Frissítve:

Így ünnepli május 1-jét a megye

A hagyományokhoz híven idén is majálisokkal, szabadtéri rendezvényekkel ünneplik meg május 1-jét a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei települések.

hiba beküldése

ABAÚJALPÁR, ABAÚJKÉR, ABAÚJSZÁNTÓ, BOLDOGKŐÚJFALU, PERE
Közös majális az Aranyosi-völgyben
10.30 Gyülekező az Aranyosi Vendégháznál
10.40 Felvonulás az Abaújszántói Majorettcsoport közreműködésével
11.00 Köszöntő beszédet mond Zinger Zsolt Abaújalpár település polgármestere
11.00 Ökumenikus Istentisztelet és Szentmise, melyen közreműködnek: László atya, Koczogh Julianna református lelkész, Jeviczki Ferenc görög katolikus parókus
13.00 Sivák Barnabás Népdalkör
13.30 Abaújszántói Művészeti Alapiskola Néptánccsoportjának és Citerásainak műsora
14.00 Star Flower Tánccsoport Peréről
14.30 Butterfly Dance Gibártról
15.00 Sotkó Levente Atilla akusztikus szólógitár műsora
15.30 Tinisztárok Vizsolyból
16.00 Rendőrségi technikai bemutató
16.30 Szalaszendi Modern Tánccsoport
17.00 Tombolahúzás
17.30 Tűznyelő showműsor
18.00 Mini Dáridó műsora
A gyerekeket egész nap vidámpark várja

BERENTE
Május 1., Fő tér, szabadtéri színpad
8.00 reggeli ébresztő
9.30: zászlófelvonás, Juhász József polgármester köszöntője
10.00 mazsorett bemutató
14.00 cigány kisebbségi önkormányzat műsora
14.30 Michael Jackson szupershow
15.00 Diri-Dongó együttes
16.00 Berente legerősebb embere megválasztása
17.15 Rozmaring Asszonykórus
17.30 Poór Péter
18.00 veterán rock élő koncert
19.00 moderntánc-bemutató
19.30 sztárvendég: Kefír és a V-Tech
20.00 utcabál a Kódex együttessel

BORSODNÁDASD
Május 1. sportpálya (rossz idő esetén Béke Művelődési Ház)
9.00 zenés ébresztő
10.00 Viva furulya együttes
11.00 néptánc
11.30 Szandróma együttes
12.30 Móra Ferenc Általános Iskola táncosai
13.00 Őszirózsák asszonykórus
13.30 Montázs
14.30 MŰ-vész-HELY
15.30 Botcsinálta komédiások
16.00 kisebbségi önkormányzati gyermekműsor

BORSODSZIRÁK
Május 1.
10.00: falunap. Egész napos szórakoztató műsorok, táncos, zenés programok.

CSERÉPFALU
Május 1.
10.00 gyülekezés a Takarékszövetkezet előtt, ahonnan gyalogosan vagy kerékpáron vonulnak fel a Pástgödörbe. A feldíszített biciklik szépségversenyen vesznek részt. (Programok: lekvároskenyérevő-verseny, zsákbanfutás, kötélhúzó-verseny, állatsimogató, kézműves sátor, minijátszótér, kerékpárosok akadályversenye, szívó szálas borlopó-verseny, vicces bortotó, hordógurító-verseny, kötélhúzás, kugliverseny, hölgyeknek síkálódobó-verseny)
13.00 ebéd a község lakosságának, melyet a helyi Ínyencklub készíti el.
15.30 labdarúgó mérkőzés a focipályán láthatnak.
 Este Pást-bálra hívjuk a táncolni, mulatni vágyókat
Május 2.
15.00 faluséta tárogató kísérettel, borkóstolással, vágott nyárssal szalonnasütés a borpajtánál
Május 3.
lovasbemutató a Boldizsár-tanyán

GÖNC
Majális a városi sporttelepen
7.00 Zenés kerékpáros-motoros felvonulás és toborzás (gyülekezés a sportpályánál)
9.00 A Szent Flórián-szobor megkoszorúzása
15.00 Főzőverseny
15.00 Sport- és ügyességi versenyek
A programokat este tábortűz zárja

KAZINCBARCIKA
Május 1., Csónakázó-tó
10.00 térzene a Kodály Zoltán Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Ifjúsági Fúvószenekarával
10.00 a tűzoltóság és a rendőrség bemutatója
11.00 a Bóbita együttes gyermekkoncertje
12.30 Dömsödi Farkas Bálint magyarnóta-műsora
13.30 a KVSE karate és birkózó szakosztályának sportbemutatója
14.30 akrobatikus rock and roll bemutató
15.00 A két zsivány – mulatós slágerek
15.45 a Flash Táncstúdió műsora
16.30 az ArtOn Musical Társulat összeállítása
17.15 Éles István kabaréja
18.00 Köszöntők: Gyárfás Ildikó országgyűlési képviselő, Szitka Péter polgármester
18.15 Palcsó Tamás
19.15 Lazúr Formációs Táncegyüttes
20.00 Unisex
20.45 Varga Miklós

MÁLYINKA
Május 1.
13.00 Millenniumi Park: felállítják a község májusfáját. Köszöntő: Mihály Ferenc polgármester. Sportzászló-és emlékplakett-átadás.

MEZŐCSÁT
A sokéves hagyomány folytatásaként idén is a sportpályán találkozik a város lakossága, hogy a Városi Önkormányzat és a Cigány Kisebbségi Önkormányzat által szervezett majálison részt vegyenek. Az egyházi ünnepre való tekintettel a programok valamivel később kezdődnek a megszokottól.
Már reggeltől indul viszont a főzőverseny, valamint a focikupa sorsolása és mérkőzés-sorozata. A szervezők külön gondot fordítanak a gyerekek szórakoztatására, őket egész napos játszóház várja, meseszőnyeggel, játékokkal, felnőtt segítőkkel. Az ügyeskedések mellett bábelőadást is láthatnak a „gyereksarokban”, majd az ebéd utáni időszakban Zelei Ferenc vezetésével népi gyermekjátékokban vehetnek részt. Végül pedig habparty várja a kicsiket.
A város egész lakosságának érdeklődésére számot tartó színpadi programokat a lelátóról nézheti végig a közönség. Bemutatkoznak a város amatőr csoportjai, óvodai és iskolai közösségei, sportolói, valamint vendég közreműködők más településekről. Az igazi majális-hangulatban részt vállal koradélután a Sramli Kings együttes zenéje.

MEZŐKÖVESD
Május 1., csütörtök
 10.00-15.00 Civilexpo
10.00 Főzőverseny+ sztárfőzőcske – versenykiírás alapján
11.30 Nagy talkshow : “Barátok közt” sztárjaival
13.00 Varázslat gyermekműsor:  ” Barátok közt” sztárjainak közreműködésével
14.00 Báb előadás
15.00 eredményhirdetés
16.00 Ihos József
17.00 Dupla Kávé műsora
18.00 Irigy Hónaljmirigy show
 
Május 2., péntek
10.00 játszóház
10.00 kispályás labdarugó mérkőzések
15.00 eredményhirdetés
 
Május 3., szombat
 14.00 Szafari part- zenés gyermekműsor
16.00 tűzoltó bemutató
19.00 Disco Express élő koncert
 
Május 4., vasárnap
10.00 erős emberek versenye
11.00 sztárvendég : Fekete László
16.00 eredményhirdetés

MISKOLC
Május 1. Tavaszi majális, Csanyik-völgy, szabadtéri színpad
10.00 Köszöntők, Káli Sándor Miskolc polgármestere és a Szakszervezeti Tömörülések képviselője
10.20 „A négy kópé meséi” – a Csodamalom Bábszínház zenés játéka
11.00 Márk műsora
11.30 Koszorúzás a munkásmozgalmi emlékműnél (miskolci önkormányzat, MSZP, FIB)
12.00 Mustang Grapes koncert
13.00 Fiesta együttes
13.30 Disco Express koncertje
14.30 Red Hot Chilli Peppers Tribute Band koncert
15.30 The rockets koncert

ÓZD
Május 1., városi ünnepség a Majális parkban
8.00 horgászverseny a Csónakázó tavon
10.00 huszártábor, huszárkonyha, lovagoltatás, kocsikáztatás órától
14.30 az ózdi huszárlovas bandérium bemutatója
15.00 játszóház, gyermekrajz-kiállítás, szivárványszín, májusfa, könyvvásár, hajómodell bemutató.
Szabadtéri színpad
Folyamatosan: városi tűzoltózenekar, Montázs mazsorett, Gyöngyvirág gyermek táncegyüttes, Ózdi Néptánc Egyesület
17.45 Benedek Mihály polgármester ünnepi köszöntője
17.55 operett és musical slágerek
18.15 a Latino tánccsoport bemutatója
18.45 Erica C. Dance Stars
19.30 Luxor hastánc show
20.00 Delhusa Gjon koncert

PUTNOK
Május 1.
10.00 X. Gömör Expo, a VII. Intergömör Kulturális Napok, a Serényi Agrár Napok, vadászati kiállítás
10.45 Egressy Big Band
12.00 III. Gömör Kupa teniszverseny
13.00 majális
16.00 magyar és lengyel érseki mise
17.00 Sugarloaf együttes
Serényi László Általános Iskola
10.00 vadászati kiállítás, trófeabemutató, fotó- és festménykiállítás

SAJÓSZENTPÉTER
Április 30., művelődési ház
19.00 térzene
19.30 fáklyás felvonulás
Majális park
20.00 Tóth Gabi
21.00 Irigy Hónaljmirigy együttes
21.45 tűzijáték
22.00 szabadtéri diszkó
Május 1., Majális park (rossz idő esetén művelődési ház)
11.30 Eszményi Viktória és Heilig Gábor
12.20 népdalkör
12.35 operettműsor
13.40 mazsorett csoport
14.00 konyhashow humor műsor
14.30 bűvész show Korzsényi Tibor előadásában
15.00 Cappucino együttes
16.00 Desperado együttes
16.40 hastánc produkció
17.10 Tarnai Kiss László énekművész
18.20 Homonyik Sándor előadóművész
19.05 Flash Táncstúdió műsora
19.40 Sanci előadó zenés, táncos produkciója
20.30 Gáspár Laci előadóművész

SÁROSPATAK
Május 1., Majális a Berekben
10.00 Esztória Táncklub, Bodrog Néptáncegyüttes, II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Farkas Ferenc Művészeti Iskola, Rokonok Együttes, Autotuning bemutató (Szervező: Dream Tuning Sárospatak)

SÁTORALJAÚJHELY
Május 1., városi majális a Városligetben

SZENDRŐ
Május 1., kastélykert
11.00 főzőverseny
15.00 Komonyi Zsuzsa műsora
16.00 Crazy Dance tánccsoport
16.30 a májuskosár díszítő verseny eredményhirdetése

SAJÓLÁD
Május 1., családi sportnap a sportpályán
10.30–11.00 nevezés a főzőversenyre
11.00 a családi sportnap megnyitója, futóverseny
11.30-12.30 sorversenyek, ügyességi vetélkedők (tárgykerülés labdával, öltözködő versenyfutás közben, zsákban futás, bicebóca, „egy pohár víz”, „vigyázz a labdára”
12.30 a főzőverseny zsűrizése és eredményhirdetése
13.00-13.40 A Bokréta Néptáncegyüttes, a Sajóládi Dalkör és a Fráter György Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény néptánc tagozatos tanulóinak műsora
13.40-14.00 Citybike és Albertni 2 kerékpárok bemutatója
14.00-14.30 biciklis triál show
14.30-15.00 Sikver Majorette Tánccsoport
15.00-15.45 Sajólád-Sajópetri barátságos labdarúgó mérkőzés
15.45-16.00 Pom-pom táncosok (Fráter György Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény felső tagozatos tanulói)
16.00-16.45 Sajólád-Sajópetri barátságos labdarúgó mérkőzés

SZERENCS
6.30-10.00 Zenés ébresztő Ondon és Szerencs több pontján. Közreműködik a Fanfár Szerencsi Ifjúsági Fúvószenekar.

Szerencs, Rákóczi-vár udvara
15.00 Ovigála: Napsugár napközi otthonos óvoda
15.20 Tavaszi zsongás: Szerencsi Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény diákjainak vidám táncos műsora
16.00 Gyermekszínházi előadás – Fogi Színház: Kis hableány
17.30 Karatebemutató – shotokan karate a Szerencsi Sportegyesület tagjaival
Varga Csaba három danos karatemester vezetésével
18.00 Harlequin showtánc csoport
18.30 Revüshow – zenés, táncos divatbemutató
19.00 Varga Miklós – a musical gyöngyszemei
19.45 Fiatal szerencsi tehetségek műsora: Takács Cintia, Petró Dalma, Gazdóf Dániel – ének
20.00 Táncvarázs: Stark Kinga hastáncos
20.10 Rock & Roll party Kertész Attilával
20.30 Tűzvarázs: akrobatikus tűzshow
21.00 Keresztes Ildikó Emerton-díjas énekesnő koncertje
22.00 A Blueskirály koncertje: Deák Bill Blues Band Belépés: szerencsi lakosoknak ingyenes, nem szerencsieknek 500 Ft. (A lakcímet igazoló személyi igazolványt vagy lakcímkártyát kérjük felmutatni)
Ond, Sportpálya
15.00 Ovigála: a Csillagfény Gyermeksziget tagóvoda óvodásai
15.15 Májusi diákparádé: Szerencsi Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény ondi kihelyezett tagozata diákjainak műsora
15.35 Harcművészeti bemutató – Iaido
16.15 Folklórvarázs: Újvári Marika nótaénekes
16.45 Rock and Roll party Kertész Attilával
17.30 Fiatal szerencsi tehetségek zenés műsora: Takács Cintia, Petró Dalma, Gazdóf Dániel – Bocskais diákok
17.45 Hastánc – Stark Kinga
18.00 Zenés nosztalgiashow
19.00 Köszöntő: Rónavölgyi Endréné polgármester, Danyi László képviselő
19.15 Sztárvendég: Solymos Tóni

TISZAÚJVÁROS
Május 1.
Városház tér:
8.00 zenés ébresztő a Derkovits Fúvószenekar és Mazsorettcsoport részvételével Tiszaújváros, Tiszaszederkény és a Tiszaparti városrész utcáin.
14.00 amatőr művészeti csoportok bemutatói, sportbemutatók.
14.30 Pántlika Néptáncegyüttes
14.50 Magyar Gimnasztráda Válogatott Tiszaújvárosi Csoportja
15.20 TIFIT SC és a Tempo Táncklub bemutatója
15.50 Pepper Rock and Roll SE
16.10 karate bemutató

16.00 Dobszóló a Derkovits Fúvószenekar dobosainak előadásában
17.00 a III. Tiszaújvárosi Nemzetközi Képzőművészeti Alkotótábor záró kiállításának megnyitója a Városi Kiállítóteremben.
18.00 Betyárvilág a Polgári Lovas Hagyományőrző Egyesület bemutatója a Szt. István domb mögötti füves területen.
19.00 triál bemutató
20.00 szabadtéri diszkó

Szépkorúak Majálisa a Tiszaújvárosi Humánszolgáltató Központban:
12.00 ebéd
12.45 a Capuccino együttes műsora
13.30-17.00 ózene, tánc Tóth Zoltán és zenekarával

TVK Laza Pláza Klubház programjai:
11.30 a Derkovits Fúvószenekar és a Mazsorett csoport bemutatója
12.00 Jó ebédhez szól a nóta, Drágán Lajos és Szabó Eszter nótaműsora
12.40 Z Okéé zenekar műsora
13.45 Magyar Gimnasztráda Válogatott Tiszaújvárosi Csoportjának bemutatója
14.30 Tiszaújvárosi Fitness Sport Klub szakosztályának bemutatója
15.15 Pántlika Néptáncegyüttes műsora
15.30 Defekt Duó
16.00 JAM-X, régi slágerek új ruhában
16.30 Komár László műsora

Klubház
11.00 Kreatív foglalkozás gyerekeknek.

Sportpálya
9.00 Sportprogramok

TOKAJ
9.00 Grundfoci bajnokság és főzőverseny, rajzverseny
14.00 A Harlekin Táncsport Egyesület Tokaji Csoportjának műsora
15.00 Burattino Bábszínház műsora Vitéz László
16.00 Csiribiri együttes zenés gyermekműsora
17.00 Májer János polgármester köszöntője
17.15 Tokaji Majorettek és a Tokaji Művészeti Alapiskola moderntáncosainak műsora
18.00 Sky Együttes műsora
19.00 Puskás Jucus énekesnő műsora
20.00 Poór Péter énekes műsora
20.45 Utcabál az Exit zenekarral

VARBÓ
Május 1.
8.30 templomtúra: varbói templom, Parasznya, Radostyán, Sajólászlófalva, Sajókápolna, Sajószentpéter.
Május 2.
10.00 gyermek és felnőtt horgászverseny a Varbói-tónál
10.30 gyalogtúra. Útvonal: Mahóca, Dobrica-kút, Andó-kút, Vicsortány, Körtvélyes, Varbói-tó
13.00 Tó-ebédhez szól a nóta (varbói halászlé „radostyáni polgármester” módra, a Tisza-Fish Kft. felajánlásával)
12.00 Bazsó Dj, Jónás Róbert, a Zsolca Néptáncegyüttes és a Berentei Asszonykórus műsora a Varbói-tónál.
18.00 a Tó-szörny megjelenése a Varbói-tóban.

A BOON LEGFRISSEBB HÍREI A CÍMLAPON: KATTINTSON IDE!



Klaudia, a nap szépe

A mai nap lánya Klaudia, aki elárulta nekünk, hogy a hosszú hétvégét kirándulással és pihenéssel fogja tölteni.
tovább »

További hírek a Borsod-Abaúj-Zemplén kategóriából
A Bosch-sal játszottak határok nélkül
Miskolc - A Bosch és a BOKIK második alkalommal rendezte meg a miskolci Szabó Lőrinc Általános Iskolában a [...] tovább »
Közlemény – Útlezárások a Barátság Maraton idején
Miskolc - A „Barátság Maraton” utcai futóverseny miatt 2014. október 26-án 07.30-tól 17.00 óráig, a verseny [...] tovább »
Önkormányzat 2014 – Meg kell ismételni a polgármester-választást Ózdon
Miskolc, 2014. október 22., szerda (MTI) - Helyben hagyta a Debreceni Ítélőtábla a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei [...] tovább »
Devizahitelek – A Raiffeisen-csoport két pert is elveszített másodfokon
Budapest, 2014. október 22., szerda (MTI) - A másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtábla szerdán kihirdetett [...] tovább »
Interjú: Stuka
Miskolc - Szabi (Szinva Rádió) beszélgető partnere a fiatal tehetséges dj/producer STUKA volt, aki minden friss [...] tovább »
Még több kategóriábol »


Login2


Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe TION.ro

Autentificati-va pe TION.ro:




Elfelejtetted a jelszavad?

Comentati pe TION.ro:

Completati numele si e-mailul dvs. in casutele de mai sus pentru a putea comenta ca utilizator neinregistrat.

Új felhasználó regisztrálása