE), 2. Elek Bernadett (Fiedler OSE), 3. Vass Brigitta (Fiedler OSE).
200 m hát, 1994-95-ös kcs.: Kovács Eszter (TVK Mali TK). 1996-97-es kcs.: Papcunová Viktória (SKP Kassa). 1998-as kcs.: Varnyú Eszter (Parafa),
2. Sípos Bettina (Fiedler OSE). 1999-es kcs.: Ádám Rebeka (Fiedler OSE). 
200 m vegyes, 1994-95-ös kcs.: Kemény Bianka (Bajai SVSC).  1996-97-es kcs.: Linkeschová Laura (SKP Kassa). 1998-as kcs.: Leép Martina (Hullámtörő ÚK), …3.  Hozdik Eszter (Club-Laguna). 1999-es kcs.: Dráviczki Eszter (Club-Laguna), 2. László Fruzsina (Fiedler OSE). 2000-es kcs.: Szeivolt Melinda (Integra Agria SE). 2001-es kcs.: Cseke Petra (Integra Agria SE), …3. Csuhai Kincső (Club-Laguna).
4X50 m gyorsváltó: Fiedler Ottó SE.